Зустріч Путіна і Трампа: всі подробиці, відео і конфузи

16 липня 2018, 21:39

Лідери двох країн спілкувалися більше чотирьох годин

Сьогодні в столиці Фінляндії Гельсінкі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна. Зустріч лідерів двох країн тривала більше чотирьох годин. Понад дві години президенти спілкувалися тет-а-тет, потім на робочий сніданок до них приєдналися члени делегацій.

Реклама

За підсумками переговорів, Володимир Путін заявив, що зустріч пройшла в "діловій і відвертій атмосфері".

"Сьогоднішні переговори відбили наше спільне з президентом Трампом бажання виправити негативну ситуацію в двосторонніх відносинах. Намітити перші кроки по їх оздоровленню, відновленню прийнятного рівня довіри та повернення до співпраці колишнього рівня", – сказав президент РФ.

Американський лідер, в свою чергу, заявив, що в цілому він задоволений зустріччю.

"Наші відносини (двох країн – ред.) ніколи не були гіршими, ніж вони є зараз, але це зміниться. І це змінилося вже за ці чотири години. Я в це вірю. Політично було б легше відмовитися від зустрічі ... але це нічого б не дало ", – зазначив Трамп.

Реклама

УКРАЇНА

ГАЗ. Президенти двох країн обговорили питання транзиту газу через територію України. Дональд Трамп на зустрічі підняв тему чергового політичного проекту Москви – амбітного газопроводу "Північний потік – 2", – ще й в українському контексті.

"Ми будемо конкурувати, коли справа дійде до трубопроводу (" Північний потік – 2 "- Ред.). І я думаю, що ми будемо конкурувати успішно", – зазначив Трамп.

Раніше на саміті НАТО Трамп назвав "Північний потік – 2" трагедією і помилкою Німеччини: "Я вважаю, що це жахливий вчинок, який був зроблений, коли ви годуєте мільярдами і мільярдами доларів, головним чином з Німеччини, а й з інших країн, скарбницю Росії в той час, коли ми намагаємося зробити щось, щоб був мир у всьому світі ".

У свою чергу Путін після зустрічі з Трампом заявив, що Росія готова зберегти транзит газу в Європу через Україну – мабуть, маючи на увазі терміни після 2019 року, коли такий транзит можна було б припинити законно, так як тоді закінчується термін контракту з українським "Нафтогазом ", і тоді ж Москва очікує завершення будівництва" Північного потоку – 2 ".

Реклама

"Я запевнив пана президента (Трампа, – Ред.) в тому, що Росія готова зберегти цей транзит", – повідомив Путін.

При цьому російський президент назвав своєю умовою продовження транзитного контракту з Україною певне "врегулювання спору між господарюючими суб'єктами в Стокгольмському арбітражному суді".

Відзначимо, цей російський газопровід в обхід України, як відомо, повинен послужити альтернативою української газотранспортної системи в питанні поставок російського блакитного палива, від якого в значній мірі залежать європейські країни.

Нагадаємо, в кінці лютого завершилася суперечка між "Газпромом" і "Нафтогазом" в Стокгольмському арбітражі. Розгляди йшли з 2014 року. Суд зобов'язав "Газпром" заплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних суперечок – на поставку і на транзит газу – "Газпром" повинен виплатити Україні 2,56 млрд доларів. Рішення суду за контрактом на постачання газу РФ вже оскаржила в судовому порядку.

Після цього "Газпром" заявив, що буде розривати контракти на поставку і транзит газу, укладені з Україною. Це порушує вимоги Стокгольмського арбітражу, який постановив, що договори залишаються дійсними до 2019 року. Крім того, контракти не передбачають одностороннього розірвання, тому процес відбуватиметься в судовому порядку.

Реклама

КРЫМ. Президент Росії заявив, що визнає, що позиції Москви і Вашингтона по Криму розходяться, але для РФ це "питання закрите".

"Позиція президента (США Дональда) Трампа по Криму відома, і він її дотримується, він говорить про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації", – констатував глава російської держави і підкреслив: "У нас інша точка зору ... Для нас, для Російської Федерації, це питання закрите. Все ".

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що ніколи б не допустив анексії Криму. На його думку, Путін зміг захопити Крим через колишнього президента США Барака Обаму, але в той же час він не зміг чітко відповісти, що чекає півострів надалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ДОНБАС. Путін визнав, що ключ у врегулюванні ситуації на Донбасі лежить у виконанні Мінських угод і в черговий раз назвав внутрішньоукраїнським конфлікт на Донбасі, що спонсорується Росією, в якому, як неодноразово було доведено, беруть активну і безпосередню участь російські війська.

"США могли б рішучіше наполягати на цьому (на реалізації Мінських домовленостей – Ред.) і налаштовувати українське керівництво на цю роботу", – заявив Путін.

ВІДНОСИНИ США І РФ

НАФТА. Путін заявив, що Росія і США могли б співпрацювати в питанні регулювання світових ринків нафти і газу.

"Я вважаю, що ми, як найбільші нафтогазові держави, – а Сполучені Штати також є такою країною, – могли б конструктивно працювати у регулюванні міжнародних ринків", – заявив Путін.

Російський президент визнав, що РФ не зацікавлена в сильному падінні цін на нафту. Відзначимо, падіння 2015 року, коли нафта основних марок торгувалася в районі 40 доларів за барель, шокувало російську економіку.

"Ми не зацікавлені ... в надзвичайному падінні цін нижче від найнижчої межі, оскільки від цього будуть страждати наші виробники, до речі, в тому числі і в Сполучених Штатах, маючи на увазі сланцевий нафтогаз. За певними рамками зникає рентабельність виробництва", – розповів президент РФ.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

Путін також припустив, що США так само, як і Росія, не зацікавлені в "надмірно високих цінах" на нафту.

"Це буде вбивати переробку, машинобудування та інші галузі економіки. У нас тут є про що поговорити, є поле для співпраці", – заявив Путін.

ЯДЕРНА ЗБРОЯ. Дональд Трамп заявив про плани налагодити відносини з Росією і вказав на проблему ядерного озброєння двох країн. За його словами, зараз обидві країни мають хороший шанс поліпшити відносини, бо в останні роки вони зіпсувалися. Американський президент розповів, що планує обговорити з Путіним.

"Що найбільш важливо, у нас багато хороших справ для обговорення, і справи, про які ми будемо говорити, стосуються всього – від торгівлі до військових питань, про ракети, ядерну політику. Ми трохи поговоримо про Китай. Але я думаю, що в кінцевому рахунку у нас будуть чудові стосунки, я сподіваюся на це. Я говорив це, і я впевнений, що ви чули про це роками, коли я проводив виборчу кампанію, що знайти спільну мову з Росією – це гарна, а не погана справа ", – сказав Трамп.

У той же час він вважає серйозною проблемою величезний ядерний арсенал США і Росії.

"І я дійсно вважаю, що світ хоче побачити, що ми ладнаємо. Ми дві великі ядерні держави. Ми маємо 90% ядерної зброї, і це недобре, це погана справа. І я вважаю, що ми можемо сподіватися, що з цим можна щось зробити, тому що це не позитивна сила – це негативна сила. Тому ми будемо обговорювати це серед інших питань ", – підкреслив американський лідер.

Путін у свою чергу повідомив, що російська сторона передала американським колегам записку з низкою конкретних пропозицій щодо нерозповсюдження зброї масового знищення.

ВТРУЧАННЯ РФ В АМЕРИКАНСЬКІ ВИБОРИ. Дональд Трамп заявив, що вважав правильним безпосередньо обговорити з Володимиром Путіним питання втручання РФ у американські вибори.

"Я довіряю нашій розвідці і спецслужбам, але я скажу вам, що президент Путін дуже потужно заявив, що він цього не робив. І він запропонував, щоб люди, які працювали над цією справою, працювали разом з росіянами. Я думаю, що це гарна пропозиція ", – заявив Трамп.

СИРІЯ

На переговорах сторони обговорили питання сирійського врегулювання.

"Що стосується Сирії, то вирішення задачі встановлення в цій країні миру і злагоди могло б стати зразком успішної спільної роботи. Росія і США безумовно можуть взяти на себе лідерство в цьому питанні і організувати взаємодію з подолання гуманітарної кризи, допомогти поверненню біженців до своїх рідних домівок. Для результативного співробітництва по сирійському сюжету у нас є всі необхідні складові ", – сказав Володимир Путін.

КОНФУЗИ

Під час протокольної частини саміту в Гельсінкі президенти США і Росії обмінялися рукостисканнями.

Після журналісти намагалися поставити російському лідерові запитання про те, як він оцінив би рукостискання американського колеги, відомого своєю міцною хваткою. Під час рукостискання на відео помітно, що Путін тримався другою рукою за стілець.

Путін тільки посміхнувся у відповідь. Трамп у свою чергу голосно заявив співробітниками ЗМІ, що зустріч закінчена: "Велике спасибі" – нагадуючи, що їм пора покинути приміщення.

На зустрічі перед журналістами склалося враження, що президент США Дональд Трамп підморгнув російському лідерові Володимиру Путіну. Про це в Twitter написав кореспондент SkyNews Марк Стоун.

"Дуже незграбна мова тіла ... але, невже Дональд Трамп дійсно підморгнув Володимиру Путіну", – написав він у коментарі до відео початку зустрічі глав двох держав.

Також не оминув увагу стороною зовнішній вигляд російського президента, який у соцмережах знайшли непрезентабельним.

0_43

А прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прийшов на обід за участю лідерів США і РФ з георгіївською стрічкою на портфелі, яка в Україні часто використовується прокремлівськими провокаторами або прихильниками Росії, а також бойовиками на окупованих територіях Донбасу.

dfdf_01

Також під час прес-конференції стався конфуз із журналістом. Один з представників ЗМІ прийшов у зал з табличкою з питанням про ядерну зброю. Американського журналіста вивели, бо порахували, що ця табличка – небезпечний предмет. Але він відмовився залишати прес-конференцію і охорона вивела його силою.


Нагадаємо, російський президент запізнився на зустріч з американським колегою на 20 хвилин.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти