Зустріч Трампа і Ина в Сінгапурі: чому КНДР не відмовиться від ядерної зброї, але готова відкрити McDonald's в Пхеньяні

9 червня 2018 8:06

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

На перевірку того, що Пхеньян дійсно знищив хоча б якусь частину своєї ядерної зброї, можуть піти роки (і близько $ 20 млрд), адже ніхто точно не знає, де вона міститься – в КНДР тисячі прихованих тунелів

Історичний саміт лідерів Америки і Північної Кореї таки відбудеться, незважаючи наскасовану раніше Вашингтоном зустріч. За словами Рудольфа Джуліані – адвоката президента США, лідер КНДР просто благав господаря Білого дому провести переговори. За стіл переговорів Дональд Трамп і Кім Чен Ин сядуть в 9 ранку вівторка 12 червня в готелі Capella на острові Сентоса. Пару днів назад в Сінгапур вже прилетіли співробітники протоколу США і КНДР, щоб вивірити все до найдрібніших деталей.

За словами господаря Білого дому, ніяких мирних угод з Кім Чен Ином він підписувати не збирається. У Вашингтоні зі стриманим оптимізмом прогнозують, що зустріч в Сінгапурі стане початком довгого переговорного процесу по денукліарізаціі Північної Кореї. Але чи дійсно Пхеньян готовий на це піти в обмін на скасування санкцій – велике питання.

УСінгапурізакінчуютьсяостанніприготуваннядо історичногосамітуДональдаТрампаіКімЧенИна,якийпройде12-13 червня. Заходи безпеки беспрецедентні. Начасперебуваннятамамериканськогоіпівнічнокорейськоголідерівзакриютьповітряний простір.УМіжнароднійорганізаціїцивільної авіації(ІКАО)таФедеральномууправлінніцивільної авіаціїСША(FAA)попередили:літаки,що прибуваютьвСінгапурськийаеропортЧангі,повиннібудутьзменшитишвидкістьітриматисяподалівідавіабазиПайяЛебар(військовогооб'єктанасходіострова,якийвикористовуєтьсяпрезидентамиСШАучасвізитівдо Сінгапуру),інакшебудутьперехоплені.
Реклама

УрайонахТанглін,НьютоніОрчард,дерозташованіміністерствозакордонних справ,посольствоСШАікількавеликихтуристичнихготелів,з10по 14 червнябудедіятиспеціальнабезпековазона.Поліціябудепроводитибільшсуворіперевіркилюдей,їхособистихречей,такожтутбудутьзабороненігучномовціідрони.Насамітзареєструвалася рекорднакількістьжурналістів-2,5тисосіб.

Зустрінутьсялідери12 червня в9ранкувфешенебельномуп'ятизірковому готеліCapellaнаостровіСентоса.МісцезустрічівибравБілий дім,напевночерез наявністькількохполівдлягольфу,якийтаклюбитьДональдТрамп.Цеабсолютнокурортнийострівіготель,алемісцева влада запевняє,щоназвичайне життяжителівівідпочиваючихісторичнийсамітне вплине.Цікаво,щоранішеострівназивавсяPulau Blakang Mati,щовперекладіозначає"Острівсмерті".Нинішняжйогоназва"Sentosa"перекладаєтьсяяк"миріспокій".

67901975

Єщеодна неменшделікатнадетальзустрічілідерівСШАта ПівнічноїКореї.Судячи зінформаціїджерелThe Washington Post,сторонивсерйозобговорюють, хто заплатить за проживання Кім Чен Ина і північнокорейської делегації. Причомутак,щобвПхеньяніце несприйняли,якобразу,томуВашингтонпропонує,щобвитратипокривСінгапур,аджесамризикуєпотрапитипідміжнароднісанкції,введенівтомучислііШтатамипротиПхеньяна.Наприклад,витратипоучастіКНДРвзимовихОлімпійськихіграхвПхенчхані,аці $2,6 млн,оплачувавСеул.УготеліCapellaКімЧенИнбудежитивпрезидентськомуномері,якийвдобуобходиться,якщовірити данимсайтуготелю,більше $2-3тис.

Іцещене найдорожчийваріант.Всьогопаруднівназадвякостімісцязустрічісторонивсерйозобговорювалип'ятизірковийготельThe Fullerton SingaporeіShangri-La,депрезидентськийлюксзадобупроживаннякоштує понад$6тис.АлеПхеньянвідмовивсявідцихготелівзміркуваньекономії.Якпояснюютьексперти,КімЧенИнстворюєКНДРобразбідноїкраїни,алегрошейнарозробкуядерної зброїіпроведенняракетнихвипробуваньвистачає.

Реклама

З чуток,якідоносятьсязБілого дому,самДональдТрампзвисокою часткоюймовірності,будежитисамевготеліShangri-LaіпривезезсобоюособистийлімузинCadillac.Правда,покинезрозуміло,який,саме:наякомуїздивБаракОбамаабо новий броньований, здатний витримати влучання снаряду, якийвквітніпередалисекретній службіСШАдлявипробувань.

В тренді
Хабар – один мільйон, свобода – п'ять. Заступник голови Харківської облради зможе вийти з СІЗО під заставу
Чиновника затримали під час отримання хабара в 1 млн 50 тис - від директора комунального підприємства. Колаж: "Сьогодні"

Нуапокидипломатидвохкраїнактивноівідповідальнотрудятьсянадпорядком деннимпереговорів,місцевісінгапурськібізнесменивжепридумали,якзаробитинаподію.За інформацієюReuters,вбарахвідвідувачівбудутьпригощатибургерами"КНДР-США"такоктейлями"Трамп"блакитногокольорунаосновіамериканськогобурбона,і"Кім"зкорейськимнапоємсоджу(аналоггорілки)червоногокольору.Нуащоб немірятися,який з напоївміцніше,внихдодаютьрівну кількістьалкоголю.Обійдутьсятакііменнікоктейлів$12,6.


Державніустановивідпідприємливихбізнесменівне відстають.СпеціальнопідсамітСінгапурський монетний двір випустив пам'ятну медальз золота, срібла та нікельованого цинку. На одній зі сторін зображено рукостискання двох лідерів на тлі прапорів: справа США і зліва КНДР. На іншій – вибита дата проведення саміту – 12 червень 2018 року. На реверсі медалей – голуб миру, напис "World Peace" ( "Мир у всьому світі"), і переплетені між собою національні квіти США і КНДР – троянда і магнолія. Найдешевша медаль з нікельованого цинку – близько $ 27, тоді як за срібний і золотий медальйони доведеться викласти $ 88 і більше $ 1000 відповідно. Спершу монетний двір хотів випустити тисячу золотих і 10 тисяч срібних медалей, але через приголомшуючий попит збільшив план до 3 і 15 тисяч відповідно.

614726-01-08

Фото: AFP

Раніше сайт "Сегодня" вже писав, щоголовнаметаСША-добитися повноїденукліарізацііпівострова,хочасамДональдТрампрозуміє,щошвидкимцейпроцес небуде.

Реклама

"Ми не збиралися і не збираємося їхати і підписувати щось 12 червня в Сінгапурі. Ми почнемо процес", - заявив Дональд Трамп.

Два тижні тому він отримав лист від Кім Чен Ина в великому білому конверті, але його зміст не розголошується.

Міністр оборони Джеймс Меттіс додав, що Північна Корея отримає пом'якшення санкцій тільки в обмін на свої кроки з ядерного роззброєння, які будуть підтверджені міжнародними організаціями.

"Ми продовжимо виконувати всі резолюції Ради безпеки ООН щодо Північної Кореї. КНДР відчує послаблення тільки коли продемонструє незворотні кроки до ядерного роззброєння, які можна підтвердити", - заявив Меттіс.

Дипломати також дуже акуратні в оцінках можливих результатів історичного саміту. Так, колишній посол США в ООН Білл Річардсон побоюється, що зустріч може стати зручною можливістю великої фотосесії. До того ж експерти вказують, що на перевірку того, що Пхеньян дійсно знищив хоча б якусь частину своєї ядерної зброї, можуть піти роки (і близько $ 20 млрд), адже ніхто точно не знає, де вона міститься – в КНДР тисячі прихованих тунелів .

У ЦРУ, судячи з інформації видання The Hill, не розраховують, що Північна Корея прагне ядерного роззброєння. Згідно з документами, які пропрацював розвідувальне управління, від ядерної зброї КНДР відмовлятися не має наміру. У той же час в звіті ЦРУ йдеться, що
Кім Чен Ин в знак доброї волі, міг би відкрити в Пхеньяні гамбургерну абонавітьMcDonald's,аджеТрампяквідомолюбительфаст-фуду.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти