Воронченко розповів про нову стратегію розвитку ВМС України до 2035 року

30 листопада 2018, 07:45

Воронченко заявив, що кінцевим результатом реформи ВМС буде "відновлення військово-морських можливостей України і надійний захист з моря"

Командувач Військово-морськими силами (ВМС) Збройних сил України Ігор Воронченко представив стратегію розвитку ВМС до 2035 року.

Реклама

Так, під час виступу на 2-й Міжнародній конференції з питань морської безпеки Воронченко заявив, що кінцевим результатом реформи ВМС стане "відновлення військово-морських можливостей України і надійний захист з моря". Але на це потрібно чимало часу, зусиль, а також повна зміна мислення.

В стратегії міститься 5 розділів:

  • Перший стосується бачення розвитку військ і цінностей, які ВМС України будуть домагатися.
  • Другий – моря і берегів.
  • Третій називається "Весла і вітрила" і стосується стратегічного підходу та можливостей майбутніх ВМС.
  • У четвертому розділі йдеться про шляхи та засоби імплементації стратегії.
  • У п'ятому – якими повинні бути майбутні військово-морські сили.

За словами командувача Військово-морськими силами, ВМС повинні стримувати агресію, захищати суверенітет і територіальну цілісність України, забезпечувати морську безпеку та економічне зростання України і таке інше. Все це можливе у взаємодії з національними силами оборони і безпеки стратегічних партнерів на морі.

"В ході морської операції з охорони держави основними цілями для ВМС має стати недопущення агресивних дій противника і в подальшому контроль за певною ділянкою моря", – сказав Воронченко.

Він також додав, що прагнення України в НАТО і Євросоюз визначило наших основних стратегічних партнерів, напрямки реформ і розвиток національних сил оборони.

Реклама

Воронченко вважає, що саме сумісність військово-морських сил з підрозділами Альянсу збільшить їх ефективність при виконанні певних завдань.

Командувач ВМС заявив, що до 2035 року військово-морські сили повинні стати "сучасними, швидкими і інноваційними силами, здатними захистити народ України і національні інтереси в морському і прибережному середовищі завдяки добре вмотивованим персоналом, який налаштований тільки на перемогу".

Ігор Воронченко також назвав головні виклики для ВМС, а саме: інновації і майбутня війна, фактор РФ, вплив економічного розвитку і партнерство, а також співробітництво.

Він також підкреслив, що до 2025 року необхідно розвивати здібності для встановлення контролю над територіальними водами і за їх межами. "Орієнтовно 40 морських миль від узбережжя України", – сказав Воронченко. Крім того, до 2030 року необхідно забезпечити відновлення і розвиток здібностей для захисту національних інтересів на морі в межах виключно морської економічної зони України – це до 200 миль від узбережжя.

До 2035 року передбачається подальший розвиток перших двох етапів і їх нарощування.

Реклама

Кожен етап оцінюватиметься, і при необхідності вноситься коригування.

Україна вимагатиме закриття чорноморських проток для військових кораблів і судів Російської Федерації.

Раніше командувач Військово-морськими силами України, віце-адмірал Ігор Врорнченко заявив, що відповіддю Києва на агресію Росії в Азовському морі буде ініціювання перекриття для Росії протоки Босфор.

Нагадаємо, українська сторона ініціювала позачергове засідання Радбезу ООН по російській агресії, а світове співтовариство в свою чергу різко засудило напад росіян на українські кораблі. Першою вагомою відповіддю української влади на новий виток російської агресії стало впровадження воєнного стану в 10 областях України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти