Яценюк пояснив, що саме він робить в уряді

11 грудня 2015, 13:44

Боротьба з корупцією в Україні не в компетенції Кабміну, підкреслив прем'єр

Прем'єр-міністр України Арсенію Яценюку під час його виступу у Верховній Раді поставили запитання про те, чому в країні так погано борються з корупцією. Прем'єр відповів, що цим займається не уряд а інші держоргани.

Реклама

"Кожен повинен робити свою роботу. Запитуйте з мене за те, за що я відповідаю. За що я відповідаю? Я відповідаю за дерегуляцію та зменшення корупції у державному секторі. Це зменшення як кількості чиновників, так і кількості дозвільних документів і процедур. Ми на 50% це скоротили. Ми скоротили кількість чиновників, ми передали ряд функцій з реєстрації безпосередньо на місця, ми розкрили всі державні реєстри. Ви тепер можете отримати будь-яку інформацію по будь-якому чиновнику про те, чим він володіє, що він має, де він живе і які активи на нього зареєстровані", – підкреслив Яценюк.

Другий блок питань, за які відповідальний Кабмін, це державна служба.

"Я вам вдячний за те, що ви проголосували за закон про державну службу. Але ви все розумієте, що внаслідок популізму, який також був у стінах цього парламенту, коли поставили зарплату депутатам 4900 гривень (і так само міністрам) – хто повірить, що на 4900 гривень живе український політикум? Як можна побороти корупцію, якщо середня зарплата в державному секторі становить 2500 гривень? Або на митниці, або в Державній фіскальної службі. Тому другий блок питань – підняття зарплат у державному секторі. З нашими європейськими партнерами ми провели дискусію про те, щоб вони сформували фонд додаткових виплат зарплат, але під конкретну стратегію реформування державної служби", – додав Яценюк.

Крім того, як зазначив прем'єр, він відповідає за проведення реформування в Державній фіскальної службі.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко
Реклама

"Там дійсно є корупція – ви це знаєте, я це знаю. Це митниця, це митні інспектори. На першому етапі ми скоротили на 30% кількість працівників Державної фіскальної служби. Зараз ми йдемо по шляху того, щоб скоротити ще й кількість інспекцій. У проекті Податкового кодексу ми пропонуємо народним депутатам України ліквідувати податкову міліцію і демілітаризувати її і створити європейську службу податкових розслідувань", – сказав він.

У той же час глава Кабміну закликав Раду прийняти законодавство про приватизацію, щоб дати можливість продати ті державні компанії, які привернуть інвестиції, створять додаткові робочі місця і позбавлять від політичного впливу.

"І цю роботу як глава уряду по боротьбі з корупцією я буду виконувати. І прошу, щоб новостворені органи, для яких ми знайшли фінансування – уряд свою роботу зробило: це фінансування Національного антикорупційного бюро, це фінансування всіх новостворених органів, – щоб вони виконували свою роботу. І проведіть судову реформу. Замініть 9000 корумпованих суддів і створіть нову судову систему", – підбив підсумки Яценюк.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти