Вибори в деяких ОТГ опинилися під загрозою зриву

7 листопада 2019 20:59

ЦВК звертається до політичних партій поставитися з розумінням і ще раз ретельно переглянути членів комісій

У деяких об'єднаних територіальних громадах (ОТГ – Ред.) організація виборчого процесу виявилася під загрозою зриву через невиконання членами районних виборчих комісій своїх обов'язків.

Реклама

Про це заявили в Центральній виборчій комісії.

"Як відомо, Центральна виборча комісія призначила на 22 і 29 грудня 2019 року перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, а також додаткові вибори депутатів сільських, селищних рад", – йдеться в повідомленні.

ЦВК стверджує, що в деяких ОТГ організація виборчого процесу опинилася під загрозою зриву в зв'язку з ухиленням певних членів районних виборчих комісій від виконання своїх обов'язків.

"У деяких РВК свої повноваження здійснюють лише близько 60 відсотків членів від сформованої кількості комісій. Крім того, в окремих комісіях їхній керівний склад також ухиляється від виконання своїх обов'язків. Тому ЦВК звертається до політичних партій поставитися з розумінням і відповідальністю до зазначених проблем, ще раз ретельно переглянути членів комісій, яких вони подавали в їхній склад, і в максимально стислі терміни вплинути на виправлення ситуації, щоб РВК змогли вчасно сформувати відповідні територіальні та дільничні виборчі комісі", – сказано в повідомленні.

У ЦВК також нагадали членам виборчих комісій, що за ухилення ними від виконання своїх повноважень відповідно до ст.157 Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність.

Реклама

Згідно з календарними планами основних організаційних заходів з підготовки та проведення зазначених виборів районні виборчі комісії з місцевих виборів зобов'язані відповідно до 9 і 16 листопада 2019 року включно сформувати склад сільських, селищних, міських виборчих комісій. Також ці районні виборчі комісії до 6 і 13 грудня 2019 року включно повинні утворити дільничні виборчі комісії для проведення відповідних виборів.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розповів, що заважає провести дострокові місцеві вибори в Україні .

У той же час, за словами представника Кабінету міністрів України у Верховній Раді Ірини Верещук, вибори місцевих органів влади в Україніпройдуть не раніше квітня наступного року через необхідність прийняття низки законів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти