Вілкул: Гарантом нашої безпеки буде сильна армія, забезпечена сучасною технікою українського виробництва

1 березня 2019, 21:07

Олександр Вілкул відвідав оборонне підприємство Харківський машинобудівний завод "ФЕД"

Олександр Вілкул під час зустрічі з робітниками Харківського заводу "ФЕД" заявив, що посприяє створенню тут робочих місць з високою заробітною платою.

"Я за позаблоковий статус. Але ми створимо в Україні сильну професійну армію, оснащену за останнім словом військової техніки. Дамо замовлення українському військово-промисловому комплексу. Підтримаємо вітчизняне машинобудування, вітчизняні високоємні, наукомісткі галузі. І створимо тут робочі місця з високою заробітною платою. А не купуватимемо мотлох по всьому світу. Самі будемо експортувати, а не валюту відправляти закордон, а отримувати валюту за ту продукцію високотехнологічну, яку будемо виробляти в Україні ", – сказав Олександр Вілкул під час зустрічі з робітниками Харківського заводу "ФЕД".

Реклама

Він зазначив, що відкрито виступає проти планів уряду закуповувати за величезні гроші з держбюджету озброєння за кордоном.

"Треба підвищувати рівень вітчизняного ВПК, забезпечувати роботою і зарплатою українських робітників і вчених, а не робити все це для іноземців. Більш того, рівень кваліфікації наших машинобудівників дозволяє робити високоякісну сучасну військову техніки і успішно продавати її за кордон", – заявив він.

Опозиціонер наголосив, що в останні десятиліття в світі саме машинобудування є "локомотивом" економічного зростання, і від нього залежить технічний стан інших сфер економіки, а отже – і добробут населення. В середньому, одне робоче місце в машинобудуванні забезпечує 8-10 робочих місць в суміжних галузях. Зокрема, на початок 2010-х років у Німеччині і Японії на машинобудування припадало понад 50% промисловості, в Китаї – понад 30%. В Україні, з 2013 частка машинобудування в промисловій структурі знизилася з 8,6% до 6,4%.

"Непрофесіоналізм влади знищує машинобудування як" локомотив "промислового розвитку країни. Україна перетворюється на цвинтар заводів, у відсталу аграрну країну з жебраками людьми, кількість яких постійно зменшується", – сказав Вілкул.

Після 2014 року машинобудування в Україні переживає кризу, пов'язану в тому числі з зупинкою програм модернізації виробництва та масовим виїздом кваліфікованих працівників на заробітки за кордон.

"Наше підприємство працює в галузі авіації ... На сьогоднішній день зарубіжні ринки, виключаючи традиційний Російської Федерації, вони є нашими основними джерелами доходу. На жаль, внутрішній ринок він впав і дуже сильно. Тому ті нові ринки, які ми для себе відкрили, а це ринок Південної Кореї, Франції, європейський, Чехії, Канади, вони нам дозволяють сьогодні стійко стояти економічно ", – сказав Віктор Попов, голова правління АТ" ФЕД ".

Для подолання кризи в промисловості Вілкул розробив і подав до Верховної Ради пакет законопроектів "Нова Індустріалізація". Мета цих пропозицій – відновлення промисловості, в першу чергу високотехнологічної, і економічний розвиток країни. Однак влада блокує ці ініціативи.

Реклама

Серед законопроектів, поданих до Верховної Ради: №2195а – Про внесення змін до Митного кодексу України; №2557а – Про Український державний банк розвитку; №6201 – Про внесення змін до Податкового кодексу України; №6338 – Про деякі питання списання та реструктуризації заборгованості підприємств літакобудівної промисловості, суднобудівної промисловості та космічної галузі перед бюджетами та соціальними фондами і забезпечення їх фінансового оздоровлення; №9472 – Про мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами; №4279 – Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" та інші.

Раніше Вілкул заявив, що забезпечить молодь якісною освітою і роботою з гідною заробітною платою.

Раніше ми писали, що Вілкул на Парламентській Асамблеї ОБСЄ підняв питання деокупації Донбасу і відновлення миру в Україні. Лідер української опозиції обговорив з європейськими партнерами План досягнення миру дипломатичним шляхом і кроки з економічного відродження України.

Нагадаємо, Олександр Вілкул вніс до Верховної Ради законопроект про зняття блокади Донбасу – економічної, транспортної, енергетичної та соціальної, що означає в тому числі відновлення виплат пенсій і соцдопомоги всім жителям регіону.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти