Волкер пояснив, скільки ще Путін підриватиме Україну

24 квітня 2020, 17:28

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Чекати оптимістичних змін у позиції Путіна не варто, каже американський дипломат

Поки президент Росії Володимир Путін вважає, що може малою ціною продовжувати підривати Україну та її прагнення до тіснішої інтеграції з Європою, – він буде продовжувати це робити. Про це під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму, організованої фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", заявив Курт Волкер, надзвичайний і повноважний посол, спеціальний представник уряду Сполучених Штатів Америки з переговорів стосовно України у 2017-2019 роках.

Реклама

Він висловив думку, що очікувати "оптимістичних змін у позиції Путіна, а також російській політиці" не варто.

За його словами, Путін "бачить слабкість України, він бачить, що США поза процесом. Він бачить, що Франція заграє з Росією. Він бачить, що Німеччина відволікається на свої внутрішні політичні процеси. А також, звісно, коронавірус, який впливає на всіх. Тому я думаю, що Путіну цілком зручно".

Курт Волкер переконаний, що Україна має стати "настільки сильною, наскільки це можливо".

"Ця сила має опиратися на фінансову стабільність, верховенство права, аби іноземні інвестори почувалися впевнено. Досягнення сильних показників економічного зростання. Впровадження послідовних економічних реформ, з чіткою системою верховенства права. Зрештою, приваблення іноземних інвесторів, що призведе до економічного зростання. Якщо це відбудеться, Україна буде надзвичайно сильною. І це те, де я бачу реальну можливість змінити прогнози Путіна", – наголосив дипломат.

Реклама

Він також висловив переконання у "надзвичайній користі, якби США знову почали брати активну участь у підтримці України і стали більш активно залученими разом із Францією та Німеччиною у Нормандському форматі".

"А також були чіткішими стосовно агресії Росії в Україні і необхідності продовжувати протистояти цій агресії", – додав Курт Волкер.

Відповідаючи на запитання щодо змін у переговорному штаті: "Козак замість Суркова", Курт Волкер відповів: "Я мав можливість зустрічатися з паном Сурковим, у мене ніколи не було враження, що він є тим, хто приймає рішення. Я завжди розумів, що Путін приймає рішення. І так само і з паном Козаком. Людина, яка насправді приймає рішення, – не змінилася. Відрізняється лише людина, яка представляє його".

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

За словами дипломата, Козак формує архітектуру з "відколотих самопроголошених республік" навколо Росії.

"Ця архітектура має певні форми стійкості або часткової стійкості, яку Росія може використовувати для того, щоб дестабілізувати сусідів і стримувати їх від того, щоб стати ближчими та більш інтегрованими до Заходу", - наголосив Курт Волкер.

Реклама


Київський безпековий форум – провідний міжнародний форум України з проблем миру та безпеки. Заснований у 2007 році фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

В онлайн дискусії КБФ "Війна Росії проти України: як приборкати агресора і встановити довгостроковий мир у Східній Європі" участь взяли:

  • Курт Волкер, надзвичайний і повноважний посол, спеціальний представник уряду США з переговорів стосовно України у 2017 – 2019 роках,
  • Джон Гербст, надзвичайний і повноважний посол США в Україні у 2003 – 2006 роках, директор центру Євразії Атлантичної Ради;
  • Стівен Пайфер, надзвичайний і повноважний посол США в Україні у 1998 – 2000 роках, старший науковий співробітник Стенфордського університету;
  • Вільям Тейлор, надзвичайний і повноважний посол США в Україні у 2006 – 2009 роках і тимчасово повірений у справах США в Україні у 2019 – 2020 роках, віце-президент американського Інституту миру.
  • Українську позицію представив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України у 2014 – 2016 роках, засновник фонду "Відкрий Україну" і Київського безпекового форуму.
  • Модератор дискусії – Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України у 2014 році, дипломатичний радник прем’єр-міністра у 2015 – 2016 роках, член наглядової ради фонду "Відкрий Україну".

Київський безпековий форум висловлює подяку Атлантичній Раді за підтримку та співпрацю у проведенні цього заходу.

Нагадаємо, на Київському безпековому форумі пройшла унікальна дискусія за участю чотирьох послів США .

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти