Яценюк розповів, що потрібно зробити, щоб Україна стала європейською країною

Щотижнева 10-хвилинка прем'єра була присвячена майбутньому України. А конкретно – проблемам, які треба вирішити, щоб наша країна стала справді європейською

За словами глави уряду, світ зараз зіткнувся з новими економічними викликами: падіння цін на нафту викликало спад промвиробництва в найбільших економіках світу, перш за все в Китаї. Це, природно, впливає на європейську та американську економіки, а також і на Україну, яка є частиною глобальної економіки. Але, впевнений прем'єр, нам не потрібно сподіватися на когось – правильно буде самим шукати вихід зі складної ситуації.

Гроші: бізнесу потрібні кредити

Реклама

Основа економічної стабільності – це, як відомо, стабільність цін. У минулому році країна зіткнулася з галопуючої інфляцією, темпи зростання якої досягли майже 45%. У цьому році Кабмін поставив перед собою мету: не більше 12% інфляції. Але цього, за словами прем'єра, можна досягти лише за умови проведення економічних реформ і продовження співпраці з МВФ – бо для того, щоб запустити українську економіку, потрібен фінансовий ресурс: "В першу чергу це – внутрішні джерела з банківського сектора, – каже Яценюк. – Ми провели дискусію з українськими банками і Нацбанком. Що потрібно малому і середньому бізнесу? Довгі й дешеві кредити. Але це можливо лише в умовах стабільності банківської системи. А додатковою "подушкою стабільності" стане співпраця з МВФ, Світовим банком та іншими фінансовими організаціями. Ще одне джерело коштів – зовнішні інвестиції. Але для цього потрібна масштабна, чесна і прозора приватизація держвласності".

2 кроки: митниця і податкова реформа

Але одних інвестицій мало: для того, щоб вони працювали, потрібен сприятливий бізнес-клімат і бізнес-середовище, роз'яснив глава уряду. Тільки тоді інвестор прийде в українські компанії, вкладе в них гроші, створить нові робочі місця і залучить додаткові інвестиції для розвитку. "Що таке для підприємця корупція?" – Поставив питання прем'єр. І тут же відповів: "Це митниця і податкова інспекція. Завдання №1 для уряду – навести тут порядок. В ході широкомасштабної реформи 4 митниці передадуть в управління іноземним компаніям. Це потрібно, щоб ми побачили, як це працює в західних країнах, привернули кращий зарубіжний досвід і продемонстрували всім іншим митницям високі стандарти і зразки, як обслуговувати український бізнес і не брати хабарів".

Реклама

Також необхідно завершити податкову реформу. І тут перший крок вже зроблений, нагадав Яценюк: зменшено вдвічі найбільший податок на бізнес – податок на зарплату. Але податкова реформа – це не просто зміна ставок оподаткування, а в першу чергу зміна системи адміністрування податків, спрощення сплати податків та скасування ряду бюрократичних функцій, які лише провокують корупцію стосовно платникам податків. "Тут уряд і парламент повинні мати єдину платформу податкової реформи. Сподіваюся, що парламент підтримає той Податковий кодекс, який внесений Кабінетом міністрів", – резюмував прем'єр.

Держкомпанії: пора отримувати прибуток

Ще однією підмогою для якнайшвидшого розвитку бізнесу і економіки країни в цілому повинна стати дерегуляція. Це означає, що необхідно крок за кроком рухатися в напрямку зменшення функцій держави і спрощувати будь-які реєстраційні, ліцензійні та інші функції, які держава надавала. У тому числі – спрощувати їх безпосередньо для життя кожного підприємця в країні. "Дерегуляція проводиться вже два роки, – нагадав прем'єр. – Зроблено багато, але недостатньо. Окремо хочу зупинитися на підприємствах державної форми власності. Начебто вони не мають відношення до соцстандартів або підвищення зарплат, але за підсумками року кожна держкомпанії перераховує дивіденди до держбюджету, а це дозволяє підвищити виплати вчителям, лікарям, фінансувати об'єкти інфраструктури. Якщо ми продовжимо роботу з призначення керівників 50 найбільших держкомпаній, незалежних від політиків, уряду, чиїхось бізнес-інтересів, – це поліпшить фінансові результати компаній". Як приклад Яценюк навів "Нафтогаз України": "Компанія, яка рік тому мала збитки в 10 млрд доларів, а в нинішньому році буде прибутковою".

Реклама

Суд: чесний і незалежний

Але економіка може розвиватися, а країна – вважати себе демократичною лише за однієї умови: наявності чесної і незалежної судової влади. "Вона повинна бути некорумпованою, – уточнив Яценюк. – Ми зробили перший крок, проголосувавши за зміни до Конституції, які необхідно затвердити у другому читанні. Що означають ці зміни? Вони означають, що всі судді повинні пройти процес чесної переатестації. Судді, яких звинувачували в корупції, які виносили неправосудні рішення, повинні покинути суддівський корпус назавжди. На їх місце повинні прийти молоді, чесні, кваліфіковані юристи, які, одягнувши суддівські мантії, стануть судити ім'ям України і ім'ям української справедливості. Ось для чого треба внести в парламент нові закони про судоустрій та про статус суддів. Таким чином нова українська система забезпечить захист прав і свобод людини і громадянина, захист бізнесу і підприємництва та забезпечить основу демократії – це чесний справедливий суд".

Відповідальність: потрібна єдність

Наостанок прем'єр знову нагадав про відповідальність української політичної еліти. "Мене не хвилюють чвари і дрібна боротьба українських політиків за владу, – заявив прем'єр. – Ми всі повинні боротися за Україну, за кожного українця. Уряд озвучив принципи нової та чесної української політики. Ці принципи підтримані країнами Великої сімки і нашими західними партнерами. Упевнений: на цих же принципах стоїть і президент України, і відповідальні політики в парламенті. Нам необхідна єдність: єдність на шляху реформ, єдність в забезпеченні соціальної справедливості, єдність в судовій реформі, єдність в необхідності, щоб Україна насправді стала членом Європейського союзу і НАТО, єдність в наших цілях, принципах і цінностях. І якщо ми єдині – тоді ми непереможні".

Справедливість: робота і пенсії

Соцсправедлівость – основа європейського демократичного суспільства. "Ми вчасно сплачуємо зарплати і пенсії, в минулому році підвищили їх на 13 і 19%, в нинішньому році підвищимо ще на 12%, – акцентував прем'єр. – Але проблема України – це бідність і приховане безробіття. Нам необхідно створювати робочі місця і проводити пенсійну реформу, адже бідність і корупція взаємопов'язані. Жорстка і безкомпромісна боротьба з корупцією на всіх щаблях державної влади – це спільне завдання президента, уряду, парламенту і всього відповідального політичного класу країни".

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

61819.2

Bitcoin Cash (BCH)

498.47

Binance Coin (BNB)

410.68

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum Classic (ETC)

35.15

Litecoin (LTC)

93.42

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.05

Євро (€)

41.2

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти