"Я не втомився": Ложкін пішов з посади голови АП, але залишився в команді

Ложкін запам'ятався як технократичний голова АП, а його наступником став Райнін, відомий як хороший виконавець

Президент делегував Бориса Ложкіна до Національної інвестиційної ради, звільнивши з посади голови своєї Адміністрації. Про таке рішення Петро Порошенко заявив в прямому ефірі під прицілами десятка телекамер на засіданні Національної ради реформ, який свого часу і створив Ложкін. Він же був головним ідеологом запрошення на вищі посади до ГПУ, МВС і Кабміну іноземців. Йому ж належить ідея створення офісу іноземних радників при президенті. Але це не означає, що Ложкін йде в тінь: він залишиться в команді президента – головою Націнвестради, заступник голови Нацради реформ і позаштатним радником президента. На посаді голови АП Ложкіна змінить "його людина" і земляк, голова Харківської ОДА Ігор Райнін. За інформацією джерел Сегодня.ua на Банковій, Райнін – хороший виконавець і апаратник, самостійну гру навряд чи вестиме, швидше свої дії погоджуватиме зі своїми заступниками і особисто Борисом Ложкіним. Щоправда, цілком ймовірно, що незабаром Райніну доведеться шукати собі двох нових заступників: слідом за Ложкіним з АП можуть піти Дмитро Шимків та Олексій Філатов.

Так вже історично склалося, що крісло голови Адміністрації президента України, на відміну від багатьох західних країн, – посада політична. Недарма голів Адміністрації при різних президентах називали "сірими кардиналами", а, кажучи по-простому, – головами президентської канцелярії. В реаліях українського політикуму очільнику АПУ доводилося лавірувати між інтересами великих фінансово-промислових груп, політиками різних партійних забарвлень, дотримуючись балансу у владі. Скандали, інтриги, спроби вирішити і розрубати вузли політичних криз різних часів – ось з чим звикли у нас пов'язувати голів Адміністрації президента.

Реклама

На відміну від попередніх восьми голів АП, Ложкін прийшов до Адміністрації під час майже повної відсутності вертикалі влади в країні. Петро Порошенко, який переміг в першому турі президентських виборів, призначив Ложкіна головою АП 10 червня 2014 року – все ще на хвилі Революції Переваги, але вже після незаконної анексії Криму Росією і початку війни на Донбасі. Борис Ложкін був чи не єдиним безпартійним головою Адміністрації президента. З Порошенком вони були партнерами по медіа-бізнесу з 2007 року, зокрема, за UMH group, яку напередодні революційних подій – 2013 року – придбала група компаній, що належать Сергію Курченку, оголошеному в розшук після зміни влади.

"Дзвінок від Порошенка застав мене на півдні Йорданії. Нещодавно я ще раз аналізував ту розмову. Можливо, в глибині душі я погодився з пропозицією Президента майже відразу. Було три міркування, які зумовили моє "так", – писав Борис Ложкін у своїй книзі "Четверта республіка".

"Якщо аналізувати роботу Ложкіна, я можу виділити те, що він був одним з ініціаторів щодо залучення міністрів-іноземців, міністрів-технократів. На мій погляд, цей досвід виявився успішним. І я думаю, надалі варто продовжити ці кадрові експерименти. Потім, я б відзначив його технократичний підхід і здатність вирішувати політичні конфлікти. Він не прагнув бути "сірим кардиналом", не прагнув бути конкурентом чолі уряду, як це часто відбувалося при попередніх головах АП, ну і, безумовно, проявив вміння бути хорошим модератором в "розрулюванні" різних конфліктних ситуацій – від політичної кризи, пов'язаної з урядом, до відносин з олігархами. Це те, чим Ложкін найбільш запам'ятався – досить нейтральний, технократичний голова АП. Ну, і те, що він йде в період, коли країна поступово виходить з економічної кризи, також є непрямим свідченням позитивної оцінки його роботи", – сказав Сегодня.ua політолог Володимир Фесенко.

Реклама

Чутки про відставку Бориса Ложкіна з посади голови АП ходили вже мінімум рік. З періодичністю раз на три-чотири місяці ЗМІ писали про швидку відставку керівника Адміністрації і називали чимало прізвищ-наступників Ложкіна. Так, в одному з інтерв'ю сам Борис Ложкін заявив, що на його місце претендував російський олігарх Костянтин Григоришин (який нещодавно отримав українське громадянство), з яким у нього давній конфлікт. Потім на заміну Ложкіну пророкували керуючого директора ІГ ICU Макара Пасенюка (кандидатуру якого відкинули після офшорного скандалу) і одного з заступників голови АП Віталія Ковальчука.

До речі, нова хвиля чуток про відставку прокотилася по ЗМІ відразу після виходу в світ книги Бориса Ложкіна та Володимира Федорина (редактор-співзасновник "Forbes Україна") "Четверта республіка". Після презентації, на якій було і Сегодня.ua, ми писали, що вихід книги може говорити про підведення підсумків роботи Ложкіна в Адміністрації президента. Люди з близького оточення голови АП стверджували, що презентація книги – прощання з владою. "Він більше не хоче працювати в Адміністрації. Швидше за все, він піде в інвестиційний бізнес. Зрозуміло, що не зараз, але рано чи пізно піде", – сказав один з людей, близьких до Ложкіна.

І через п'ять місяців після презентації книги Ложкін таки переходить з посади голови АП ближче до бізнесу – тепер він буде секретарем Національної інвестиційної ради. До речі, багато ЗМІ, експерти та політики заздалегідь знали про підготовку кадрової ротації саме на засіданні Нацради реформ. Також багато знали, що Ложкіна на посаді має змінити голова Харківської ОДА Ігор Райнін. Саме тому на засідання Нацради реформ прийшло як ніколи багато журналістів.

Реклама

"У нас сьогодні рекордна кількість камер. Це, напевно, в зв'язку з нашим порядком денним: тема – залучення інвестицій, дерегуляції та культурного фонду", – сказав, жартуючи, Порошенко.

Сам Ложкін зайшов до зали засідань разом із заступником голови АП Олексієм Філатовим слідом за президентом. Сидів він біля спікера Верховної Ради Андрія Парубія, Філатова і ще одного заступника голови АП Дмитра Шимківа. До речі, за інформацією джерел Сегодня.ua в АП, слідом за Ложкіним з АП підуть і Шимків з Філатовим. "Це питання максимум півроку. Шимків і Філатов – його (Ложкіна. – Авт.) люди. Тим більше, у Шимківа не припиняється конфлікт з Ковальчуком (заступник голови АП Віталій Ковальчук. – Авт.). Йому немає сенсу тут сидіти без начальника", – сказало нам джерело в АП.

Якщо Філатов (який в АП відповідає за юридичний напрямок і судову реформу) і Шимків (відповідає в АП за реформи) підуть з АП, при владі "людьми Ложкіна" залишаться заступник міністра економіки Юлія Ковалів і голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко. Ну і, звичайно ж, сам Ігор Райнін – новий голова АП. Свого часу він уже працював три місяці в Адміністрації президента на посаді заступника голови. Але потім за протекцією Ложкіна президент призначив його головою Харківської ОДА. Паралельно він очолював харківський обласний осередок БПП. Таке стратегічне рішення в АП взяли, щоб зміцнити позиції в Харківській області. Адже попередній губернатор Ігор Балута був "людиною голови МВС Арсена Авакова".

Напередодні кадрової ротації в оточенні гаранта також припускали, що Ложкін втомився від постійної боротьби за доступ до Порошенка і нагадували про давній конфлікт голови АП з Григоришиним.

Мабуть, встигнувши гарненько підготуватися, прочитавши незліченну кількість публікацій з чутками і плітками про причини свого відходу з АП, на засіданні Нацради реформ Борис Ложкін заявив: "Я не втомився, як багато говорять і пишуть. Я залишаюся в команді президента. Я працював головою Адміністрації президента 812 днів і ночей. За цей час ми зробили більше, ніж може здатися на перший погляд. Я хочу, щоб Україна стала Меккою для іноземних інвестицій. Ми обговорювали з декількома великими інвесторами їх потенційну участь в цій Раді. Попередньо дав згоду на участь в Інвестраді Джордж Сорос, Пол Полман, керівництво SOCAR – величезна державна компанія Азербайджану. І ми ведемо зараз переговори з багатьма відомими іноземними інвесторами, які, я сподіваюся, будуть залучені до роботи в Національній раді реформ".

Райнін, якого президент представив членам Нацради реформ, в свою чергу, подякував президенту за довіру і зазначив хороші менеджерські таланти Ложкіна. "Хочу подякувати президенту України Петру Порошенку за довіру. Окремі слова хотів би сказати на адресу голови ще Адміністрації президента України пана Бориса Ложкіна. На моє переконання – це великий менеджер". Також Ігор Райнін розповів про завдання, поставлені президентом: "Це активізація управлінських процесів і прийняття рішень по ініційованих президентом України реформах. Це і боротьба з корупцією, це і реформа держслужби, це безумовно і детінізація економіки, це питання інвестиційної діяльності, оборонної... особисто готовий до виконання поставлених президентом завдань".

 

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62585.88

Bitcoin Cash (BCH)

314.26

Binance Coin (BNB)

407.75

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum Classic (ETC)

29.83

Litecoin (LTC)

84.49

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.05

Євро (€)

41.2

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти