Візит генсека Ради Європи повинен зміцнити імідж України і розвіяти міфи пропаганди РФ – політологи

18 березня 2015, 13:10

Олексій Біловол Олексій Біловол

Новий план Ради Європи, як і візит Ягланда, допоможуть зміцненню позиції України по Донбасу та утвердження стандартів і принципів європейського права, вважають експерти

Сьогодні генеральний секретар Ради Європи Турб'ерн Ягланд, який перебуває в Києві з дводенним візитом, повинен представити новий план дій Ради Європи щодо України на 2015-2017 роки. За інформацією ЗМІ з джерел в апараті організації, це нова версія того плану, який наприкінці січня поточного року був схвалений статутним органом Ради Європи – комітетом міністрів закордонних справ. Документ був присвячений виконанню Україною зобов'язань перед організацією. В рамках візиту Ягланда заплановані зустрічі представниками української влади та громадянського суспільства.

Реклама

Експерти, опитані "Сегодня.ua", не чекають значного прориву від візиту Ягланда, але відзначають важливість візиту в поточній ситуації, особливо з точки зору іміджу України в ЄС.

"Рада Європи – це гуманітарна організація. Вона, насамперед, займається правовими проблемами, дотриманням прав людини. Плюс дуже важлива позиція Парламентської Асамблеї Ради Європи, штаб-квартира якої розташована в Страсбурзі, адже її членом є і Росія. Причому призупинення прав Росії в ПАРЄ – одна з форм підтримки Радою Європи Україна. У сьогоднішньому контексті важлива допомога Ради Європи у впровадженні норм права, проведення судової реформи і створення тут правосуддя відповідно до європейських стандартів, а також допомогу у проведенні Конституційної реформи", – вважає директор Центру глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Він зазначив, що взаємини України з Радою Європи включають в себе широке коло питань гуманітарного, юридичного та політико-правового співробітництва. А головне – в рамках Ради Європи Україна може відстоювати свої позиції і впливати, разом з Радою Європи, на Росію.

"Рекомендації Ради Європи не завжди можуть йти у згоді з позицією України. Але вони завжди корисні для затвердження тут європейських стандартів політичного життя і стандартів права.

Для нас у нинішній ситуації будь-яка підтримка з боку європейських партнерів, країн ЄС, Ради Європи, ПАРЄ дуже важлива. Без неї ми навряд чи змогли б стримувати Росію і локалізувати військові дії тільки на тих територіях, які сьогодні під контролем "ДНР" та "ЛНР".

Реклама

Так що підтримка Ради Європи важлива не тільки в плані утвердження в Україні європейських стандартів правосуддя, гуманітарних, демократичних стандартів, але й відбиття агресії Росії по відношенню до України", – резюмував експерт.

У свою чергу, на думку політолога-міжнародника Олександра Палія, візит Ягланда вкрай важливий з точки зору іміджевої підтримки та розвіювання міфів російської пропаганди про нібито порушення прав людини і фашизмі в Україні: "Потрібно віддавати собі звіт, що Рада Європи – це організація, яка, в першу чергу, відповідає за дотримання прав людини. Для нас важливо, щоб Рада Європи розвіяв всі звинувачення російської пропаганди в тому числі і щодо того, що тут нібито порушуються права людини, і є фашизм".

На думку політолога, не варто забувати і про етнонаціональної питанні, і Ягланд зможе особисто переконається, що права російськомовних в Україні не порушують, і що розколу по релігійній лінії також немає, незважаючи на безліч конфесій.

Експерт додав, що в нинішніх умовах для України буде великим плюсом мати такого лобіста в ЄС як Ягланд.

"Це дуже авторитетна людина. Свого часу він очолював нобелівський комітет. Ягланд – людина з моральними принципами, а для України вкрай важливо знайти в Європі таких союзників. І повірте, до голосу як Ради Європи в цілому, так і особисто генсека Ягланда вельми прислухаються в Євросоюзі", – пояснив політолог.

У свою чергу професор політології НаУКМА Олексій Гарань припускає, то головним підсумком візиту генерального секретаря Ради Європи буде підтвердження, того що Україна виконує мінські угоди в повному обсязі, на відміну від бойовиків.

Реклама

"Складно ось так навскидку зрозуміти, що відбувається за лаштунками даного візиту. Так що однозначно оцінити його перспективи не представляється можливим. Але якщо говорити в цілому, то звичайно візит генсека Ради Європи – це добре. Ми знаємо, що ПАРЄ зайняла принципову позицію. Були продовжені санкції проти РФ. Тобто РФ не вдалося пролобіювати свою позицію.

Тому є надія, що Рада Європи може підтвердити – Україна дотримується мінські домовленості і права людини. На відміну від протилежної сторони. У цьому і полягає ключовий позитивний сенс візиту Ягланда", – підкреслює Гарань.

Тим часом зі слів керівника офісу генерального директорату програм Ради Європи Верени Тейлор стало відомо, що план дій Ради Європи щодо реформ в Україні передбачає фінансування у розмірі 45 млн євро. За її словами, це вже третій такий план дій для України; він розроблявся за участю української влади та громадянського суспільства. Найбільше фінансування піде на захист прав людини. Крім того, план дій передбачає допомогу в проведенні конституційної та судової реформи, децентралізації, чесні вибори, допомогу в боротьбі з корупцією.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти