Володимир Гройсман: Є програма виходу з кризи, яку треба прийняти

25 травня 2020, 11:31

Юрій Божко Юрій Божко

Гройсман розповів про три основні пункти програми, яку запропонував уряду

Під час кризи найбільше страждають люди. І обов'язок держави ухвалити всі необхідні рішення для того, щоб підтримати людей, економіку і здоров'я. Про це у своєму відеозверненні сказав прем'єр-міністр України 2015-2019 років Володимир Гройсман.

Реклама

"На жаль, за кілька місяців карантину уряд не поклав на стіл чіткий план дій з підтримки людей і національної економіки. На відміну від інших європейських країн в Україні такого плану немає. Я неодноразово пропонував уряду ухвалити конкретні кроки для підтримки людей. Але цього зроблено не було", – зазначив Гройсман.

За його словами, його команда у Вінниці недавно ухвалила рішення про формування такої програми, яка може бути основою і прикладом для урядової програми і для програми інших міст і громад України.

"Програма складається з трьох частин. Частина перша – охорона здоров'я, яка об'єднує чіткі кроки. По-перше: захистити медиків, належним чином фінансувати їх зарплати, забезпечити обладнанням, медикаментами, засобами захисту. Ні для кого не секрет, що восени ми можемо очікувати другу хвилю коронавірусу. Ми повинні використовувати це золотий час для того, щоб дуже добре підготуватися і бути готовими.

Питання номер два – соціальний захист. Ми знаємо, що мільйони людей внаслідок карантину і епідемії втратили роботу. Вони не тільки втратили роботу, але і засоби для існування. У них просто немає грошей. Тому я пропонував уряду – ухвалити рішення про те, щоб надати підтримку на рівні мінімальної зарплати для цих людей на період карантину. Але і цього зроблено не було. У Вінниці затверджено програму, яка підтримує соціально незахищені верстви населення і пенсіонерів. Це чітка фінансова підтримка.

Реклама

Блок номер три – питання економіки, захисту підприємництва і відновлення економічного зростання. Ухвалені рішення, які дозволять звільнити підприємців від сплати податків на період карантину. Ухвалені рішення, які дозволять за рахунок, в тому числі місцевих засобів, стимулювати кредитування "під нуль". Прийняті рішення будуть стимулювати збільшення кількості та збереження робочих місць. На кожне робоче місце буде цільова дотація 1000 грн, – що дорівнює сплаті єдиного соціального внеску. Це конкретна допомога тим, хто хоче відновити роботу своїх підприємств і зберегти свої колективи", – наголосив Гройсман.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Політик упевнений, що те ж саме потрібно зробити на рівні держави.

"Уряд повинен ухвалити програму, підтримати людей. Це не просто вимога, це обов'язок уряду в такий складний час.
Ця програма може бути основою для програм місцевих, програм громад і областей. Ніхто не має права сьогодні втрачати час. Вирішуйте, підтримайте людей, підтримайте економіку і підтримайте державу. Я мав честь працювати над цією програмою, і вважаю, що це ефективні кроки, які дозволять підтримати людей в цей надзвичайно складний час"
, – підсумував Гройсман.

Раніше Гройсман пропонував схвалити програму гнучкої відстрочки податкових платежів для бізнесу 12/12.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти