Імовірність російського вторгнення НАТО передбачала ще в 2004 році – дослідження

27 квітня 2014, 16:11

Агресія Росії в країнах Східної Європи, які не є членами НАТО або ЄС, може виявитися заразливим прикладом для інших регіональних держав

СитуаціявУкраїніпояснюється їїгеополітичним розташуванням,сказавгенерал-майору відставціФранкванКаппен,якийпрацював радникомз безпекиприООНіНАТО вінтерв'ю "Радіо Свобода"

Реклама

Каппен повідомив про те, що в 2004 році на замовлення НАТО провели дослідження Multiple Futures – спроба заглянути в майбутнє, отримати уявлення про те, чого в найближчому майбутньому можна чекати у сфері міжнародної безпеки. Над дослідженням працювали більше восьми тисяч учених, військових і політиків , причому вчених не тільки з країн НАТО.
"Дослідники прийшли до декількох основних висновків (і ці прогнози вже почали збуватися ). Відповідно до одного з сценаріїв, на тлі слабкого, розділеного в поглядах міжнародного співтовариства стане можливим повернення до політики зразка XIX століття, коли сильні держави будуть нав'язувати свою волю слабким державам, тому що міжнародне співтовариство, яке могло б приборкати таку поведінку, фактично відсутнє. Сьогодні ми спостерігаємо приблизно такий розвиток подій ", – говорить генерал Франк ван Каппен .

Генерал підкреслив, що ні Україна, ні інші країни, що опинилися на лінії зіткнення геополітичних платформ, не мають можливості самостійно вибирати свою долю: вони затиснуті між російською сферою впливу, з одного боку, і західною чи європейською, з іншого.

"Якщо країна перебуває на цій лінії зрізу, значить, чекай біди. Піджак теж завжди рветься по шитому. Сьогодні лінія зрізу, яка раніше проходила через Польщу (озирніться на історію цієї країни за минуле століття ), Угорщину, Чехословаччину, змістилася на схід і проходить через Україну, через Білорусію, Молдову та Грузію ", – сказав генерал.

Тим часом  НАТО укріплює кордони країн Прибалтикизахищаючи їх від російської агресії. Американські війська вже прибули в Латвію і Литву, в понеділок їх очікують у Естонії, раніше вони прибули до Польщі.

Генерал висловив думку, що агресія Путіна може стати поганим прикладом для інших.

"Другий висновок дослідження НАТО в 2004 році як раз і полягав у тому, що ми станемо свідками конфліктів на лінії зіткнення геополітичних платформ. Те, що Росія сьогодні робить з країнами Східної Європи, які не є членами НАТО або ЄС, може виявитися заразливим прикладом для інших регіональних держав ", – підсумував ван Каппен.

Тим часом , в американських ЗМІ озвучили думку, що
  Путін набагато більше боїться Україну, ніж Америку.

В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти