Вибух міномета на навчаннях і скандал в Раді з призначеннями в ЦВК: головні новини тижня

7 липня 2018, 14:30

А тим часом українському політв'язню Балуху винесли новий і більш жорсткий вирок

Нацьому тижніне президентУкраїниПетроПорошенковирушивзвізитомдо Сербії,країну,якавважаєтьсянеформальнимсоюзникомРосії,атимчасомнаодному зполігонівкраїнисталасятрагедія-загинуливійськовівідвибухуміномета.

Що було в Раді

Реклама

Верховна Рада посилила відповідальність боржників по аліментах, ізаборонилаборжникампродаватимайно,ввівшиавтоматизованийарештїхніх коштів.Узаконіпрописаноізбільшеннядо5,1тис.гривеньмаксимальногоштрафудлябатьківдитини,якщодитина,яка не досяглавіку,зякогонастаєкримінальнавідповідальність,вчинила злочин,дляякоготакавідповідальністьпередбачена.

Крім того, депутати зробилик крок до посилення відповідальності за п'яну їзду. Радаприйнялавпершомучитанніпроектзаконупровнесеннязміндо деяких законодавчих актівУкраїнищодозапобіганнясмертностінадорогах,щодозволитьпосилитивідповідальністьзаводіннявнетверезомустані.

Також Рада провалила важливе питання про зміну складу ЦВК.Усесійнійзалінамітилася кризаврозглядіважливогопитання-Парубійзаговоривпрозагрозу виборам.Спікерпарламентузазначив,щотакіне знайшлосяголосів,щобхочабвнестипитаннязвільненняіпризначеннячленівЦентрвиборчкомудо порядку денного.

Візит Порошенка до Сербії

На початку тижняпрезидентПетроПорошенкоприбувзофіційнимвізитомдо Сербіїна запрошенняпрезидентацієїкраїниАлександараВучича.післяпереговорівПорошенко озвучив позицію по Косово, а президент Сербії – по Україні. Обидвікраїнивтратиличастинутериторії,іпрезидентиозвучилисвоєставленнядотериторіальноїцілісностідержав.Українськийлідернавітьдавпораду,якСербіяіКосовоповиннівирішитипроблемиміжсобою.
ТакожлідерикраїнобговорювалиситуаціюнасходіУкраїниіросійськуагресію. Так, Порошенко пояснив, як врегулювати ситуацію на Донбасі, івисловивнадію,щоСербіяпідтримаєвведеннямиротворцівнасхідУкраїни.
Реклама

УсвоючергуВучичпід часобговореннязукраїнськимлідеромпитаньвступувЄС назвав Порошенка "шармантним" і пояснив, в чому президент України краще нього. ГлаваукраїнськогодержавпобажавсербампотрапитивЄСдо 2025 року,щоздивувалонавітьпрезидентаСербії.

Названі імена 36 росіян для обміну на українців

Російськасторонавсілякоуникаєможливостізвільненняполітв'язнів.Незважаючинаце,Київробитьновіспроби. Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко назвала імена 23 росіян
дляобмінунаукраїнців.Вонанагадала,щоросійськасторонарегулярновідхрещуєтьсявідсвоїхспіввітчизників,заявляючи,щонібитоне знаєїхіцелюди,якідавноживутьнаДонбасі.

Через кілька днів вона назвала ще 13 росіян, якихможутьповернутинабатьківщину.Середнихнавітьєскандальновідомийголовнийредакторінформагентства"РИА НовостиУкраїна"КирилоВишинський.

В підсумку Геращенко написала листа Гризлову зпропозицієювидатиМоскві36росіянвобміннаукраїнців,апитання цеобговоритинайближчим часомнапереговорахуМінську.Вонанавітьзапропонуваладату-11 липня.Теперчекає на відповідь.

Новий "вирок" Балуху

В тренді
Зеленський змінив апарат РНБО – подробиці

5липня "Роздольненськийрайоннийсуд"вокупованомуКримувинісвироккримськомуактивістуВолодимируБалуху у виглядіп'ятироківв'язницііштрафув10 тисячросійськихрублів.Цевжедруга справапротиньогопоодномуітому ж обвинуваченню-занібитозберіганнябоєприпасів.

Реклама

Президент України і Міністерство закордонних справ різко відреагували на "вирок" Балуху в Криму. ВУкраїніназвалицейсудовийпроцеснадкримчаниномсудилищемівисловилипротестРосії.Главадержавипідкреслив,щоросійськимрежимбоїтьсячутиправдувідлюдейщебільше,ніжворожібалістичніракети.

Відреагували на вирок кримчанину і українскі і американські дипломати. МЗСУкраїнитаПосольствоСШАзакликаютьМосквузвільнитивсіхукраїнськихполітв'язнів.Дипломативисловлюютьстурбованість,щожиттяБалухата іншихнезаконноутримуванихукраїнцівпідзагрозою.

Вибух міномета і загибель військових на рівненському полігоні

6липнярановранціприйшлипоганіновинивідвійськових.НанавчанняхвРівненськійобластіставсявибухміномета,врезультатічогозагинулиіотрималипораненнявійськовослужбовці.Так,вМіноборонирозповідалипро причини трагедії і кількість жертв. Наполігоніпроходилибригаднінавчання з бойовою стрільбою,яказакінчиласятрагічно-загинулитроє бійцівіпораненняотрималидев'ятьосіб.

Також стало відомо, хто став жертвами вибуху на рівненському полігоні. Загинулитроєбійців15окремого гірсько-піхотногобатальйону,анаЗакарпатті(Ужгород),дедислокуєтьсябатальйон,оголошенийтраур.

Реклама

В свою чергу Петро Порошенко вжив заходів по мінометах. Главадержавидоручиввищому військовомукомандуваннюкраїнизаборонитивикористаннямінометів"Молот"під часнавчаньдокінцяроку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти