"Впровадження" України в G7 і новий податок: підсумки тижня в Україні

29 квітня 2018, 07:07

Ілля Требор

Фіскали хочуть посилити правила на посилки, а угорці – заважати нам з НАТО

Передчуваючимаївкизтрадиційнимишашликами,політичне життявУкраїні,в порівняннізпопереднімитижнями,злегказменшило оберти.Схвильованагромадськістьавтокефальноюініціативою,президентвзявтайм-аут,анароднідепутатирозбіглисяпрацюватипо комітетах.Ситуаціюоживиликерівникидипвідомств"Великої сімки",які запросилидо себеглавунашогоМЗСПавлаКлімкіна,ічлениПарламентськоїасамблеїРадиЄвропи.

"Суперська" зустріч

Реклама

ЗлегкоїрукисвоєїканадськоїколегиХристіФріландКлімкінставпершимукраїнцем,якийпотрапивнаофіційний західG7-групикраїн(США,Японія,ФРН,Великобританія,Франція,ІталіяіКанада),часткаякихвсвітовомуВВПдосягає46%.Міністризакордонних справ"сімки"зустрілисявбудинкуФріланд,арівноо 9:45за канадськимчасудо нихдляобговоренняукраїнськихпроблемприєднавсяКлімкін.

"Христя влаштувала справжнє українське свято. Особливо розчулило, що її діти приготували все (частування. – Авт.) самі. Приємно, що колегам і друзям з G7 наші українські страви припали до смаку", -сказав головний дипломат України, назвавши переговори з колегами "дійсно суперською" зустріччю.

Міністри прийшли до спільної думки, що санкції проти РФ потрібно зберігати, аагресіюпротиУкраїнивонисприймаютьякагресіюпротивсьогоцивілізованогосвіту.

"Ми домовилися подумати над новими форматами, які дозволять збільшити роль "сімки" в відбитті загроз і подальшому сприянню реформам", - підсумував Клімкін.

Цвях в домовину

Цього тижня за нас заступилися і члени ПАРЄ, підтримавши поправку української делегаціїдооднієїзі своїхрезолюцій.Теперзамістьфрази"неконтрольовані(українським)урядомтериторії"всвоїхдокументахАсамблеязможевикористовувативизначення"території,контрольованіРосією".

Реклама

Главанашоїделегації,віце-президентПАРЄВолодимирАр'єввважає,щоце,по-перше,знімезУкраїнивідповідальністьзазлочининаокупованихтериторіях,апо-друге-поставитьхрестна"спекуляціяхпро громадянську війну"і"казкахпро шахтарівзвійськторгу".

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенка. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента

НардепвідБППМустафаНайємназиваєдокумент"щеоднимцвяхомвдомовинудискусійпро те, чи окупованийДонбас".Правда,урішеньПАРЄнемаєзобов'язуючогостатусу,івонимають неправову,аморальнусилу.

Уросіяндокументвикликавтрадиційнеобурення-сенаторОлексійПушковзаявив,що"ПАРЄтреба нерезолюціїмножити,адумати,якповернутиРосію.ІнакшеРадаЄвропиризикує нелише втратитиросійськігроші(річний внесокРФ-33 млнєвро.-Авт.),алеіРосіюяк таку".

Вівтар інтересів

Угорщинаіз завзятістю, гідноюкращогозастосування,продовжуєбудуватипідступипротиУкраїниіпіслявиборівновогоуряду. Будапешт погрожує і далі блокувати наші відносини з НАТО, якщоми не"відновимоправазакарпатськихугорців".Йдетьсяпро новий законпро освіту,за якимвшколахнацменшинмовоюосвітиповиннастатиукраїнська.
Незадоволенихугорцівне зупиняєніміжнароднапозиція,нізаявигенсекаАльянсуЄнсаСтолтенбергапро те,що "НАТО продовжить надавати Україні сильну політичну підтримку".
"Угорщина не буде жертвувати правами свого народу, який живе в Україні, на вівтарі геополітичних інтересів",- гне свою лінію міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Йоготакожобуриланещодавня пропозиціяпрезидентаПетраПорошенкакаратиукраїнцівзподвійнимгромадянством.ГлаваугорськогоМЗС"надзвичайнообурився"тимфактом,щожителіЗакарпаттязугорськимикоренямиможутьпредставлятизагрозу нацбезпеціУкраїни.

Податок на посилки

Державнафіскальнаслужбавиступиланатижнізсуперечливоюпропозицієюобкласти податком поштові посилки. Увідомствізазначають:сьогодніводнійупаковціможебутитисячаодиницьтовару,якихнібиточекаютьсотнірізнихукраїнців,аотримуєоднакомпанія.Засловами в.о.главиДФСМирославаПродана,через цедержававтрачаємільярдигривень,іфіскалибудутьвживати всіх заходів,щобзруйнуватицюсхему.НасампередДФСхочеобмежитикількістьпосилок,якіможнаотримуватибезсплатиокремогоподатку.Людиочікуванообуреніініціативою.

Стратегія корупції

Зате Кабмін підтримав законопроект про Антикорупційну стратегію до 2020 року. Документ пропонує щороку проводити дослідження рівня корупції в Україні і закладає основи для створення Антикорупційного суду. Крім того, законопроект пропонує обмежити неформальні відносини між суддями, адвокатами, слідчими і прокурорами. При цьому автори норми вирішили не обмежуватися державним сектором і пропонують створити Єдиний реєстр осіб, які, не будучи чиновниками, були замішані в корупційних злочинах. Нарешті, стратегія передбачає скасування депутатської недоторканності.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти