Військовим адміністраціям в Україні можуть дозволити вилучення майна

Раді запропонували змінити норми, що стосуються воєнного стану

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №5115, який дає право військовим адміністраціям приймати рішення про вилучення майна під час воєнного стану. Зараз документ знаходиться на розгляді профільного комітету, свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Так, документ передбачає, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом з військовими адміністраціями (у разі їх утворення) зможуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, органів місцевого самоврядування вводити і здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, зокрема:

  • примусово відчужувати майно, що перебуває у приватній або комунальній власності;
  • вилучати майно державних підприємств, державних господарських об'єднань для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану в установленому законом порядку.
Реклама

Метою законопроекту є вдосконалення законодавчого регулювання механізму передачі, примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану, зазначається в пояснювальній записці до документа.

Як відомо, згідно з чинним законодавством, військові адміністрації перед вилученням майна повинні узгоджувати такі питання з місцевими органами влади.

Воєнний стан – особливий правовий режим, який вводиться в Україні або окремих її місцевостях у разі збройної агресії, загрози нападу і порушення територіальної цілісності країни.

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти