Візит Волкера і скандал навколо "РИА Новости Україна": головні новини тижня

19 травня 2018, 14:36

А тим часом колишній соратник Януковича на суді дав цікаві свідчення

Нацьому тижнізанесловУкраїнуспецпредставникаСШАКуртаВолкера,апіслядовгої перервинароботувийшлидепутатиіприйнялипаруважливихрішень,хочаудеякихпарламентаріївскоробудутьпроблеми-генпрокурорвнісподаннянапритягнення до кримінальноївідповідальності.

Візит Волкера в Україну

Реклама

АмериканськийдипломатприїхаввУкраїну14 травня,авженанаступнийденьвідвідавДонбас,ознайомивсязситуацієюізробивкількагучнихзаяв.Так наприклад, Волкер прокоментував можливий вихід його протеже Суркова з переговорів по Донбасу. Вінпояснив,щовідпомічникапрезидентаРФ незалежало вирішенняконфліктунасходіУкраїни.

ПісляДонбасуВолкерприїхавдо Києваізустрівсяу ВерховнійРадізпредставникамифракцій. Він пообіцяв Україні ще більше Javelin, але з однією умовою. Американціхочуть,щобУкраїнаприйнялаАнтикорупційнийсудібулапосиленаборотьбазкорупцією.
У тойжечасамериканецьзаявляв,щоукраїнці не змогуть повернути територію, вжезахопленуРосією.СпецпредставникСШАпоУкраїнірозповів,які заходиможутьзмуситиМосквувідмовитисявідновогонаступу.

Скандал з "РИА Новости Україна"

15травняСлужбабезпекиУкраїниповідомила,щоїїспівробітникиспільнозпрокуратуроюАРКримвикрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольнихРосійській Федерації,іпровелислідчідіївофісі"РИА НовостиУкраїна"вКиєві.Врезультатібувзатриманийголовний редакторінформагентстваКирилоВишинський.
ЙогоетапуваливХерсон,демісцевийміськийсуд 17 травня прийняв рішення про запобіжний захід для Вишинського. Захистпідозрюваноговзрадінаполягавнадомашньому арешті абоносінніелектронногобраслета,протесудвідправивпідозрюваногопідарештнадвамісяці.

Під час суду прокурор розповів, в чому підозрюють Вишинського, озвучившитекстпідозри.Серед іншогойомуінкримінуютьстворенняантиукраїнськихстатей,вякихзакликаєтьсядо введенняросійськихвійськвУкраїну,створення"Новоросії",змінитериторіальноїцілісностікраїни.

Що було в Раді

Реклама

Верховна Рада вдосконалила трансплантацію органів в Україні. Депутатипідтрималивідповіднийзаконопроекту другомучитанніівцілому.Теперукраїнці, які бажаютьстатидонорамипіслясмерті,повиннібудутьдаватиписьмову згодунацещеза життя.

Рада зробила перший крок до запуску Держбюро розслідувань. Парламенту першомучитанніпідтримавзаконопроектпро вдосконаленняроботиДержавногобюророзслідувань.ДиректорДержбюроРоманТрубазапевняє,щойоговідомствопочне працювативжез 1 вересня.

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенка. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента
Інвесториібізнесотримали"зелене світло"віддепутатівРада підтримала закон "Про валюту". У Нацбанкуочікують,щоприйняттязаконупровалютне регулюваннязробитьлегшежиттябанків,бізнесутаіноземнихінвесторів.

Після санкцій США Рада посилила захист авторських прав в Україні. Теперпитанняколективногоуправлінняавторськимправомвіддадутьспеціальниморганізаціям.

Подання ГПУ на депутатів вже в Раді

ГенеральнийпрокурорЮрійЛуценкоспочаткувнісподання до парламентупро позбавлення недоторканності нардепа Сергія Дунаєва. Політикпідозрюєтьсявподачізавідомо недостовірнихвідомостейвдеклараціюякособи,уповноваженоїнавиконанняфункційдержави.

Також генпрокурор вніс в Раду подання на депутата Пономарьова. Луценкохочепритягнути до кримінальноївідповідальностіполітиказаперешкоджанняжурналістській діяльності-вінвнезаконнийспосібнамагавсявилучитизібраніжурналістомматеріалиітехнічні засоби.

Реклама

Допит Шуляка в суді

КолишнійглаваВнутрішніхвійськМВССтаніславШулякдавсвідчення усправіпродержзрадуекс-президентаВіктораЯнуковича.Він розповів, про що Янукович говорив з Путіним після втечі в Ростов. Колишній гарантрозглядавможливістьвведенняросійськихвійськвУкраїну.

Крім того, Шуляк розкрив деталі розстрілів на Майдані.Екс-командувачВнутрішнімивійськаминадопитірозповівпро причини,з якихвіндавдозвілвідкривативогоньпо протестуючих.

Також екс-соратник Януковича "не побачив" російських військ на Донбасі. Вінвважає,щовконфліктінасходіУкраїниросійськаарміяне приймаєучасті.Шулякнадопитірозповів,щоросійськаарміяповиннабулазайнятивсютериторіюУкраїни.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти