Перенесуть чи ні: як зміна закону про вибори вплине на їх дату

27 травня 2019 15:36

Людмила Грубник

До офіційного затвердження правок ЦВК готуватимуться до виборів за чинним законодавством

Парламентські вибори проводимуться згідно з тим законодавством, що буде дійсним на момент їх проведення.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів юрист Іван Ліберман.

"Все залежатиме від Ради, чи буде вона зацікавлена в розгляді цих правок. Але, в будь-якому випадку, вибори проводитимуться до внесень змін до закону за старою системою, після внесення змін і опублікування – за новою", – говорить Ліберман.

До офіційного затвердження правок ЦВК готуватимуться до виборів за чинним законодавством. Після внесення правок орган може не встигнути підготуватися до виборів за новою системою, що може спровокувати перенесення виборів.

"ЦВК діятимуть згідно з тим законодавством, яке є зараз. Якщо вони не встигають, значить буде так, як буде. Це може спричинити за собою перенесення дати виборів. Але для цього хтось повинен бути ініціатором. Наприклад, може вийти глава ЦВК, який повідомить, що вони не встигли підготуватися до виборів за новим законом і в зв'язку з цим просять перенести дату виборів і не можуть технічно забезпечити проведення виборів", – продовжує експерт.

А ось юрист Дмитро Марцонь вважає, що система, за якою будуть проведені вибори, в першу чергу, залежить від домовленостей політичних еліт, а не від внесення правок до законодавчих документів.

"За якою системою буде проходити – залежатиме від домовленості політичних еліт, яким, на жаль, чхати на закони, на те, що їх треба приймати заздалегідь, на те, що ЦВК треба готуватися, і громадяни хочуть розуміти, якою буде система. Основним будемо консенсус цих еліт. Моя думка – збережеться нинішня змішана система, і ніяких змін внесено не буде. Візуально складається враження, що це не відбудеться. А нинішня метушня – це передвиборний піар. Виборці не хочуть стару систему, і вони хочуть довести, що вони це відстоюють", – каже Марцонь.

При цьому, на думку експерта, навіть якщо і будуть внесені якісь правки і виникне складна ситуація з технічним забезпеченням проведення виборів, все одно їх ніхто переносити не буде.

"Я не думаю, що взагалі виникне така ситуація, коли ЦВК доведеться щось міняти. Але якщо виникне, то, я впевнений, документи будуть швидко приведені в порядок у зв'язку з цією ситуацією або обламані об коліно за старою українською традицією. Перенесення не буде, вибори – це серйозна процедура. Якщо є дата, то я не думаю, що їх можуть перенести. Перенесення виборів так чи інакше допущено не буде", – додає юрист.

Реклама

Нагадаємо, що законопроект про внесення змін до деяких законів України в зв'язку зі зміною виборчої системи для парламентських виборів був зареєстрований у Верховній Раді за ініціативою президента України Володимира Зеленського.

Спочатку українські депутати відмовилися виносити на голосування ініціативу президента України Володимира Зеленського, який хотів скасувати мажоритарну складову і знизити прохідний бар'єр до 3% на виборах народних депутатів.

Але потім спікер парламенту Андрій Парубій доручив профільному комітету розглянути законопроект про внесення змін до Виборчого кодексу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти