Війна, гроші і знову війна. Головні заяви Путіна в Криму

14 серпня 2014, 15:21

Віра Холмогорова

Путін заявив, що не визнає звинувачень у анексії Криму, що на Донбасі йде братовбивчий конфлікт, а політика РФ повинна бути все ж миролюбною

У четвер, 14серпня президентРФВолодимирПутінвиступивпереддепутатамиДержавноїДумиРФіміністрамиросійського урядуввключеномувберезніКриму.

Зустрічвідбуласявсанаторії"Мрія"вЯлті.Незважаючина те,щопарламентаріїв ічленівКабмінузібралидодесятиранку замосковським часом,чекативиступу російськогопрезидентаїмдовелосяпівдня- до14:00.

У соціальнихмережахросійськіжурналісти навітьповідомляли зпосиланнямнапрес-секретаряПутінаДмитраПєскова,що,нібито, промова буденастільки секретноюізакритою,що її нетільки нетранслюватимутьпо державних телеканалах,алеіповідомлятибудь-яку інформаціюпро неїбуде не можна.Що, зрозуміло,породилочуткипро те,щоу своємувиступіПутін можемало невійнуоголосити... Однакчерез якийсьчасрежим"особливоїтаємності"зняли,і в прес-центріорганізувалитрансляціюспілкуванняпрезидентазпарламентаріямиічиновниками.

Всуперечпохмуримпрогнозам,ніякихрадикальнихзаявпрезидентРФробити нестав.

"Сегодня"зібраланайпримітнішізаяви російськогогаранта:

Про війнувУкраїні. "Країна зануриласявкривавийхаос, убратовбивчийконфлікт,напівденному сходірозіграласямасштабнагуманітарнакатастрофа,тисячілюдейзагинули,сотнітисячсталибіженцями,втратившибуквальновсе".

Про діїРосії."Миуважностежимозатим,щотамвідбувається,ставимоці питання іпередкерівництвомУкраїни,іпередсвітовимспівтовариством,передключовимиміжнароднимиорганізаціями.Робитимемовсе,щовіднасзалежить,длятого,щоб цей конфліктбувприпиненийякомогашвидше, щобнаУкраїніпересталалитисякров".

Про зовнішню політику.ЗовнішняполітикаРФ"все-такиповиннабутимиролюбною".

Про20трильйонівнаросійськуармію."Потрібнісучасні,компактні,ефективніЗбройнісили.Дляцестворено програмудо2020-2021року...Програмаставитьамбітніцілі,нареалізацію якихвиділяються величезнігроші -20 трлнрублів.Всяця робота -це немілітаризація,алеце дужесерйознийдодатковийімпульсдлярозвиткуоборонноїпромисловості".

Про окремівійськові угрупування в Криму.Путінзатвердивпрограму створенняокремоговійськовогоугрупування вКриму."Яцюпрограмузатвердиввже",-сказаввін,відповідаючинапитаннядепутатаДерждумиРФСергіяМиронова.

Про "зелених чоловічків" і анексію."Це звинувачення(ванексіїКриму - "Сегодня")взагалі-пусте,що не має підсобоюжодної підстави.Мидійсно використовувалинашізбройнісили,алетількидлятого,щоб датиможливістьлюдям,якіпроживаютьнацій території,висловити свою думкупро своє майбутнє... Можебути,взагалівперше тутпроведено такийповноціннийплебісцитіповноціннийреферендумпожиттєвоважливим,доленосних питаньдлялюдей,якіпроживаютьнаційтериторії".

Про кримських татарімови."Повиннабутивповномуобсязіпроведенароботапореабілітаціїрепресованихнародів Криму,забезпеченореальне рівноправ'ятрьохмов".

Про грошідля Криму."Загальнийобсяг програми(з розвитку Криму- "Сегодня")до 2020року -понад700 мільярдіврублів".

Крімтого,говорячи проросійських "вливаннях"векономікуанексованогопівострова,Путінпідкреслив,що пенсіївКримувжевиросливдварази,адо 1січня 2015 року,післязакінченняперехідногоперіоду,"російського рівня"мають сягнутиі зарплатикримчан.

Про санкціїЗаходу щодоРФ."Наші дії:а)законні,б)обгрунтовані,і йдутьнакористьнашій економіці",асанкціїЗаходу,у відповідьнаякі Росіяобмежилаімпортпродуктів,-"необгрунтованіі незаконні".Але"це непростовідповідь на заходи,це,перш за все,заходи підтримкивітчизнянихвиробників,атакож відкриттянашихринківдлявиробниківтихкраїн,якіхочутьспівпрацюватиз Росієюі готові до такої співпраці".

ПроЄвропейський судіз правлюдини."З приводусудуЄвропейськогоз правлюдини, багато рішеньприймає дужеполітизованих".Путін невиключив,щоРФможе і зовсімвийти з-підюрисдикціїцього суду,зазначивши,правда,що поки це питання"напорядку денному нестоїть".

Про "Крим наш"."Вважаю,що Кримможебутиі сьогодніунікальниммірилом,може ісьогодні зігратиунікальнуоб'єднуючурольдляРосії,ставшисвогородуісторичним,духовнимджерелом,щеоднією лінієюпримиренняякчервоних,такі білих".

"Запалює красиво". Про щоговорилиПутінудепутати

Не обійшлосявходізустрічіібезтрадиційних"приколів" відросійськихдепутатів, зокрема,відлідерапартіїЛДПРВолодимираЖириновського,якийзапропонувавПутінупост "верховногоправителя",атакож заявив,що потрібноповернутигімн"Боже,царяхрани"і створитивРФМіністерствопропаганди.Більшістьцихідейзалзустрівсміхом,аПутін іпрем'єр-міністрРФДмитроМедведєв-усмішками."Все,що булосказаноВолодимиромВольфовичем,- це йогоособиста думка,не завждизбігається з офіційноюпозицієюРФ.Алезапалюєкрасиво",-сказавПутін,додавши,що лідерЛДПРможевсецеговорити,тому що "у нассвободаслова"
.

Реклама

В тренді
На війну зможуть відправити і без мобілізації: Зеленський підписав закон

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти