Закон про місцеві вибори позбавляє багатьох українців права проголосувати – опозиціонер

16 липня 2015 17:30

В Опозиційному уряді вважають, що ухвалений парламентською більшістю закон спрямований на боротьбу з опонентами

Закон про місцеві вибори позбавляє значну частину громадян конституційного права на участь у виборчому процесі, заявив опозиційний міністр юстиції Юрій Котляров під час засідання Опозиційного уряду у четвер, 16 липня.

Реклама

"Проголосувавши днями за закон "Про місцеві вибори", партії коаліції, фактично, провалили свої обіцянки щодо проведення виборів з відкритими партійними списками. У проголосованому законі запропонована гібридна і неефективна система формування списків", – зазначив Юрій Котляров.

Крім того, закон не регулює проведення виборів в зоні конфлікту на Донбасі. "Це може призвести до нівелювання сенсу пакету Мінських угод. Можна і потрібно домовлятися – за якими правовим параметрам їх проводити, але не виключати саму можливість їх проведення", – додав опозиційний міністр.

За його словами, прийнятий закон створює штучні перешкоди до вільної участі всіх партій на місцевих виборах. "Справа в тому, що правляча коаліція передбачила необхідність проведення реєстрації своїх осередків в усіх районах України, а не тільки на обласному рівні, як зараз. Реєстрацією місцевих осередків займається Мін'юст. Це означає, що всі партії, які не мають такої реєстрації, будуть стояти в черзі до Міністра юстиції або його чиновникам для того, щоб отримати право участі у місцевих виборах", – пояснив Юрій Котляров.

Крім того, в ухваленому законі влада передбачила для себе механізми боротьби з політичними опонентами. "Сьогодні вже є приклади, коли Міністерство юстиції незаконно або навіть злочинно відмовляє в реєстрації обласного осередку опозиційної до влади політичної партії. Що це, якщо не політична корупція і боротьба з опонентами. Також, прийнятим законом коаліція цинічно позбавляє значну частину громадян України конституційного права на участь у виборах. У країні, тільки офіційно майже 1,4 млн вимушених переселенців, багато з них не мають постійного житла та реєстрації, але багато з них мають намір облаштувати своє життя в тих регіонах, де вони зараз проживають. Багато з них, за новим Законом не зможуть голосувати. А це 3% виборців України", – нагадав Юрій Котляров.

Не пропусти!
Бігунів на Євро-2020 не бачили? Ризикових витівок уболівальників чекають з дня на день
Реклама

Більш того, за словами опозиційного міністра, влада також позбавляє конституційного права народ України, які проживають на підконтрольних територіях Луганської та Донецької областей на формування місцевих органів через прямі вибори. А це приблизно ще 3% виборців України.

"По суті, саме призначаються Президентом військово-цивільні адміністрації, відповідно новим законом, будуть вирішувати – потрібно проводити вибори чи ні. Критерії для таких рішень законом не встановлені. Дані норми прямо суперечать чинній Конституції України. Влада оголосила війну не тільки місцевому самоврядуванню. Влада оголосила війну виборцям. І якщо закон у такому вигляді буде підписаний, це буде ще одним кроком до фактичної узурпації влади і приниженню українців", – підсумував Юрій Котляров.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти