Затримання агента НАБУ: Луценко пояснив, чому дії Бюро незаконні

6 грудня 2017, 14:17

За словами Генпрокурора, правоохоронці зафіксували незаконну роботу детективів НАБУ з секретними документами і засобами "прослушки"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував особливості законів, що регулюють набір детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в світлі нещодавнього конфлікту між правоохоронними органами.

Реклама

За його словами, у НАБУ згідно з чинним законодавством не може бути "таємних штатних співробітників".

"Коли ми поставили запитання, яким чином були призначені два агента, або два співробітника до НАБУ, два детектива НАБУ, які, ймовірно, будуть або вже допитуються у справі про провокації, пан Ситник заявив, що: "Так, це дійсно штатні співробітники. Конкурс був проведений, але нормативні документи щодо нього засекречені". Як можна вважати відкритий конкурс засекреченим, я не знаю ... Конкурс або відкритий, або засекречений ... Якщо ці детективи таємні, вони все одно детективи, вони входять до штату НАБУ, а весь штат НАБУ, на жаль, за законом повинен набиратися на відкритому конкурсі. Чи діє така норма в інших правоохоронних органах? Ні", – пояснив Луценко.

Генпрокурор заявив, що голова НАБУ в такій ситуації повинен "або міняти закон, або обійтися без таємних штатних співробітників".

"Закон України про держтаємницю передбачає, що всі негласні співробітники, які працюють з секретними документами, так звана в народі прослушка – СБУ або власна, – повинні мати обов'язковий допуск до держтаємниці ... Стаття 24 передбачає, що це робить СБУ (дає дозвіл – ред.). На даний момент обидва детектива, яких називають агентами під прикриттям, не мають допуску до держтаємниці, і тим не менше обробляють секретні документи. Це незаконно, більше того, є кримінальна відповідальність за подібну діяльність", – зазначив Луценко.

За словами генпрокурора, правоохоронці зафіксували незаконну роботу детективів НАБУ з секретними документами і засобами "прослушки".

"Правоохоронні підрозділи повинні в установленому порядку спочатку отримати від СБУ дозвіл на придбання саме таких виробів і саме від ліцензованого виробника. Після цього їх (необхідно – ред.) купити в установленому секретному порядку, а потім поставити на облік в СБУ ... Нічого з цього зроблено не було. Під час обшуків, де збиралися детективи, ми виявили велику кількість секретних документів, які взагалі не зберігаються в закритих пристроях, а також особисту прослушку, яка там знаходилася. Вона не була поставлена на облік в СБУ, а її виробник не ліцензований", – повідомив Луценко.

Нагадаємо, депутати запросили до Ради голів Генпрокуратури, НАБУ, Служби безпеки України та САП, щоб заслухати їх звіти про роботу правоохоронної системи, зокрема щодо подій навколо затримання агента НАБУ співробітниками СБУ за санкцією ГПУ.

Реклама

У свою чергу в Держдепі США зробили жорстку заяву щодо скандалу між НАБУ і ГПУ. У Вашингтоні назвали ці дії спробою "підірвати незалежні антикорупційні інститути", яким США і інші країни надавали підтримку.

Як розповідав посол України в США Валерій Чалий, НАБУ і ГПУ спробують "мирити" в США. Він зазначив, що представників правоохоронних структур спробують об'єднати в посольстві у Вашингтоні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти