"Холодний" мир з Росією: експерти пояснили, що означає заява Порошенка

29 січня 2019 19:56

Людмила Грубник

Йдеться про припинення вогню і реінтеграції Донбасу, вважає політолог

"Холодный" мир между Украиной и Россией, о котором заявив президент України Петро Порошенко, – це щось середнє між "холодною" війною і нормальними добросусідськими відносинами.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, на практиці це не принесе ніяких змін.

"На практиці все залишиться так, як є зараз – тобто ні війни, ні миру. Торгівля триває, дипломатичні відносини розривати не будуть, але при цьому в риториці зберігається конфлікт ", – говорить Фесенко.

У свою чергу, в це поняття може входити припинення вогню і подальша реінтеграція Донбасу. Так вважає професор кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

"Це означає припинення вогню на наших умовах, як це передбачено в Мінських домовленостях, і відновлення миру на Донбасі, шлях до якого – введення миротворців ООН і тимчасової перехідної адміністрації. При цьому очевидно, що Росія не змінить свою агресивну політику по відношенню до України. Але не буде "гарячої" війни і "замороженого" конфлікту. Сьогодні важливо відійти від фази "гарячої" війни, пройти фазу "замороженого" конфлікту і перейти до реінтеграції Донбасу. Звичайно, якогось стратегічного партнерства з Росією не буде, його і не було", – вважає Гарань.

Крім того, поняття "холодний" мир вдало вписується в концепцію передвиборчої компанії Порошенка, адже українське суспільство давно потребує миру, доповнює Фесенко.

"В даному випадку Порошенко використовує цей термін для того, щоб знайти якусь "золоту середину" між своєю досить войовничою патріотичною позицією, яка відповідає позиції більшості його виборців. З іншого боку, він хоче не вступати в дисонанс з домінуючим в українському суспільстві запитом на мир. При цьому більшість українців хочуть миру не на будь-яких умовах – не шляхом капітуляції перед Росією, але все-таки хочуть миру. І ось президент знайшов для себе золоту середину між войовничим патріотизмом і запитом на мир, мир, який не виключає боротьбу з російською агресією", – каже політолог.

Реклама

Раніше президент говорив, що мир на російських кабальних умовах для України є неприйнятним. Росія розв'язала війну проти України, і ключ до миру знаходиться в Кремлі, заявив Порошенко. За його словами, саме завдяки 344 тисячам учасників бойових дій на сході України вдалося зупинити агресора.

Також Порошенко розповідав, як Україна звільнятиме Донбас. Глава держави запевнив, що ніякого наступу української армії на сході країни не буде.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти