Вибори на Донбасі можливі тільки після виконання РФ пунктів безпеки Мінська – заява

9 липня 2016, 19:19

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Після проведення Комісії Україна-НАТО сторони виступили зі спільною заявою

Успільній заявіза результатамипроведенняКомісіїУкраїна-НАТОсторониузгодилиспільнупозицію,за якоювиборинаДонбасіможливі,яктількиумовибезпекицедозволять.

Реклама

"Ми висловлюємо нашу сильну підтримку з повної імплементації Мінських домовленостей, а також вітаємо проведену в "нормандському форматі" і Тристоронньою контактною групою роботу, спрямовану на врегулювання конфлікту на сході України дипломатичними засобами і шляхом діалогу. Ми закликаємо всі сторони повністю дотримуватися взятих на себе зобов'язання, в тому числі дотримуватися режиму припинення вогню, і в питанні проведення місцевих виборів в окремих регіонах Донецької і Луганської областей, як тільки умови безпеки це дозволять, відповідно до Мінських домовленостей. Ми очікуємо, що Росія буде виконувати взяті на себе зобов'язання і використовує своє вплив на бойовиків з тим, щоб вони виконали свої зобов'язання в повній мірі. Ми закликаємо Росію припинити її політичну, військову та фінансову підтримку бойовиків і виконати свої зобов'язання відповідно до Мінського комплексу заходів, в тому числі відвести свої сили і військове обладнання з території України і дозволити Україні відновити повний контроль над її державним кордоном", – сказано в спільному документі.

Також,вспільній заявісторонирізкозасуджуютьагресивнуполітикуРосссііповідношеннюдоУкраїниізакликаютьдеокупуватиКрим.

Читайте також: Порошенко плануєдосягтистандартівНАТОдо 2020 року

"Росіяпродовжуєсвоїагресивнідії,якіпідриваютьсуверенітетУкраїни,територіальнуцілісністьібезпеку,порушуючиміжнароднізакони.ПосилаючисьзаявуКомісіїУкраїна-НАТОнасамітівУельсівід 4вересня 2014 рокунарівніглав МЗСівід 11 травня2015року вАнталії,мизакликаємоРосіюскасуватинезаконну,нелегітимнуісамопроголошенуанексіюКриму,якуминіколи невизнаємо",-сказановзаяві.

Реклама

Держави-члениНАТОвідзначаютьіпідтримуютьдосягнутийУкраїноюпрогресувиконаннівсебічнихреформ,незважаючинаважкіумови,іочікуютьподальшихкроківз розвиткуїїдемократичнихінститутівівпровадженняекономічнихреформ.

Читайте також: НАТОєдинимголосомвиступаєзасуверенітетУкраїни – генсек

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

"Досягнення,зокрема,стосуютьсямакроекономічноїстабілізації,реформиполіції,військовоїреформиідержавнихзакупівель.Важливікрокибулизробленівнапрямкудецентралізації,реформисудочинства,боротьбизкорупцієютавиконанніумовМВФ.Відзначаючиціпозитивнікроки,викликизалишаються,ідержави-члениНАТОнаполегливозакликаютьУкраїнудотримуватисяшвидкоїівсебічноїімплементаціїцихтаіншихреформ,якіщепопереду,ізабезпечитиїхстійкість",-йдетьсявдокументі.

За підсумками зустрічі стало відомо, що НАТО збільшить підтримку України.

"Ми віримо в цілісну Європу, вільну і мирну. НАТО забезпечить більше підтримки Україні і Грузії, продовжить підтримку Молдови. Ми поглибимо наші відносини з партнерами в регіонах Чорного та Балтійського морів і Західних Балканах. Ми також продовжимо нашу важливу операцію в Косово", – сказано в декларації..

Реклама

У документі зазначається, що члени НАТО зіткнулися з безпрецедентним переліком викликів безпеці, включаючи тероризм і дії Росії, особливо в Україні.

"Ми залишаємося разом і діємо разом, щоб забезпечити захист нашої території і населення", – наголошується в декларації
.

А президент Петро ПорошенкопідписавУказ"Питаннякоординаціїєвроатлантичноїкоординації" (№296/2016), якимутворивКомісіюз питанькоординаціїєвроатлантичноїінтеграціїУкраїни,якдопоміжнийорганприпрезиденті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти