Рік роботи Ради: за що народні депутати себе хвалять і за що лають колег

Сайт "Сегодня" разом з парламентаріям підвів підсумки роботи Верховної Ради в році, що минає

Народні депутати одними з перших в країні пішли на новорічно-різдвяні канікули. За планом поточної сесії, в останній тиждень року парламентарії працюють в комітетах і фракціях. Однак пленарних засідань в нинішньому році вже не буде. Нинішній рік був останнім повноцінним роком роботи ВР восьмого скликання – в 2019-му парламент буде переобраний. І, по ідеї, депутати повинні були відпрацювати його по-максимуму.

В цілому, можна говорити про те, що парламентарії в році, що минає попрацювали непогано. З 1 945 законопроектів, зареєстрованих (станом на ранок 20 грудня, дані сайту ВР) в нинішньому році – 1743 подали народні депутати. Однак ККД законотворчої діяльності, прямо скажемо, не дуже. Так, за рік парламент затвердив 365 документів – акурат по одному за календарний день. З них постанов 222, законів 123. Решта – міжнародні статути та інші документи.

Втім, коли мова йде про законодавство, важливо не так кількість, як якість затверджуються документів. Сайт "Сегодня" попросив підвести підсумки роботи Верховної Ради самих депутатів. Отже, чим же парламент займався в нинішньому році
?

Питання безпеки вирішили

Представник фракції " Народний фронт " , член комітету з питань нацбезпеки і оборони Дмитро Тимчук в цілому позитивно оцінює підсумки роботи парламенту за рік , особливо в сфері безпеки .

Реклама

"Є кілька речей , які особисто мене надихають на роботу в наступному році . По-перше , те, що ми з величезним запізненням , але все – таки визначили статус окупованих територій. Визначили , що ОРДЛО – територія , окупована Російською Федерацією. Це дає нам можливість консолідувати патріотично налаштований політикум в Україні і наших союзників за її межами " " , – зазначив народний депутат.

Дмитро Тимчук акцентував , що ще навесні 2014 року Генпрокуратура визначила " ДНР " і " ЛНР " як терористичні організації . Але цей статус , можливо , відповідав реаліям 2014 року, але ніяк не 2018 го .

"Ми були змушені весь цей час підлаштовувати наші дії під закон про боротьбу з тероризмом . Закон про деокупацію , визнання території окупованою , а Росії – окупантом дало нам можливість задіяти існуючі алгорітіми для застосування збройних сил України . Це дуже спростило завдання для відбиття агресії , а також посилило аргументи України в міжнародних судах " , – говорить Дмитро Тимчук.  

Також серед важливих рішень парламенту в нинішньому році депутат зазначив ряд затверджених законопроектів , що підсилюють захист військовослужбовців та членів їх сімей .

Що стосується недоробок парламенту , то , як розповів депутат , парламент так і не зміг створити найбільш сприятливі умови для розвитку ВПК України .

Реклама

"Не дійшли до створення механізму об'єднання держпідприємств Укрборонпрому і приватних підприємств . Це , на превеликий жаль , заважає повною мірою використовувати наявний величезний потенціал для модернізації озброєнь і створення нових видів . Сподіваюся , що вже на початку майбутнього року ми вирішимо це питання , створимо як нову модель ВПК , так і правила для виробників озброєнь " , – сказав Дмитро Тимчук.

Зі змінами до Конституції не встигли

Колега Дмитра Тимчука по парламентській коаліції та комітету ВР , народний депутат з фракції Блоку Петра Порошенка Олександр Бригинець також відзначає ключове значення законів , прийнятих парламентом в нинішньому році для забезпечення безпеки держави .

 "Ми прийняли багато актуальних законів . Але я назву кілька : це Закон " Про національну безпеку України " та інші закони , що стосуються безпеки . Другий важливийзакон – "Про Антикорупційний суд". Були різні підходи і відносини , але мені здається дуже важливим для країни , що такий суд буде створений . І третє ключове рішення – це розрив " Договору про дружбу з Російською Федерацією " , – зазначив Олександр Бригинець.

Деякі важливі рішення , які варто було б прийняти в цьому році або раніше , парламент не затвердив . Поки не затвердив , як сподівається Олександр Бригинець .

"Дуже хотілося , щоб в майбутньому році ми , незважаючи на передвиборну риторику і політичні протиріччя , все – таки прийняли зміни до Конституції за трьома напрямками . Це зняття депутатської недоторканності , це чітко прописані в Основному законі цілі , до яких прагне Україна – членство в ЄС і НАТО . Нарешті , це перейменування областей , назви яких ще не декомунізовані " , – сказав народний депутат.

Продовжили мораторій на продаж землі

Заступник глави фракції ВО " Батьківщина " Сергій Соболєв також відзначає серед найбільших успіхів Верховної Ради твердження закону про деокупацію Донбасу . Також депутат зазначив продовження мораторію на продаж землі .

Реклама

"Одне з найбільш важливих питань , які прийняв парламент в нинішньому році , – назвав війну війною , а Росію – агресором . Це питання пройшло по десятку законопроектів , які голосували в сесійній залі нинішнього року . Безумовно , було дуже важливепитання про продовження або непродовження мораторію. І те, що воно голосувалося в останній день сесії , дуже неправильно . Воно повинно було розглядатися і вирішуватися раніше " , – сказав народний депутат.

Займалися не тими виборами

У свою чергу , член парламентської групи партії " Відродження " Валерій Писаренко дуже критично оцінює результати роботи парламенту в нинішньому році .

"На жаль, парламент на цій сесії займався виключно підготовкою до виборів. Причому не в контексті технічної підготовки, що треба було б зробити. Наприклад, вирішити проблему з використанням електронних документів, які видаються людям замість паспорта. На сьогодні відповідні зміни в закон не внесені. І, думаю, ми це будемо робити, як зазвичай, в останній день, коли виборча кампанія буде в повному розпалі. Технічні питання парламентом не вирішуються, зате вирішуються політичні. Ті, які постійно звучать в ток-шоу і на біг-бордах", – зазначив депутат.

За словами Валерія Писаренка , за останні пару місяців " практичні " голосування можна порахувати на пальцях .

"На жаль , цей рік не зміг стати переломним в реформаторському плані . Хоча ще на початку року очікували , що будуть вирішені питання і з земельною реформою , і з пенсійною , і так далі . Але значущих перетворень не відбулося " , – резюмував Валерій Писаренко.

Вичерпали себе і деградували

Такої ж думки дотримується і народний депутат з фракції Опозиційного блоку Ігор Шурма .

"Я був народним депутатів у парламенті 4 – го скликання і є депутатом в парламенті 8 – го . І можу сказати , що морального задоволення робота в складі цієї Верховної Ради мені не приносить . Зазвичай перед Новим роком у людей радісний настрій , а мені сумно . Парламент деградував , він живе своїм життям , у відриві від людей . Парламент – це забіг на п'ять років . А це скликання видихалося на першому році . Були позитивні моменти . Але якість роботи має наростати , а цього немає . Цей парламент себе вичерпав " , – розповів народний депутат.

Конкретизуючи , парламентарій зазначив , що Верховна Рада все більше перетворюється в структуру , що штампує закони , які ніхто не виконує . В цьому вина як самого парламенту , так і виконавчої влади .

"Левова частка законів приймається за скороченою процедурою . Це призводить до того , що виконавча влада не може виконати ці закони . Тому що вони поспішні , в них міститься цілий ряд недоробок . Другий момент : ми приймаємо закони , а виконавча влада гальмує їх впровадження . Наприклад , закон про автономізацію медзакладів повинен був повноцінно запрацювати з 1 січня 2019 року. На сьогоднішній день Міністерство охорони здоров'я не виконав всі свої обов'язки і не всі установи перейшли на режим автономізації. Закон про трансплантацію , прийнятий в цьому році за скороченою процедурою. Міністерством нічого не зроблено , щоб розробити підзаконні акти – їх там потрібно більше десятка . Закон не запрацює з 1 січня " , – розповів народний депутат .

На думку Ігоря Шурми , парламент надмірно захопився ідеологічними питаннями , не приділяючи при цьому остаточно уваги питанням практичним .

"Наприклад , релігійне питання . Я не голосував ні за , ні проти . Тому що вважаю , що ми взагалі не повинні були в нього втручатися . Це справа церкви , а не законодавчого органу країни " , – сказав Ігор Шурма.

Приймали економічні закони

Народний депутат з Радикальної партії Олега Ляшка Віктор Галасюк відзначає , що парламент підтримав багато ключових економічних ініціатив , внесених радикалами . З найбільш важливих – посилення відповідальності за контрабанду лісу – кругляка , підвищення вивізного мита на металобрухт , " заморозка " індексації земельного податку для промисловості .

"Перший " металургійний " закон підняв мита на експорт металобрухту з 10 до 30 євро за тонну , а наступний – до 42 євро . Завдяки закону ліквідовано критичний дефіцит сировини , забезпечена безперебійна робота метзаводів по всій Україні . Закон зберіг 30 тисяч робочих місць металургів і більше 1,5 мільярда доларів США річної експортної виручки , а також втримав гривню від суттєвого падіння " , – зазначив Віктор Галасюк.

За його словами , також з важливих документів , які парламент ухвалив у нинішньому році , – зняття всіх податків з електромобілів , валютна лібералізація , зокрема , скасування штучних обмежень і 2 % -й збір з валютних операцій для населення .

"Також вважаю важливим , що пройшла наша поправка до Податкового кодексу про розстрочення сплати імпортного ПДВ на всі виробниче обладнання . Ті , хто модернізує , розширює або будує нові виробництва і ввозить виробниче обладнання в Україні , по суті , отримують від держави безвідсотковий кредит у гривні , який зменшує податкове навантаження . Завдяки цьому закону за перші місяці його дії підприємці інвестували в українську промисловість уже понад 700 мільйонів гривень " , – сказав Віктор Галасюк.

Нарешті , на думку депутата , важливим є рішення , згідно з яким прибуток підприємств Національної Академії наук України піде на модернізацію дослідницької бази та інновації .

Гальмували реформи

Представник фракції " Самопоміч " Тарас Пастух вважає , що якість , принаймні , деяких законів , прийнятих Верховною Радою в нинішньому році , залишає бажати кращого .

"В останні роки – і нинішній не виняток – парламент приймає багато законів, які вміщали хороші реформістські ідеї. Але, на жаль, до цих законів закладаються моменти, які не дозволяють реалізувати потенціал реформи або в повній мірі, або найближчим часом. Наприклад, в цьому році одним з найбільших досягнень було твердження закону про Антикорупційний суд. Але механізм створення суду, прописаний в законі, не дає можливості створити Антикорупційний суд найближчим часом. Думаю, до виборів в майбутній парламент закон навряд чи буде запущений", – сказав народний депутат.

За його словами , аналогічна ситуація і в законодавстві, що регулює інші сфери .

"Закон про нацбезпеки . І в Україні , і за кордоном він трактується як реформаторський , прогресивний . Але він фактично заморозив ситуацію , що склалася на сьогодні . Важливі починання в ньому відстрочені . Наприклад , поділ посад начальника штабу і головнокомандувача . Багато зроблено в нинішньому році в сфері охорони здоров'я . Але МОЗ з Кабміном не справляються з роботою над підзаконними актами . Реформа могла йти значно динамічніше " , – зазначив народний депутат.

Серед найважливіших досягнень нинішнього року Тарас Пастух назвав перехід до середньострокового і довгострокового планування бюджету . Це дозволить вирішити проблему перехідних коштів , що дуже важливо для регіонів . А з найбільших недоробок парламенту , на його думку , – Виборчий кодекс , який так і не був прийнятий .

 

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

43380.27

Bitcoin Cash (BCH)

248.46

Binance Coin (BNB)

235.67

Dogecoin (DOGE)

0.1

Ethereum Classic (ETC)

22.46

Litecoin (LTC)

74.54

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
52,90
50,90
51,90
35,40
54,00
53,50
53,50
37,79
54,59
53,18
53,09
34,99
54,84
53,47
53,46
36,70
54,90
52,90
51,90
35,29
58,88
56,49
55,49
36,31
58,99
56,99
55,99
36,00
58,99
56,99
55,99
36,12
59,99
57,99
57,99
35,73
-
51,27
50,36
34,07
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.67

Євро (€)

39.5

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти