Все більше українців втрачають терпіння

29 грудня 2015, 15:41

Кількість людей, які готові терпіти матеріальні труднощі заради успіху реформ, зменшилася на 10%

За рік українців, які готові терпіти матеріальні труднощі заради успіху реформ в країні, зменшилася з 43% до 33%. Такі дані озвучила директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, посилаючись на результати проведеного з 15 по 25 грудня опитування в рамках соціологічного дослідження "2015-й: політичні підсумки і прогнози".

Реклама

"У грудні 2014 року всього 43% населення були готові терпіти певні матеріальні труднощі заради здійснення реформ: 10% були готові "терпіти стільки, скільки потрібно для успіху" і ще 33% згодні були потерпіти недовго, максимум рік. Не були готові терпіти 48%, з них 19% не вірили в успіх реформ, а 29% посилалися на те, що їхнє матеріальне становище і так вже нестерпне. Через рік, в грудні 2015 року готовність терпіти матеріальні труднощі заради успіху реформ зменшилася до 33%, з них 8% населення готові терпіти скільки буде потрібно, а 25% – не довго, максимум рік", – повідомила Бекешкіна.

Згідно з отриманими даними, не готові терпіти труднощі 59% респондентів, з них 20% – не вірять в успіх реформ, а 39% – немає сил терпіти через "тяжке матеріальне становище".

Дослідження також показало, що 60% українців вважають, що події в країні йдуть у неправильному напрямку. Для порівняння, 58% українців з такою думкою в кінці минулого року і 52% – в кінці 2013 року.

У числі головних аргументів такого ставлення: те, що досі триває війна на сході України (73%), зростають ціни і тарифи на комунальні послуги, а зарплати ні (69%); зберігається високий рівень корупції (57%); у людей немає впевненості у своєму майбутньому (38%), країною досі правлять олігархи (31%).

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

У правильності напряму розвитку подій у країні впевнені в грудні 2015 року 21% населення (22% в грудні 2014 року і 26% у грудні 2013).

Основними почуттями людей, коли вони думають про майбутнє України, згідно з опитуванням, є надія і тривога – по 39% голосів. При цьому "надія" переважає на заході і в центрі країни, а "тривога" – на півдні, сході та Донбасі.

Дослідження проведене Фондом демократичні ініціативи та Київським міжнародним інститутом соціології. Опитано 2040 респондентів з усіх регіонів України, за винятком АР Крим. У Луганській і Донецькій областях опитування не проводилося на тимчасово окупованих територіях. Похибка вибірки становить 2,3%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти