Закон про "люстрацію" потрібно провести у відповідність до вимог Венеціанської комісії – ОБ

21 березня 2016 11:59

У політсилі наголошують, що "люстрація в нинішньому вигляді суперечить таким європейським нормам як справедливий суд і доказ провини"

Опозиційний блок вимагає змінити закон "Про очищення влади", як це бачать європейські експерти, йдеться в заяві політсили.

Реклама

"Влада повинна почути слова голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо про те, що "закон в нинішньому вигляді не відповідає принципам верховенства права і демократії, а також європейським стандартам в цій сфері". Міністерство юстиції невідкладно повинен внести зміни в цей закон, привівши його у відповідність з Конституцією та європейськими правовими нормами", – підкреслюють в ОБ.

У заяві наголошується, що головна претензія ЄС до закону про так звану люстрацію – провина людини повинна бути доведена, і всього лише робота за попередньої влади не може бути провиною. І зараз комісія публічно заявляє, що така норма суперечить не тільки європейським стандартам в сфері верховенства права та прав людини, а й Конституції України.

"Люстрація в нинішньому вигляді суперечить і таким європейським нормам як справедливий суд і доказ провини. І ті, хто зараз діють всупереч цим нормам, ризикують в недалекому майбутньому потрапити не під очищення, а під прямі норми Кримінального кодексу. Влада продовжує ігнорувати заяви венеціанської комісії і про те, що люстрація суддів не може проводитися за законом "Про очищення влади", для цього потрібен інший закон – про відновлення довіри до юстиції. Сьогодні люстратори дозволяють собі відкритий тиск на суд, і за це вони також понесуть відповідальність", – кажуть в ПРО.

Також наголошується, що закон "Про очищення влади" діє півтора року, але корупція в країні тільки посилюється. "130-те місце України в рейтингу за рівнем корупції – найкращий доказ цього. Насправді влада використовує люстрацію як інструмент для тиску на опозицію і розправи з політичними опонентами", – підкреслюється в заяві.

Не пропусти!
Фінляндія – Бельгія: онлайн матчу Євро-2020
Бельгія і Фінляндія зіграють на Євро-2020
Реклама

Опозиційний блок наполягає на негайному внесенні до закону про люстрацію поправок, які пропонує Венеціанська комісія.

"Якщо зміни в закон про люстрацію не будуть внесені, наша країна зазнає величезних збитків, оскільки програє тисячі судових справ в Європейському суді з прав людини. Україна зобов'яжуть виплатити сотні мільйонів гривень у вигляді компенсацій незаконно звільненим, і ці витрати ляжуть на плечі платників податків. Через продовження люстрації в нинішньому вигляді постраждають тисячі невинних людей. Відповідальність – не моральний, а кримінальна – ляже на тих, хто сьогодні користується антиконституційним законом для зведення рахунків і досягнення політичних цілей ", – заявили в ПРО.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти