Захарченка та його соратників запідозрили у відмиванні 10 мільярдів гривень – ЗМІ

19 листопада 2018 15:39

Слідчі вважають, що був спеціально створений банк для фінансових махінацій, до чого нібито має відношення колишній міністр часів Януковича

КолишнійглаваМВСВіталійЗахарченкотайогосоратникипідозрюютьсяу відмиванні10 мільярдівгривеньчерез "Смартбанк", який був ліквідований у 2016 році.СлідчізапросилиуНаціональногобанкудоступдо документіввказаногобанку.

Реклама

Про цейдетьсявсудовихматеріалахГенеральноїпрокуратури,передають"Українські новини".

ЩобобгрунтуватисвоєклопотанняпередНБУ,ГПУпредставиламатеріали,вякихговориться,щоведетьсядосудоверозслідуванняувідношенніЗахарченкатайогонайближчого оточенняза ч.5ст.27(видиспівучасників),ч.5ст.368(хабарництво),ч.3ст.209(відмиваннягрошей,отриманихзлочиннимшляхом),ч.1ст.205(фіктивнепідприємництво),ч.3ст.212(ухиленнявідсплатиподатків)Кримінальногокодексу.СуддозволивслідчимГенпрокуратуривилучитиуНБУдокументипозбанкрутіломубанку.

Відзначимо, що раніше "Смартбанк" називався ВАТ "Банк Ринкові Технології". У ГПУ стверджують, що ця фінустанова була створена для прикриття незаконної діяльності, пов'язаної із забезпеченням і здійсненням фінансових операцій, спрямованих на надання підприємствам реального сектора економіки незаконних послуг з формування технічного податкового кредиту з податку на додану вартість. У ГПУ вважають, що підприємства ухилялися від сплати податків, мінімізували свої доходи, незаконно перевели в готівку коштів на суму в 10 345 553 215 гривень (близько 98% всіх операцій банківської установи з видачі готівки).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Такожчерез"Смартбанк"здійснювалисяфінансовіоперації,спрямованіналегалізаціюгрошовихкоштівтамайна,отриманогоЗахарченкомтайогооточеннямзлочиннимшляхом.УГПУвідзначають,щовсіціфактичнііюридичнідіїздійснювалисяза сприянняекс-міністра.

Не пропусти!
Словаччина – Іспанія: онлайн матча Євро-2020, де є інтерес України
Словаччина проти Іспанії на Євро-2020
Реклама

Нагадаємо, 28 лютого2014року ГенеральнапрокуратураУкраїнизажадалавідМВСіСБУпротягом10днівзатриматиЗахарченкаяклюдину, підозрюванувмасовихвбивствахактивістіввцентріКиєваз18по 22лютого,однаквінвтік до Росії.4березня вінбувоголошенийврозшук.

У червні 2017 року у "справі Майдану" ГПУ повідомила про нові підозри Януковичу, Захарченку, Якименку та іншимчиновникамколишньоївладивскоєннііворганізаціїрядутяжкихтаособливотяжкихзлочинів,скоєнихуперіодз18.02.2014по20.02.2014вцентріКиєващодомітингувальниківвскладіорганізованоїзлочинноїгрупи.

Черезмісяць25 липня2017 року,суддозволивзаочнезасудженняекс-главиМВС.Увереснітогожрокувсе виявлене в Україні майно Захарченка було арештовано.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти