Незабаром всі нардепи можуть втратити свою недоторканість

19 червня 2015, 10:58

КС визнав відповідний законопроект конституційним

Конституційний суд визнав відповідними Основному закону положення законопроекту про внесення змін щодо скасування депутатської і обмеження суддівської недоторканності.

Реклама

Відповідне рішення КС оголосив у п'ятницю.

"Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів і суддів", – йдеться в рішенні суду.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 лютого проголосувала за направлення до Конституційного суду України законопроекту №1776 про внесення змін до Основного закону щодо недоторканності народних депутатів і суддів. Подання Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Основного закону надійшло до Конституційного суду України 9 лютого, після чого передано на вивчення в секретаріат суду.

Законопроектом пропонується вилучити із ст.80 Конституції норму про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Реклама

Крім того, пропонується в ст.126 змінити норму, згідно з якою суддя не може бути без згоди парламенту затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом. Пропонується встановити, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції затриманий і відносно нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання при скоєнні або безпосередньо після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя і здоров'я людини.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Також пропонується включити до ст.129 Конституції положення такого змісту: "Залучення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах. Судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за дії, вчинені у зв'язку із здійсненням правосуддя, крім випадків прийняття завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення".

Ця частина повинна буде вступити в силу з дня, наступного за днем публікації закону в разі, якщо на день, що передує дню публікації, Вища рада юстиції є повноважною. Якщо ж ВРЮ не є повноважною, то ці норми набувають чинності через 10 днів з дня формування цього органу.

Законопроект №1776 вніс до парламенту президент України Петро Порошенко. Згодом він закликав Верховну Раду підтримати його пропозицію. За його словами, ухвалення цього закону стане важливим кроком на шляху відповідності України європейським цінностям, свободі і демократії.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти