Військовим адміністраціям в Україні можуть дозволити вилучення майна

15 вересня 2016, 13:41

Раді запропонували змінити норми, що стосуються воєнного стану

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №5115, який дає право військовим адміністраціям приймати рішення про вилучення майна під час воєнного стану. Зараз документ знаходиться на розгляді профільного комітету, свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Реклама

Так, документ передбачає, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом з військовими адміністраціями (у разі їх утворення) зможуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, органів місцевого самоврядування вводити і здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, зокрема:

  • примусово відчужувати майно, що перебуває у приватній або комунальній власності;
  • вилучати майно державних підприємств, державних господарських об'єднань для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану в установленому законом порядку.

Метою законопроекту є вдосконалення законодавчого регулювання механізму передачі, примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану, зазначається в пояснювальній записці до документа.

Як відомо, згідно з чинним законодавством, військові адміністрації перед вилученням майна повинні узгоджувати такі питання з місцевими органами влади.

В тренді
Росія хоче почати нову війну з Україною: у США назвали причину

Воєнний стан – особливий правовий режим, який вводиться в Україні або окремих її місцевостях у разі збройної агресії, загрози нападу і порушення територіальної цілісності країни.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти