Закон про перехід релігійних громад в ПЦУ набрав чинності: що це значить

31 січня 2019 9:30

Один з важливих моментів – зміна підпорядкованості не позбавляє права власності громади на церковне майно

Сьогодні набрав чинності закон про порядок зміни підпорядкованості релігійних громад в Україні. Він регламентує процес, як парафії можуть приєднатися до Православної церкви України.

Реклама

Так, ухваленим законом визначається, що релігійна громада приймає нових або виключає діючих членів громади на свій розсуд, як це встановлено її внутрішнім статутом. Рішення ж про зміну підпорядкованості громади (наприклад, перехід з Московського патріархату в ПЦУ) ухвалюється загальними зборами цієї релігійної громади (не менше двома третинами членів). Зміна підпорядкованості члени громади, які підтримали таке рішення, запевняють підписами.

Частина громади, яка не згодна зі зміною підпорядкованості, може утворити нову. Як і раніше, для реєстрації статуту релігійної громади потрібна заява принаймні десяти повнолітніх осіб, які її утворили.

Також встановлено, що зміна підпорядкованості релігійної громади не впливає на її право власності та інші речові права.

Не пропусти!
Французькі вболівальники переплутали Бухарест і Будапешт. Їх прийняли за українців
Французькі фани приїхали до Бухареста замість Будапешта

Тепер релігійна громада, яка ухвалила рішення про зміну підпорядкованості, повинна повідомити про це центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері релігії, або обласні держадміністрації.

Реклама

Раніше Президент Петро Порошенко подякував Верховній Раді за ухвалене рішення і пояснив плюси закону про перехід релігійних громад у ПЦУ. За його словами, завдяки ухваленим документом, тепер парафіям в Україні буде простіше вибирати свою підпорядкованість.

У свою чергу голова Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповідав нещодавно, коли завершиться юридичне оформлення ПЦУ. Він зазначив, що найближчим часом буде зареєстрований керівний орган – Київська митрополія. Також він зазначав, що вже понад сто парафій перейшли в Єдину православну церкву.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти