Яценюк назвав п'ять принципів, за яких урядова команда готова працювати й надалі

7 лютого 2016, 20:23

Першим з них, за його словами, є "відсутність політичного тиску і політичної корупції"

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк називає політичну кризу в Україні можливістю перезавантажити відносини в українській владі для ефективного проведення реформ у подальшому.

Реклама

"Криза – це завжди можливість... Ми повинні використати цю можливість, щоб перезавантажити відносини в українській владі, щоб оголосити принципи, з якими український уряд буде надалі працювати і проводити реформи", – сказав А. Яценюк у ході програми "10 хвилин з прем'єр-міністром" у неділю.

За його словами, є п'ять принципів, з якими ми, як урядова команда, готові далі продовжувати свою роботу".

Першим з них, за його словами, є "відсутність політичного тиску і політичної корупції". Прем'єр зазначив, що кожен призначений коаліцією міністр несе всю повноту відповідальності за свою галузь і за політику в ній, тому жодна з політичних фігур і жоден бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра і змушувати його приймати рішення, що суперечать політиці міністра й інтересам української держави". "Більше ніяких квот в органах державної влади і управління. Ніяких політичних і бізнес-інтересів у керівництві державних компаній і державних банків", – підкреслив А. Яценюк.

Другим принципом, за його словами є повна нетерпимість до політичної та економічної корупції, яка буде полягати в проведенні будь-яких призначень на державні компанії тільки через "незалежний номінаційний комітет". Крім того, 60 найбільших державних компаній отримають нових і незалежних від політсил і бізнес-груп керівників, а також почнеться процес приватизації. "Парламент повинен прийняти закон, який дає можливість стратегічному інвестору взяти участь і на публічному, чесному і прозорому конкурсі придбати державні об'єкти... і позбавити державні компанії політичного впливу і статусу годувальниць для тих чи інших політичних партій і сил", – зазначив прем'єр.

Реклама

Третім принципом А. Яценюк назвав повну прозорість у діяльності керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та народних депутатів України. "Засідання Кабінету міністрів України будуть транслюватися в прямому ефірі", – зазначив він. Крім того, для боротьби з тіньовими домовленостями Кабмін ініціює впровадження "кодексу етичної поведінки державного службовця", що передбачає обов'язкову фіксацію зустрічей і переговорів політиків і чиновників.

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

Четвертим принципом, за словами прем'єра, є принцип взаємної відповідальності Кабінету міністрів і Верховної Ради України. "Це означає, що уряд виконує свою частину роботи, як виконавча гілка влади, але український парламент голосує за ті закони, які необхідні для проведення реформ в країні і довіряє уряду, який він створив, і допомагає уряду змінювати країну і проводити правильні рішення для української держави", – пояснив він.

П'ятим принципом, за словами А. Яценюка, має стати розподіл влади, згідно з яким Кабмін буде володіти всією повнотою виконавчої влади та відповідати "за соціальну, економічну, фінансову та бюджетну політику, фінансування армії і ЗСУ", а Верховна Рада буде законодавчим органом, якому уряд буде підзвітний і підконтрольний, і який "приймає закони на виконання програми дій уряду та коаліційної угоди".

Прем'єр зазначив, що Кабмін у своїй роботі зробив багато помилок, але провів реформ і змін "більше, ніж всі попередні уряди за два десятка років". "Ми усвідомлюємо, що частина з цих реформ сьогодні дуже непопулярні", – сказав він.

При цьому він закликав політиків припинити лякати членів відставкою уряду, нагадавши, що дискусія про необхідність зміни уряду йде з першого дня його призначення. "Якщо хто-небудь з наших політичних діячів вважає, що цей уряд не виконує програму і не проводить реформу, це означає, що у парламент можна внести резолюцію недовіри уряду і проголосувати відповідну відставку. Але перестаньте нас лякати відставкою. Ми прийшли сюди працювати заради реальних змін у країні... В боротьбі за владу і хлібні місця деякі політики забули, що Україна перебуває у стані війни... що ми не подолали економічну кризу і що люди чекають реальних змін в країні", – резюмував А. Яценюк.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти