Виступ Порошенка, звіт Яресько та введення європейських миротворців. Плани Ради на четвер

4 червня 2015 8:11

Віра Холмогорова

Депутати займуться боротьбою з корупцією та підтримкою дітей в зоні військового конфлікту

Четвер у народних депутатів – останній законодавчий "ривок" перед традиційно досить вільної п'ятницею і цілим тижнем комітетській роботи.

Сьогодні чекають в Раді і гаранта Конституції – об 11 ранку Петро Порошенко планує виступити перед парламентаріями зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище країни. Минулого разу з подібною промовою президент виступав 27 листопада минулого року – в день відкриття Верховної Ради нового скликання.

А прямо перед посланням нардепи мають намір прийняти розроблений у спікера Володимира Гройсмана план законодавчого забезпечення реформ. 365-сторінковий документ був представлений деякий час тому, і глава парламенту сподівається, що після його прийняття законотворчий процес стане зрозумілішим і системнішим.

Втім, крім президента, чекають сьогодні в Раді і міністра фінансів Наталію Яресько – о 16:00 вона планує відзвітувати про виконання бюджету за минулий рік і представити основні напрями бюджетної політики на рік майбутній.

МИРОТВОРЦІ . На порядку денному – урядовий законопроект "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України".

Законопроект, як наголошується в пояснювальній записці, "дозволить створити необхідні умови для розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки, що, в свою чергу, повинно забезпечити якнайшвидшу нормалізацію ситуації, відновлення правопорядку і життєдіяльності, конституційних прав і свобод громадян в населених пунктах в Донецькій і Луганській областях і сприяти поверненню жителів до вимушено залишених місць постійного проживання".

Розроблений у відомстві Степана Полторака документ пропонує розширити підстави для перебування закордонних підрозділів збройних сил, доповнивши закон такий нормою: "Надання Україні, на її прохання, допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН та/або ЄС". Тобто, іншими словами, крім "блакитних касок", опинитися на нашій території можуть і європейські солдати.

Антикорупція . Є в планах депутатів і поправки до Кримінально-процесуального кодексу.

Документ також був розроблений в надрах Кабінету міністрів Арсенія Яценюка. Законопроектом пропонується наділити детективів Національного антикорупційного бюро правом проводити "досудове розслідування злочинів, пов'язаних з декларуванням публічними посадовими особами недостовірної інформації".

Крім того, парламентарі планують спростити життя пивоварам, зайнятися питаннями місцевого самоврядування та дипломатичної служби. Є на порядку відразу кілька ініціатив, присвячених розвитку альтернативної енергетики.

У свою чергу опозиціонер Юрій Павленко пропонує законодавчо закріпити таке поняття, як "дитина-жертва збройного конфлікту".

У розробленому ним законопроекті, який також має намір розглянути сьогодні ВР,
пропонується визначити поняття "дитина-жертва воєнних дій і збройних конфліктів" і встановити обов'язок держави щодо забезпечення захисту прав дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей-жертв воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними тощо.

"Пропонується також встановити обов'язок держави щодо евакуації (переселення) установ і дітей із зони військових дій і збройних конфліктів, у зв'язку з цим внести відповідні зміни до Законів України "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", – наголошується в пояснювальній записці.

Реклама

Не пропусти!
Міс збірної Фінляндії: подарувала Лоді богиню
Янні - дружина Робіна Лода

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти