Яценюк представив урядовий план дій на 2016 рік

28 лютого 2016, 21:48

За словами прем'єра, це порядок денний подальшого розвитку країни

Програма дій на 2016 рік, представлена у неділю прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, включає в себе економічні й антикорупційні реформи, а також реформи у сфері освіти та охорони здоров'я.

Реклама

"Але це не тільки план дій уряду – це порядок денний подальшого розвитку країни, яка має стати справжньою європейською країною", – сказав А. Яценюк у своєму зверненні у неділю, 28 лютого.

Прем'єр-міністр зазначив, що урядовий план дій складається з двох основних напрямів: орієнтованість на економічне зростання і на "відновлення соціального контракту".

Для економічного зростання уряд передбачив кілька основних кроків, серед яких – зміцнення банківської системи та відновлення доступного кредитування; проведення ефективної та історично прозорої приватизації" із залученням широкого кола інвесторів, а також реформа державних підприємств.

У плані, озвучених прем'єр-міністром – зміни до індустріальної політики, призначення нових ефективних менеджерів в 50-ти державних компаніях, відкриття нових ринків для українського експорту, підписання угод про зону вільної торгівлі з Канадою, Туреччиною та Ізраїлем, відкриття не менше чотирьох торгових місій для просування українських експортерів на нові ринки і розширення географії проведення бізнес-форумів.

Реклама

"Основа нашої програми – це реалізація Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом", – підкреслив А. Яценюк.

В озвученому плані пропонується збільшити ефективність інвестицій від державних капітальних видатків: "70% їх спрямовуватимуться на реконструкцію доріг, 30% – на завершення об'єктів, які знаходяться на фінальній стадії будівництва".

За словами прем'єр-міністра, зростання цін можливо зупинити за допомогою ефективної бюджетної, валютної та економічної політики. Для цього Україна повинна продовжувати реформи в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

"Ми повинні забезпечити ефективну фіскальну політику, перейти на здійснення електронних закупівель у всіх державних установах, перейти на грошові адресні соціальні виплати, скористатися введеним урядом дворазовим зменшенням податку на заробітну плату і вивести її з тіні, провести реформу Державної фіскальної служби, побороти корупцію на митниці за допомогою залучення західних радників у митну службу", – підкреслив глава уряду.

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенко. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента

А. Яценюк також наголосив на необхідності завершення реформи у сфері енергетики: "Повинні забезпечити прибутковість і незалежність НАК "Нафтогаз України", збільшення видобутку власних енергетичних ресурсів і повну енергетичну незалежність країни у найближчі десять років".

Реклама

У сфері охорони здоров'я в 2016 році необхідно ввести мінімальний гарантований державою рівень безкоштовних медичних послуг, підкреслив прем'єр-міністр: "Все решта повинно фінансуватися за рахунок державного медичного страхового фонду, в якому має бути застрахований кожен громадянин країни".

Що стосується реформ у сфері освіти, А. Яценюк підкреслив необхідність радикальних змін у середній освіті: "Основний принцип середньої освіти – не кількість шкіл, а якість навчального процесу. Забезпечення навчальними засобами і сучасними знаннями кожного учня, а професійного вчителя – гідною заробітною платою".

"У сфері боротьби з корупцією ми повинні призначити нового незалежного генерального прокурора України, зміцнювати авторитет і забезпечити ефективну діяльність Національного агентства з розшуку та управління активами, Державного бюро розслідувань та Національного агентства з питань запобігання корупції", – розповів А. Яценюк.

Прем'єр-міністр підкреслив, що в цьому році вкрай необхідно конфіскувати і повернути державі $1,5 млрд, які були вкрадені попереднім режимом і вже заарештовані завдяки діям уряду в українських державних банках". Як заявив прем'єр-міністр, ці кошти будуть спрямовані "на обороноздатність країни, на підвищення соціального забезпечення громадян України".

Урядовий план дій, за словами А. Яценюка, передбачає також реформу державного управління, судової системи, боротьбу з монополіями, "впровадження правил і стандартів, що діють у Європейському Союзі, до якого ми прагнемо".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти