Набули чинності закони про денонсацію низки угод з РФ

11 червня 2015, 01:00

11 червня набули чинності закони про денонсацію Україною низки угод з Росією у військовій сфері

Так, в силу вступили опубліковані в середу в парламентській газеті "Голос України" прийняті Верховною Радою 21 травня закони про денонсацію угод між урядами України та РФ про транзит територією країни російських військових формувань, що тимчасово перебувають на території Молдови, про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунках за них, про співробітництво у сфері військової розвідки та про співпрацю у військовій галузі, а також про денонсацію угоди між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації.

Реклама

Згідно законам, вони вступають в силу на наступний день після опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 липня прийняла закон, яким розірвала угоду між урядами України та РФ про співробітництво у військовій галузі, підписану 25 листопада 1995 у Сочі і ратифікована Верховною Радою 10 січня 2002 року.

Цей документ передбачав співробітництво України і РФ у військовій галузі, координацію зусиль і взаємодій для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямами.

Згідно з ним, сторони сприяли розвитку систем зв'язку та автоматизованих систем управління, оповіщення і комунікацій.

Реклама

Угода передбачала сприяння взаємному обміну технічної та ремонтною документацією на озброєння і військову техніку.

Крім цього, згідно з документом, сторони здійснювали співробітництво в сфері міждержавних військових перевезень.

Угода також передбачала: сторони забезпечували військові частини своїх збройних сил телеграфного, фельд'єгерського та поштовим зв'язком по відповідних мереж збройних сил, а також через установи такого зв'язку відповідних відомств України та Росії.

Український парламент також денонсував угоду між урядами України і РФ про транзит територією країни російський військових формувань, тимчасово розташованих на території Молдови. Документ був підписаний 25 листопада 1995 року.

В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Рада також розірвала угоду між урядами України та РФ про співробітництво у військовій галузі, яка була підписана 25 листопада 1995 року в Сочі і ратифікована Верховною Радою 10 січня 2002 року

Реклама

Ця угода передбачала співробітництво України і РФ у військовій галузі, координацію зусиль і взаємодій для розвитку збройних сил двох країн на основі окремих угод за конкретними напрямами.

Згідно з документом, сторони сприяли розвитку систем зв'язку та автоматизованих систем управління, оповіщення і комунікацій.

Угода передбачала сприяння взаємному обміну технічної та ремонтною документацією на озброєння і військову техніку.

Крім того, згідно з документом, сторони здійснювали співробітництво в сфері міждержавних військових перевезень.

Крім іншого, угода передбачала, що сторони забезпечували військові частини своїх збройних сил телеграфного, фельд'єгерського та поштовим зв'язком по відповідних мереж збройних сил, а також через установи такого зв'язку відповідних відомств України та Росії.

Реклама

Крім цього, Верховна Рада денонсувала угоди між урядами України і РФ про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунків за них (було підписано 25 листопада 1995 року в Сочі, ратифікована Верховною Радою 12 вересня 2002), про співробітництво у сфері військової розвідки (підписана 26 серпня 1997 року, ратифікована 7 лютого 2002), а також розірвала угоду між урядами двох країн про взаємну охорону секретної інформації (підписано 2 грудня 2000 року, ратифікована 15 листопада 2001).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти