Вілкул ініціює створення Групи громадянського примирення

8 квітня 2014 20:39

На його думку, ця Група також повинна стати активним учасником діалогу в переговорах між ЄС, США, Росією та Україною

Коментуючи сьогоднішню ситуацію у Південно-Східних регіонах України на радіо "Голос столиці", Олександр Вілкул закликав Уряд до активного діалогу з регіонами і створення практичного плану дій з подолання ситуації, йдеться у повідомленні прес-служби політика.

Реклама

"Одним із варіантів вирішення конфлікту має стати формування Групи громадянського примирення, яка забезпечить політичний діалог. До неї мають увійти як представники влади, так і представники опозиції, зокрема – Партії регіонів. Це ефективніше, ніж проведення владою політичних репресій та антитерористичних операцій", – сказав Олександр Вілкул, один з лідерів Партії регіонів, віце-прем'єр-міністр України 2012-2014 р.
На його думку, ця Група також повинна стати активним учасником діалогу в переговорах між ЄС, США, Росією та Україною, оскільки новій владі на південному сході України не довіряють.

Враховуючи, що ключовий конфлікт в країні йде не по лінії "східні регіони – західні регіони", а по лінії "центр – регіони", актуальним рішенням щодо подолання конфлікту Олександр Вілкул назвав швидкі кроки стосовно децентралізації влади та розширення повноважень регіонів. Це стосується можливості регіонів самостійно визначати гуманітарну та мовну політику, прямим голосуванням обирати главу регіону. У регіонах має залишатися більше коштів, бюджети міст і районів повинні формуватися на підставі реальних потреб громад, а не спускатися за формулою Мінфіну. При цьому влада повинна забезпечити реальні зміни, а не обмежуватися декларативними заявами.

"Не Верховна Рада повинна оголошувати в країні надзвичайний стан, а країна повинна перевести Верховну Раду в особливе становище. Депутати повинні приймати актуальні закони, – підкреслив Олександр Вілкул. – Необхідно запустити ухвалення законів щодо розширення повноважень регіонів у відповідності з концепцією реформування місцевого самоврядування, яку ми як Партії регіонів розробили ще торік. Необхідно вносити зміни до Конституції. Крім того, владі необхідно активізувати діалог з регіонами. Члени уряду повинні не в Києві сидіти, а зустрічатися в регіонах з лідерами громадської думки, з активістами, проводити зустрічі в трудових колективах".

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: онлайн-трансляція матчу Євро-2020
Італія і Швейцарія грають на Євро-2020

Враховуючи критичну ситуацію, метою відповідальних політиків під час розпочатої виборчої кампанії, на думку Олександра Вілкула, повинна бути не боротьба за владу, а боротьба за збереження цілісності країни.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти