Чи зможуть жителі Криму проголосувати на виборах: багато хто боїться, що назад не пустять

22 травня 2014, 13:13

Степан Сич Степан Сич

На півострові ніякі дільниці працювати не будуть, а для виїзду в сусідні області потрібні гроші

Призначені на 25 травня вибори президента України для жителів Криму стануть, мабуть, одними з найбільш непростих в історії. Так як парламент оголосив півострів окупованою територією, то ніяких дільниць тут працювати не буде, а всім, хто не відмовився від українського громадянства, проголосувати доведеться "на материку". За інформацією Держреєстру виборців, близько 6000 кримчан прийдуть на вибори. Правда, для цього їм довелося до 19 травня подати заяву у відділ ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування.

"Тимчасове зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців одноразово – в день голосування. Тобто, у разі призначення повторного голосування з виборів президента України необхідно повторно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування", – пояснили в ЦВК.

У свою чергу в Комітеті виборців України вважають, що запропонована Центрвиборчкомом модель голосування істотно знизила кількість кримчан, які хотіли б взяти участь у виборах. Як розповів Сегодня.ua керівник Кримського відділення КВУ Андрій Крисько, людям довелося б двічі виїжджати за межі півострова. Один раз – щоб зареєструватися, і другий – щоб проголосувати.

"У нас немає ніяких даних про те, скільки кримчан мають намір голосувати 25 травня. Так, до нас зверталися кілька людей за консультаціями, це були поодинокі випадки, але потім вони передзвонили і сказали, що нікуди не поїдуть – кілька разів здійснювати поїздку в сотні кілометрів занадто накладно. Крім того, людей відлякує варіант поїздки за межі Криму, коли на материку йдуть військові дії. Ми неодноразово зверталися до ЦВК, щоб допомогли вирішити питання перевезення людей, але ніхто не відреагував. Можна сказати, що кримчан позбавили можливості проголосувати за спрощеною процедурою", – говорить Крисько.

З ним згоден і член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв. За його словами, неодноразові звернення до ЦВК так і залишилися без відповіді: "На жаль, на цих виборах зможуть взяти участь не десятки тисяч кримчан, охочих скористатися своїм правом, а сотні. Причиною тому є матеріальне становище, так як, згідно з чинним законодавством, щоб взяти участь у голосуванні, виборцям потрібно подолати маршрут близько 800 км. Це недешеве задоволення".

Через такий стан справ, пояснюють у КВУ, проводити серед жителів півострова якісь дослідження про те, якому кандидату в президенти вони готові віддати свої голоси, навіть не було сенсу.

"Інтерес до президентської кампанії і політичного життя за межами Криму у його мешканців зараз практично нульовий. Крім того, меседжі сьогоднішніх учасників президентської гонки для кримчан неактуальні", – розповів Андрій Крисько
.

Реклама

Голосуватибудуть тількибіженці

На думку політолога Олександра Форманчука, на виборах будуть голосувати тільки ті кримчани, які були змушені покинути півострів у зв'язку з політичними подіями. Очікувати ж значної кількості виборців, спеціально відправилися за межі Криму 25 травня не варто: "У виборах братимуть участь тільки ті кримчани, які опинилися в еміграції за межами півострова. Ті, хто залишився, ні в яких виборах брати участь не будуть просто тому, що тут їх організацією ніхто не займався і займатися не буде. Безумовно, зараз тут є громадяни України, які захочуть виїхати і проголосувати – але це будуть одиниці. В основному, голосуватимуть біженці з кримською пропискою".

"Можна не повернутися"

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Як пояснивнамкерівник Кримськоїорганізації Народного рухуУкраїниЛеонідПілунський,є щеоднапричина,по якійбагато українців,що залишилисяв Криму,не поїдутьнавибори:"Голосуватипрактичнонереально.Такимлюдямякя,якщо вонипокинуть межіпівострова,томуможутьвже непотрапити- цілком імовірно,що вонибанальноопиняться всписку тих,комув'їзддо Кримубуде забороненийтутешньоївладою".

За словамиПілунського,можливості дізнатисязаздалегідь,чи потрапила людинавсписокнев'їзних,немає.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Вибори президента 2014

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти