Ярема був занадто спокійним, а Шокіну не давали доводити до кінця резонансні справи – політологи

10 лютого 2015, 15:49

Олександра Захарова Олександра Захарова

Шокін – це людина, більш схильна до радикальних і рішучих дій, заявив експерт

Політологи вважають очікуваною зміну генпрокурора України і відзначають високі очікування до нового керівника ГПУ Віктора Шокіна.

Реклама

Про це вони сказали в коментарях "Сегодня".

"Нагадаю, у парламенті так і не знайшлося достатньої кількості підписів за відставку Яреми. Тим не менш, Ярема сам подав у відставку, думаю, розуміючи, що недостатньо компетентний... Відставка також була узгоджена з президентом. Якщо говорити про Шокіна, це – людина, яка після помаранчевої революції займалася багатьма резонансними справами, які йому не дали довести до кінця, – каже професор політології НаУКМА Олексій Гарань. – Але в контексті теми прокуратури я б говорив не стільки про особистостей, скільки про загальну реформу прокуратури, яка вже позбавлена загального нагляду, і поступово концентрація функцій в ГПУ, яка нам дісталася від часів СРСР, зменшується. Це, я думаю, крок у правильному напрямку".

На думку Володимира Фесенка, призначення Шокіна – крок вперед.

В тренді
Чи може священник бути депутатом? Глава УГКЦ Шевчук дав відповідь

"Сприймати призначення Шокіна треба нормально. У цілому ряді випадків це крок вперед. Я думаю, що за його попередникові виникла психологічна проблема. На Яремі сконцентрувалося багато критики. Він виявився занадто врівноваженим і спокійним керівником, тоді як від нього очікували радикальних революційних дій, і зараз, зважаючи на наближення річниці розстрілів на Майдані, владі потрібно було зняти напругу. Головні претензії до Шокіну зараз у тому, що він людина, наближена до Порошенка. Але я думаю, це теж треба сприймати спокійно: це нормально, коли президент ставить на таку посаду людини зі своєї команди. Але й відповідальність у цьому випадку буде спільна. У чому плюси Шокіна: це людина, більш схильна до радикальних і рішучих дій. Нарікають йому і те, що йому вже 63 роки, проте брати людину з вулиці, непрофесіонала, було б ризиковано. У Шокіна все-таки є досвід. Крім того, плюс і те, що він не був помічений в неблагонадійних справах. Очікування до нього, тим не менш, будуть завищені. Побачимо, чи зможе він відповісти на них. Саме голосування показало, що в парламенті знайшовся політичний консенсус. Але я думаю, багато депутатів голосували за Шокіна просто, щоб показати майбутньому генпрокурору свою лояльність", – сказав Володимир Фесенко.

Реклама

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада схвалила звільнення Віталія Яреми з посади генпрокурора і схвалила призначення на його місця заступника генпрокурора Віктора Шокіна.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти