Яценюк розповів про політичну кризу і завдання на поточний рік

29 лютого 2016, 07:39

Алевтина Нагорна

У своєму щотижневому зверненні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розповів українцям про план уряду на 2016 рік, виконання якого поліпшить економічну ситуацію в країні і зробить населення багатшим

За словами прем'єра, план передбачає ряд реформ в економіці, енергетиці, охороні здоров'я, освіті та інших сферах: "Ми повинні забезпечити ефективну фіскальну політику, перейти на електронні закупівлі в держустановах і на грошові адресні соцвиплати і побороти корупцію на митниці". Але виконати цей план можна, тільки якщо всі політсили об'єднаються, підкреслив прем'єр.

Реклама

Криза: конструктив і спільна відповідальність

Окрему увагу прем'єр приділив політичній кризі в країні і закликав політиків до єднання. Він нагадав, що понад рік уряд діяв в жорстких і ворожих умовах: "Не гірше зовнішнього ворога зі змінами працювали внутрішні противники: популізм, невігластво, спроба реваншу старих схем і впливів. Управління реформами підривалася протиріччями в Конституції. Страх втратити рейтинг робив слабкими тих, хто повинен демонструвати лідерство".

Але, підкреслив Яценюк, спроби нав'язати уряду чужу волю змусили членів Кабміну публічно проголосити категоричні принципи: "Ніякого неконституційного втручання в роботу уряду! Ніякого тиску для відновлення корупційних практик. Ніякої зупинки реформ, – заявив прем'єр. – У політичної істерії я не бачу турботи про Україну. Це звичайний розрахунок: дорватися до влади. Для цього – відправити уряд у відставку, через тимчасовий статус паралізувати центральну виконавчу владу, змусити президента погодитися на дострокові парламентські вибори, які завершаться розрухою", – підкреслив Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що звернувся до парламенту з вимогою розглянути питання відставки Кабміну, але це рішення не було підтримано більшістю членів ВР: "Таким чином, уряд юридично повністю легітимний і продовжує працювати. Але політична невизначеність залишається. І їй треба покласти край".

Реклама

На думку глави уряду, відповідальність за кризу лежить на всіх тих політсили, які підписували коаліційну угоду і стверджували програму дій Кабміну: "Саме ту програму, яку ми виконували і продовжуємо виконувати. Наш уряд розробив новий план дій на цей рік. Але це не тільки план дій уряду – це порядок денний для подальшого розвитку країни, яка повинна стати справжньою європейською державою. Уряд діяв і готово далі продовжувати боротьбу", – підкреслив Арсеній Яценюк.

Резюмуючи, прем'єр закликав усіх представників влади діяти обдумано і конструктивно: "Звертаюся до президента і до всіх національних політсил: або вийдіть до суспільства з альтернативною реалістичною програмою і дієвою командою, здатною її втілити, або припиніть взаємне поборювання, угамуйте пристрасті, переступіть через особисті почуття і підтримайте план дій країни на цей рік", – підкреслив глава уряду.

Економіка: ЗВТ, приватизація і МВФ

Яценюк підкреслив, що ключове завдання плану Кабміну на 2016 рік – це економічне зростання, створення нових робочих місць і зниження рівня бідності. Для цього уряд передбачив кілька основних кроків: зміцнення банківської системи, відновлення доступного кредитування, а також проведення прозорої приватизації із залученням інвесторів і реформою держпідприємств.

За словами Яценюка, зростання цін можна зупинити за допомогою ефективної бюджетної, валютної та економічної політики. Для цього потрібно продовжувати реформи в рамках співпраці з МВФ. "У плані – нова індустріальна політика, призначення ефективних менеджерів в 50 найбільших держкомпаніях, відкриття нових ринків для українського експорту, підписання угод про ЗВТ з Канадою, Туреччиною та Ізраїлем, і відкриття не менше 4 торгових місій для просування українських експортерів на нові ринки, – каже Яценюк. – Але основа нашої програми – реалізація Угоди про ЗВТ з ЄС". Крім того, уряд пропонує максимально збільшити ефективність інвестицій від державних капвитрат: "70% будуть направлятися на реконструкцію доріг, а 30% – на завершення об'єктів, які знаходяться на фінальній стадії будівництва", – пояснив прем'єр.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
Реклама

Пріоритети: довіра та економічне зростання

Крім іншого, Арсеній Яценюк розповів українцям про розроблений Кабміном плані дій на 2016 рік.

"Це моя програма, але вона повинна стати нашою спільною програмою. Ці конкретні дії потребують підтримки президента, його фракції і інших здорових сил в українському парламенті. Це – порядок денний подальшого розвитку країни, яка повинна стати справжньою європейською країною", – підкреслив глава уряду.

За словами прем'єра, урядовий план дій складається з двох основних напрямків. "Перший – це економічне зростання, в тому числі – створення нових робочих місць і зниження рівня бідності, – пояснив Яценюк. – Другий – відновлення соціального контракту, або, як я б назвав – служіння українському народові і відновлення довіри до влади".

Реформи: чекають школи і будинки

Реклама

Ще одним дуже важливим пунктом плану Кабміну на майбутній рік, за словами прем'єра, є завершення розпочатих реформ і проведення нових. "Ми прожили зиму, не купуючи в РФ жодного кубометра газу. Ми повинні забезпечити прибутковість НАК "Нафтогаз України", збільшити видобуток власних енергоресурсів, і забезпечити повну енергетичну незалежність країни в найближчі 10 років. Заміна котлів, утеплення будинків, продовження програми субсидій і оплата виключно за якісні послуги ЖКГ – основна частина енергетичної реформи", – пояснив Яценюк.

На думку прем'єра, потрібно продовжувати і земельну реформу: "Необхідно продати на відкритому прозорому аукціоні 1 млн гектарів держземлі, яка сьогодні знаходиться в тіньовому і корумпованому обороті". Також реформи чекають сферу охорони здоров'я: в цьому році уряд збирається ввести мінімальний гарантований рівень безкоштовних медпослуг. "Все інше має фінансуватися за рахунок державного фонду медстраха, в якому повинен бути застрахований кожен", – підкреслив Яценюк. Що стосується реформи освіти, то прем'єр вважає необхідними радикальні зміни в середній освіті: "Основний принцип – не кількість шкіл, а якість навчального процесу. Забезпечення навчальним приладдям і сучасними знаннями кожного учня, а вчителя – гідною зарплатою".

Окремо Яценюк зупинився на антикорупційних реформах: "Ми повинні призначити нового незалежного генпрокурора, забезпечити ефективну діяльність Нацагентства з розшуку та управління активами, Держбюро розслідувань і Нацагентства з попередження корупції, – перераховує Арсеній Яценюк, – Також цього року необхідно конфіскувати і повернути державі $1,5 млрд, які були вкрадені попереднім режимом. Ці кошти будуть спрямовані на обороноздатність країни і на підвищення соцзабезпечення". Також в планах уряду – провести реформу держуправління та судової системи, боротися з монополіями, і запровадити стандарти ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти