Введення миротворців на Донбас дозволить провести там вибори – Волкер

23 вересня 2017, 10:40

За словами спецпредставника США, проведення виборів неможливе, поки Україна не отримає необхідного доступу до території

ВведеннянаДонбасмиротворчихсилООНдозволитьзабезпечитиумовидляпроведеннявОРДЛОмісцевихвиборів.Про цевінтерв'юZN.UA заявив СпецпредставникДерждепуСШАз питаньУкраїниКуртВолкер.
Зайогословами,проведеннявиборівнеможливе,покиУкраїнане отримаєнеобхідногодоступудотериторії.

"Це одна з причин гальмування мінського процесу: з одного боку, існує домовленість провести вибори, з іншого – при нинішніх умовах їх проведення нереальне. Якщо буде знайдений прийнятний шлях залучення міжнародних миротворчих сил, тоді з'явиться інструмент безпеки, засіб фізичного контролю території. При таких умовах, за умов ефективного міжнародного моніторингу, організація місцевих виборів можлива", – вказав дипломат.

За словами спецпредставника, для проведення виборів необхідно вирішити ряд питань, пов'язаних з організацією виборчого процесу: чітко визначити, хто має право проголосувати, як повернути внутрішньо переміщених осіб і дати їм можливість брати участь у виборах.

"І, напевно, це має бути щось більше, ніж одні вибори, ніж просто одномоментне голосування, це повинна бути серія виборів", – припустив Волкер.

На думку дипломата, допомога миротворців в забезпеченні безпеки дозволить розраховувати на те, що російські війська підуть з Донбасу
.

"Отже,з'являтьсяпростірічасдляздійсненнянеобхіднихполітичнихкроків.Аце,всвоючергу,дозволитьдістатисядокінцямінськихугод",-підкресливвін.
Реклама

Нагадаємо, 21 вересня президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом на полях Генеральної Асамблеї ООН в Нью-ЙоркуПереговоритривалиблизькогодини.Убралиучастьвіце-президентСШАМайклПенс,державнийсекретарРексТіллерсоніспецпредставникДерждепартаментупо УкраїніКуртВолкер,міністрзакордонних справУкраїниПавлоКлімкін,постійнийпредставникУкраїнивООНВолодимирЄльченкотапосолУкраїни у Вашингтоні Валерій Чалий.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
ПісляпереговорівзТрампомПорошенкозаявив,щоСШАпідтримуютьвведенняміжнародногомиротворчогоконтингентувДонбас,атакожпозитивновідгукнувсяпро рівеньдвосторонньогоспівробітництва,зокрема,всферібезпекиіоборони.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти