Верховна Рада восьмого скликання: Яценюк став прем'єр-міністром (онлайн репортаж)

27 листопада 2014, 15:40

Перше засідання парламенту закрите, наступне – 2 грудня

15.13. Луценко: "Після закриття першого засідання Ради лідери фракцій коаліції вирушили на консультації з Арсенієм Яценюком щодо обговорення кандидатур міністрів".

Реклама

15.07. Гройсман: "Я оголошую засідання закритим. Наступне засідання – о 10 ранку 2 грудня".

15.04. "Моя вам рука для проведення всього того, що ви зараз сказали з цієї трибуни", – сказав Яценюк. Порошенко підійшов до нього і взяв за руку, а потім вони підняли їх вгору.

1_47

Фото: Hromadske.TV

Реклама

Рада призначила Яценюка прем'єр-міністром, за – 341 голос.

Президент і Яценюку подарував букет. "Зі святом!" – сказав він, прощаючись.

2_32

Фото: Hromadske.TV

14.57. "Конституція дає 15 діб, щоб президент визначився з кандидатурою прем'єра. У цій ситуації мені достатньо 15 секунд. Я підписую подання президента України і вношу за пропозицією коаліції депутатських фракцій подання про призначення Яценюка на посаду прем'єр-міністра. І, більше того, закликаю всю сесійну залу підтримати це рішення", – сказав президент.

Реклама

1_46

Фото: Hromadske.TV

14.54. Гройсман: "У Раді 8-го скликання створили парламентську коаліцію в 302 особи. Зараз ми можемо переходити до призначення кандидатури прем'єр-міністра".
Порошенко: "Коаліція депутатських фракцій пропонує висунути на посаду прем'єра Яценюка".

14.52. "Я президент всіх українців, які голосували за мене і які робили інший вибір. І потім ми повинні чути парламентську опозицію", – заявив Порошенко.

За його словами, Україна готова подати заявку на членство в ЄС.

Реклама

Більше сорока хвилин тривав виступ глави держави у Верховній Раді, його проводжали стоячи, оплесками, а після закінчення промови Порошенко пішов у зал обійматися з нардепами.

Тим часом під будівлею Ради стоїть десяток мітингувальників. Обстановка спокійна.

1_45

Фото: andrii bashtovyi (Твіттер)

14.46. "У найближчі роки Україна може розраховувати на боєздатність тільки власних Збройних сил", – сказав Порошенко, додавши, що це також буде однією з основних цілей реформ.

"Ми ж зараз починаємо проектувати держоборонзамовлення не на рік, а на три... Навіть початкова військова підготовка повинна стати одним з основних предметів у школі", – сказав він.

"Демократія – теж інструмент забезпечення національної безпеки... Це 302 депутати, такої коаліції ще не було. І думаю, ми можемо ще на кілька депутатів вирости". "Але я не президент коаліції, я президент всіх українців".

3_18

Фото: Твіттер Порошенка

14.39. Порошенко: "Найгірше у нас справи в судовій системі. Наші, вибачте "папереднікі" окопалися в судах, перетворивши їх в адвокатуру попереднього режиму. Як президент я не маю права тиснути на конкретні суди і не буду цього робити... Але ось систему нам необхідно міняти... Відповідні законопроекти я буду подавати як невідкладні".

Наступний пункт, за словами Порошенка – це якнайшвидше реформування правоохоронних органів. "Дякую, що цей пункт детально виписаний в коаліційній угоді", – сказав президент.

Порошенко запропонував на посаду голови Антикорупційного бюро людини з-закордону. "Він (буде) рівновіддалений від усіх політичних сил", – сказав глава держави, додавши, що у такої людини не буде в Україні "кума свата брата".

Президент заявив, що також будуть прийняті зміни до законів, які дозволять призначати на посади іноземців, "аж до членства в уряді". А також, за словами Порошенка, їм може бути за прискореною процедурою главою держави надане українське громадянство.

14.31. Порошенко: "Вже позаду рекордно швидке формування коаліції, а попереду – блискуче... формування уряду. Закликаю швидкість не втрачати". Він додав, що внесе кандидатуру Яценюка на розгляд Ради через кілька хвилин.

14.24. "Сто відсотків українців зараз за єдину державу, за єдину Україну. Конституційна більшість бачить її унітарною, ніякої федералізації", – заявив президент.

"Ми, нарешті, є владою, яка може здійснювати мрії українців", – сказав він.

Також він додав, що єдиним складним і дискусійним питанням залишається лише питання вступу до НАТО, за яким в деяких областях ще спостерігається полярність думок. "Україна ніколи не була такою єдиною як зараз", – підкреслив глава держави.

"Своєю участю в вітчизняній війні 2014 наші російськомовні співвітчизники продемонстрували, що російською вони люблять Україну не менше, ніж україномовні", – додав він.

"Я як президент України свято вірю: все у нас вийде", – підкреслив Порошенко.

2_31

Фото: Твіттер Порошенка

14.15. Порошенко почав виступати з позачерговим посланням до Верховної Ради.

Президент заявив, що рік тому рішення про відмову від євроінтеграції прийняв "тодішній малоросійський режим".

"Цілеспрямовано нищилися українські Збройні сили, спецслужби працювали під керівництвом іноземних громадян. Проіснував би цей режим ще два роки, від нашої рідної України залишилася б тільки вивіска", – сказав він.

Але, за словами Порошенка, ці плани були зірвані Революцією Гідності, і тоді "ворог пішов на нас війною". "Третьою світовою війною нас лякати не треба. Ніхто її насправді починати не збирається", – заявив президент.

"Ми живемо в умовах війни, і ця війна, безумовно, гальмує наші плани. Як переконати інвесторів вкладати гроші в державу, яка воює?", – додав він.

Глава держави зазначив, що частина економіки просто зруйнована фізично. При цьому Порошенко знову висловив переконання, що саме мінський протокол "призведе до миру на Донбасі".

Однак, за словами Порошенка, "встановлення миру на Донбасі не означає позбавлення від військової загрози на сході". За його словами, загроза існуватиме ще довго.

14.06. Гройман став спікером Ради. За проголосували 359 депутатів. Порошенко подарував Гройсману великий букет червоних троянд, вітаючи з обранням спікером.

1_44

Фото: Твіттер Порошенка

13.54. Депутати вирішили не оголошувати перерву о 14.00 і працювати без неї до закінчення розгляду порядку денного.

13.38. Ляшко: "Ми демонструємо космічну швидкість прийняття рішень".

Нардеп пояснив, що ще ніколи в історії України Рада так швидко не формувала коаліцію, не визначалась з главою парламенту і Кабміну.

2_30

Фото: Anton Iemelianov (Твіттер)

13.38. Фракції почали пропонувати свої кандидатури на посаду спікера. Блок Петра Порошенка в особі лідера фракції Юрія Луценка, як і очікувалося, запропонував екс-прем'єра Володимира Гройсмана.

"Володимир Борисович був і залишиться людиною європейською, людиною українською, яка з Майдану прийшла міняти України", – сказав при цьому Луценко.

Іменинниця Тимошенко – вся в білому:

1_43

Фото AFP

13.38 . Рада відновила роботу після перерви. У парламент знову прибув Порошенко.

"Ми можемо повноцінно починати нашу роботу", – сказав Гройсман, відновлюючи засідання.

13.35 . За чутками, які активно ходять в Раді, очікують, що "під купол" знову приїде глава держави Петро Порошенко. "Чому приїде, не знаю, але чекаємо, що приїде", – сказав один зі співрозмовників "Сегодня.ua".

1_42

Фото AFP

13.25. Ковальчук: "По формуванню нового Кабміну питання вирішиться до вівторка. Але якщо ви думаєте, що ми (БПП – Авт.) будемо пропонувати тільки народних депутатів на міністрів, ви помиляєтеся. Це будуть люди з бізнесу (не входять до складу парламенту – Авт.)".

13.20. Коаліція отримала назву "Європейська Україна". Цю назву запропонував Турчинов, депутати підтримали цю ідею.

"Наша коаліція була створена в українському проєвропейському парламенті в абсолютній конституційній більшості – 302 народні депутати", – заявив Володимир Гройсман.

Формування коаліції і голосування її першочергових питань завершене, вклалися за 7 хвилин до закінчення перерви. "Я даю доручення скликати депутатів у зал", – задоволено зауважив Гройсман.

13.17. П'ять депутатів, обраних по мажоритарних округах, ініціюють звільнення голови НБУ, повідомив депутат-самовисуванець Дмитро Святаш.

"Ми сьогодні подали на розгляд комітету з фінансів і банківської діяльності, склад якого буде сформований, проект постанови про зняття з посади голови НБУ. Також ми подали законопроект про індексування соціальних виплат відповідно до курсу національної валюти. Валерія Гонтарєва особисто винна в тому, що відбувається з гривнею", – сказав він.

Святаш розповів, що крім нього ініціативу підтримали Валерій Писаренко, Олександр Фельдман, Володимир Мисик та Анатолій Денисенко, що створили міжфракційну групу "За Харків, за Слобожанщину!".

13.15. Арсеній Яценюк звернувся до партій, які створили коаліцію: "Дуже прошу всі політичні партії, які вперше в історії створили конституційну проукраїнську більшість, запропонувати свої кандидатури в Кабмін, щоб ми тягнули цей віз разом".

Олег Ляшко відповів так: "Арсеній Петрович, готові тягнути цей віз разом".

У свою чергу, Юрій Луценко заявив, що БПП вже сьогодні в ході зустрічі з президентом обговорить свої ідеї щодо майбутнього Кабміну.

Нардеп Павло Розенко скептично дивиться на майбутнє Ради:

1_41

Фото: Facebook

13.08. Рішення про створення коаліції прийняте одноголосно.

Рішення про підтримку кандидатури Яценюка на посаду прем'єр-міністра підтримане коаліцією. Один виступив проти, один утримався, кандидатура підтримана на засіданні коаліції.

Рішення про пропозицію Гройсмана на посаду спікера підтримано коаліцією. Один утримався. "Я голосую за себе, це підтвердження моєї відповідальності", – сказав Гройсман.

Коаліція підтримала прийняття програми реформ одночасно з членами Кабміну у вівторок. "Ми беремо на себе відповідальність за створення коаліційного уряду", – уточнив Гройсман.

Кандидатури членів майбутнього Кабміну повинні бути узгоджені з членами парламентської коаліції.

12.59. Зараз у сесійній залі відбуваються збори коаліції: обговорюють кандидатури спікера і прем'єра, щоб винести на голосування.

До перерви лідери коаліції підписали коаліційну угоду.

Гройсман закликав сісти в президію керівників всіх п'яти фракцій – Юрія Луценка, Олександра Турчинова, Олега Березюка, Олега Ляшка та Юлію Тимошенко.

При цьому Гройсман вперше підвищив голос на депутатів. "Я прошу вас зайняти свої місця! Шановні депутати! Щоб я не підвищував голос, у нас залишилося 20 хвилин, і ми повинні створити коаліцію. Прошу відключити ваші мобільні телефони і почати роботу", – сказав він.

Порошенко привітав Тимошенко з Днем народження:

1_40

Фото: Твіттер президента

12.51. Гройсман повідомив, що фракція Блоку Петра Порошенка – найбільша, а увійшло в неї 146 нардепів. Глава фракції – Юрій Луценко, перший заступник – Ігор Кононенко, заступники – Віталій Ковальчук, Ігор Гринів, Микола Томенко, Мустафа Найєм, Тарас Кутовий та Андрій Павелко.

12.45. Гройсман оголосив про створення групи "Економічний розвиток" з 19 осіб. Очолив її Віталій Хомутинник, його заступником став Євген Геллер.

Також створено депутатську групу "Воля народу" з 19 парламентаріїв, її головою став Ігор Єремєєв.

Потім Гройсман оголосив технічну перерву на 30 хвилин для створення коаліції. "Під час перерви всіх членів майбутньої коаліції прошу залишатися в залі", – сказав Гройсман.

Тим часом, на його прохання, лічильна комісія повинна зібратися на першому поверсі в п'ятому кабінеті.

12.44. Турчинов завершив звіт, його знову проводили аплодисментами. Після цього Володимир Гройсман знову від імені всіх колег подякував йому за роботу в неймовірно складних умовах.

12.37 . Турчинов підводить підсумки роботи Ради сьомого скликання, зазначивши, що незважаючи на діаметральні протиріччя серед її учасників, в ній вдалося створити проєвропейську опозицію. "Новий етап в історії парламенту 7-го скликання почався з перемоги Революції гідності", – сказав Турчинов.

Він підкреслив, що саме парламент гарантував проведення демократичних виборів і прийняв рішення про безперервність своєї роботи в умовах військової агресії.

2_29

Фото: Алексей Беловол, Сегодня.ua

На фразі звіту Турчинова про добровольців, які, не чекаючи заклику, пішли воювати, депутати встали і зустріли ці слова оваціями. "Вічна слава героям", – сказав Турчинов під гучні оплески.

Політик зазначив, що за час каденції парламенту сьомого скликання було розглянуто 1915 проектів, прийнято 317.

У найкоротші терміни має бути створено новий професійний уряд, який буде здатний працювати в країні, проти якої йде війна, підкреслив Турчинов.

12.33. Фракцію Опозиційного блоку очолив Юрій Бойко, його заступники – Олександр Вілкул, Сергій Льовочкін та Юрій Воропаєв. "Народний фронт" і "Батьківщина" не обрали замглав фракцій.

Головою фракції "Самопоміч" обрали Олега Березюка.

12.25 . У фракцію "Батьківщина" увійшло 19 нардепів, а її головою вирішили обрати (пауза, шепіт у залі) Тимошенко Юлію Володимирівну. Головою фракції Народного Фронту обрали Олександра Турчинова. Фракцію "Радикальної партії" з 22 парламентаріїв очолив Олег Ляшко.

12.25 . "Самопоміч" теж сформувала фракцію, до неї увійшли 32 депутати. Крім того, Гройсман повідомив про створення фракції Опозиційного блоку з 40 нардепів.

12.23. У Раді створено фракцію Народного фронту в кількості 83 нардепів, оголосив учасник тимчасової президії Ради Володимир Гройсман. При цьому він також привітав колег.

12.20 . Після закінчення перерви депутати йшли до зали досить активно, зазивати їх не доводилося. Хоча деяких раніше не відпускали журналісти. Одним з останніх біг, відмахуючись від диктофона, комбат Семен Семенченко.

А початок засідання знову відкрився виконанням державного гімну України. І знову – наживо хором Верьовки.

12.14. Хор імені Верьовки вдруге за день виконав державний гімн України і покидає Верховну Раду.

1_39

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

12.11. Міністр фінансів Олександр Шлапак у кулуарах Ради підтвердив кореспонденту "Сегодня.ua", що не буде працювати в новому Кабміні, однак від інших коментарів відмовився.

11.58. Поки в Раді триває перерва, Юлія Тимошенко вийшла до своїх прихильників на вулицю, щоб прийняти поздоровлення з Днем народження.

1_38

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

11.55 . Голова КМДА, мер столиці Віталій Кличко прийшов у Раду і активно спілкується зі ЗМІ, незважаючи на відмову від депутатського мандата. Схоже, про відмову від депутатства він не шкодує. "Наше завдання – створити європейську Україну. І кожен повинен бути на своєму місці і працювати в цьому напрямку. Президент відповідає за зовнішню політику, прем'єр – за економіку, мер міста відповідає за нього", – говорить Кличко.

3_17

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

11.49 . У Раді вже сумніваються, що віце-спікерів призначать сьогодні.

"Після перерви в сесійній залі відбудеться засідання парламентської коаліції. Я сподіваюся, ми проголосуємо кандидатури спікера і прем'єра, а також обговоримо питання кількості комітетів (і їх назв, оскільки ходили чутки про скорочення та об'єднання кількості комітетів – Авт.). Питання про призначення двох віце-спікерів парламенту, швидше за все, сьогодні розглянути ми не встигнемо. Уже до вівторка коаліція разом з прем'єром обговорить кандидатури на посади міністрів у новому Кабміні і затвердить глав комітетів", – сказав представник Блоку Петра Порошенка Віталій Ковальчук.

Він також повідомив, що фракцію ПП очолить Юрій Луценко, а сам Ковальчук буде заступником голови фракції.

У козака Гаврилюка немає відбою від охочих взяти інтерв'ю:

2_28

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

Комбат "Айдара" Мельничук:

1_37

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

11.49. У Раді вже сумніваються, що віце-спікерів призначать сьогодні.

"Після перерви в сесійній залі відбудеться засідання парламентської коаліції. Я сподіваюся, ми проголосуємо кандидатури спікера і прем'єра, а також обговоримо питання кількості комітетів (і їх назв, оскільки ходили чутки про скорочення та об'єднання кількості комітетів – Авт.). Питання про призначення двох віце-спікерів парламенту, швидше за все, сьогодні розглянути ми не встигнемо. Уже до вівторка коаліція разом з прем'єром обговорить кандидатури на посади міністрів у новому Кабміні і затвердить глав комітетів", – сказав представник Блоку Петра Порошенка Віталій Ковальчук.

Він також повідомив, що фракцію ПП очолить Юрій Луценко, а сам Ковальчук буде заступником голови фракції.

11.43. Обраний нардепом від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич повідомив, що ОБ має намір добитися в Раді скасування рішення Кабміні про фінансову блокаду Донбасу.

"Треба скасувати укази, треба послати сигнал, що держава розуміє, що на території всього Донбасу живуть громадяни України. Повірте мені, сьогодні є реальні механізми, які забезпечать доставку готівкових коштів у відповідні фінустанови. А якщо все закрити, то ми прирікаємо людей на довгу смерть. Один вам приклад: у пенсійний фонд України Донецьк перерахував 4 млрд 746 млн за станом 9 міс, а виплатив близько 4 млрд 100 млн, тобто близько 600 мільйонів залишилося в ПФ. тобто Донбас збирає гроші і платить до бюджету країни і ПФ країни. У місті Донецьку 270 000 пенсіонерів, з них трохи більше 50 000 змогло виїхати, залишилося більше 200 000, з них 30 тис – це лежачі хворі, які тепер не мають можливості отримати гроші. Їх прирікають на голодну смерть!", – сказав депутат кореспонденту "Сегодня.ua".

Політик також бачить небезпеку в тому, що локальні фінансові системи створюють так звані "ДНР" та "ЛНР". "Це те, що викликає справжні побоювання і стимулює справжній сепаратизм", – сказав Шуфрич. "Ми їх (пропозиції) передали, ми їх оформимо законодавчо і ми готові в цьому допомагати", – резюмував нардеп.

1_36

Фото: Hromadske.TV

11.32. Поки в Раді триває перерва, народні депутати проходять реєстрацію і спілкуються з пресою в кулуарах. Найбільший ажіотаж викликають новоспечені нардепи-фронтовики, а саме Дмитро Ярош, Володимир Парасюк і козак Гаврилюк. Як зізнався журналістам Ярош, в окопах йому спокійніше, ніж сьогодні в парламенті.

Неохоче, але спілкується з пресою представник Опозиційного блоку Нестор Нуфрич. Також в кулуарах роздають інтерв'ю Олександр Вілкул та Сергій Льовочкін.

"Старожителі" Ради поводяться спокійно, а ось парламентарії, які вперше приступають до роботи в Раді, не приховують радості та гарного настрою.

Ляшко з соратниками під ВР:

3_16

Фото: Олексій Біловол, Сегодня.ua

11.29 . Обраний нардепом від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич повідомив, що фракція ПРО буде сформована вже сьогодні і до неї увійде не менше 40 нардепів. Політик не виключив, що до них можуть приєднатися й інші.

"У нас 40 народних депутатів, і ми розглядаємо можливість (включення) інших народних депутатів", – сказав він.

2_27

Фото: Hromadske.TV

11.19 . Лідери фракцій пішли в кабінет до Олександра Турчинова проводити з Арсенієм Яценюком і Петром Порошенком консультації щодо голосування за спікера, прем'єра, двох віце-спікерів і міністрів. Інші ще отримують мандати народних депутатів.

Тим часом деякі нардепи використовують перерву в засіданні, щоб перекусити і поспілкуватися.

1_35

Фото: Христина Зеленюк, "Сегодня"

Олесь Довгий має втомлений вигляд:

3_15

Фото: Hromadske.TV

11.05 . Представник Опозиційного блоку Сергій Льовочкін повідомив, що ця політсила запропонувала призначити заступником голови парламенту Олександра Вілкула.

"Ми запропонували в якості віце-спікера кандидатуру представника "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула. Ми розуміємо, що голосів для підтримки цієї кандидатури у нас не вистачає. Тому ми будемо далі дивитися на дії влади, як вона продемонструє свою європейськість і сучасність в питанні розділення комітетів між владою і опозицією. Ми бачимо, що зараз ніяких пропозицій немає, і йде просто поділ портфелів між провладними партіями", – сказав Сергій Льовочкін.

Він повідомив, що він і його колеги не будуть підтримувати Яценюка на посаді прем'єра і його Кабмін, тому що "ми не підтримуємо їх програму". За словами Льовочкіна, вони найближчим часом оприлюднять свою програму пропозицій щодо реформ.

Джерело в БПП розповіло "Сегодня", що на посаду першого віце-спікера претендують чотири особи: Від Народного фронту Вікторія Сюмар та Андрій Парубій, від "Батьківщини" Юлія Тимошенко і Сироїд від Самопомочі.

У той же час, більшість опитаних "Сегодня" нардепів з коаліції готові голосувати за Андрія Парубія.

В тренді
Спецоперація із затримання Яценка ледь не зірвалася через "злив" інформації – Венедіктова

2_26

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

Козак Гаврилюк в Раді:

1_34

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

11.00. Нардеп від "Батьківщини" Сергій Соболєв також сподівається на затвердження керівництва Ради і прем'єра на сьогоднішньому засіданні. "Я думаю, що сьогодні ми затвердимо кандидатури спікера, двох віце-спікерів і прем'єра. Голосування інших міністрів, форсування і затвердження голів комітетів відбудеться у вівторок", – заявив політик.

Він зазначив, що "Батьківщина" завжди працювала в комітетах з правоохоронної діяльності, європейської інтеграції, бюджетному та підприємницької діяльності. "Але питання розподілу комітетів ще будемо вирішувати на переговорах", – додав депутат.

10.58. Обрані за мажоритарними округами представники ВО "Свобода" не мають наміру входити в коаліцію, а для створення власної депутатської групи у них не вистачає людей. "Ми бачимо нашу роль у парламенті трохи інакше. Ми бачимо нашу роль як вказівниками від громадянського суспільства коаліції, в чому вона помиляється. Це наша мета", – повідомив "Сегодня.ua" нардеп Юрій Левченко.

1_33

2_25

Фото: ВО Свобода (Твіттер)

Для створення власної депутатської групи потрібно мінімум 19 голосів, а свободівців – шість.

Ляшко з командою в Раді:

Відео: Олег Ляшко (Youtube)

Юлія Тимошенко та Сергій Власенко у ВР:

1_32

Фото: Hromadske.TV

10.44 . Ганна Гопко в кулуарах повідомила, що "Самопоміч" претендує на комітети по боротьбі з корупцією, місцевого самоврядування, міжнародної політики та закордонних справ, а також IT-бізнесу. "Консультацій з іншими учасниками по коаліції з питання формування комітетів у нас ще не було. Ми просто висловили свої пропозиції", – додала вона.

10.43. Тим часом, біля Ради мітингують близько 300 осіб. Вони висловлюють побажання новій Раді, зокрема, не красти і не брехати. Головне побажання – виконувати обіцянки і не піти шляхом попередників.

2_24

Фото: Олександр Аронець, Facebook

Президент під час відкриття першого засідання ВР восьмого скликання:

1_31

Фото: Твіттер Порошенка

Депутати вишикувалися в чергу для отримання карток для голосування. У черзі жарко і задушливо, але нардепи намагаються поводитися культурно, ніяких бійок і "вас тут не стояло" не спостерігається. Взагалі, всупереч прогнозам, ніяких сутичок в кулуарах. Засідання і перерва проходять мирно.

1_30

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

10.39 . Прем'єра Рада призначить сьогодні, а склад всього уряду буде затверджено на засіданні у вівторок, повідомив Юрій Луценко.

"Ми сьогодні не можемо обрати уряд, тому що Конституція передбачає обов'язок прем'єра проконсультуватися з фракціями", – сказав він.

За словами Луценка, після того, як сьогодні призначать прем'єра, він проведе "реальнi, не декоративні консультації", і уряд буде призначено на засіданні у вівторок.

В.о. міністра юстиції Павло Петренко на запитання "Сегодня" про те, чи підтримають його і кандидатуру Арсена Авакова на пости міністрів нардепи в Раді, відповів: "Арсеній Яценюк подав наші кандидатури на розгляд коаліції. Почекаємо, поки проголосують".

Присяга Антона Геращенка.

3_14

Фото: Facebook

Сергій Ківалов спізнився. Напевно, важливими справами займався.

2_23

Фото: Hromadske.TV

Ірина Геращенко біля стін Ради:

1_29

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

10.27 . "У нашій фракції 151 депутат, але ми не ставимо за мету створити найбільшу фракцію", – заявив один з лідерів Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко. За його словами, напередодні в БПП вступило ще близько двадцяти нардепів, і ще близько сорока хотіло, але їх визнали невідповідними для входження в Блок глави держави.

Луценко також уточнив, що з комітетами і їх главами вони ще не визначалися, але у БПП буде більшість.

"Голосування за кандидатури спікера і двох віце-спікерів, а також за прем'єр-міністра України відбудеться сьогодні", – повідомив Юрій Береза з Правого сектору.

За словами джерел в БПП, посаду першого віце-спікера віддали Народному фронту, другого – Опозиційному блоку.

10.23 . Депутати зачитали присягу всі разом. Після цього спікер парламенту попереднього скликання Олександр Турчинов оголосив перерву до 12:00.

5_03

4_04

3_13

2_22

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

10.21 . Новообрані депутати Верховної Ради склали присягу народного депутата України.

10.19 . Підтримує призначення Гройсмана спікером і перший президент України Леонід Кравчук.

"Я вважаю, що кандидатура Володимира Гройсмана на пост спікера парламенту цілком підходяща. Він зважена і розумна людина, зможе налагодити роботу ВР. Якщо чесно, я радий тому, що вперше в історії незалежної України не буде комуністів. До речі, я був одним з перших, хто заборонив їхню партію. Зараз, я вважаю, це повинен робити суд. В цілому, якщо парламент буде працювати злагоджено і без порушень Конституції, проіснує 5 років", – сказав він кореспонденту "Сегодня" в кулуарах Ради.

1_28

Фото: Христина Зеленюк, "Сегодня"

10.13. В'ячеслав Кириленко в кулуарах повідомив, що якщо Олександра Турчинова не виберуть спікером, він стане головою фракції Народного Фронту.

Відповідаючи на запитання з приводу переговорів за призначенням голів комітетів, політик заявив: "Я вчора не добув до кінця цих нічних переговорів. Вчора ще всіх не затвердили. Питання плануємо вирішити сьогодні. Після створення коаліції, призначення спікера і віце-спікерів, затвердимо перелік комітетів і призначимо керівників. За нашими підрахунками, НФ може розраховувати на сім комітетів. На які саме, говорити поки рано. Але НФ готовий сьогодні працювати до ночі, щоб навіть кандидатуру прем'єра і міністрів проголосувати. З упевненістю на 90% можу сказати, що спікером стане Володимир Гройсман, прем'єром – Арсеній Яценюк, а міністрами внутрішніх справ і юстиції залишаться Арсен Аваков і Павло Петренко".

10.11 . Обраний нардепом екс-губернатор Донецької області Сергій Тарута повідомив, що має намір увійти в комітет Ради з регіонального розвитку. "Я заявку буду подавати в комітет з регіонального розвитку або по культурі. Тому що нам важлива культура спілкування, культура бізнесу", – сказав Тарута, який мав трохи розгублений вигляд у парламенті.

Козак Гаврилюк зайшов у зал чи не останнім, уже коли зазвучав державний гімн. За його словами, в Раді він має намір зайнятися питаннями допомоги інвалідам та бійцям АТО.

10.07 . Присутні під Радою люди скандують: "Юля, з днем народження" і закликають Тимошенко вийти до них.

У Раду прибула глава НБУ Валерія Гонтарєва. Одягнена в шубу і бежеві черевики з хутром, чиновниця пройшла через один з бічних входів.

Обраний нардепом козак Гаврилюк прийшов у парламент у військовій формі.

10.04. Одним з останніх приїхав у Раду один з її найстаріших депутатів Юрій Шухевич, обраний за списком Радикальної партії. Дбайливо супроводжуваний під руку колегами по фракції, він пройшов в зал.

Дмитро Ярош в Раді:

1_27

Фото Христини Зеленюк, "Сегодня"

10.02. Приїхала донька Тимошенко Євгенія, її супроводжував молодий чоловік. Хоча їй довелося проходити через ряди журналістів, на неї не відразу звернули увагу. Скориставшись цим, Женя Тимошенко швидко пройшла до будівлі, не даючи коментарів.

Обраний депутатом сотник Володимир Парасюк припустив, що Рада пропрацює не більше 3,5 років через конфронтацію між новими і старими парламентарями.

Комбати не стали змінювати традиції і прийшли в Раду в камуфляжі. То тут, то там захисні кольори з нашивками мелькали серед костюмів. А комбат "Айдара" Сергій Мельничук, який пройшов від Радикальної партії Ляшка, так і зовсім прибув зі стягом у руці.

Ляшко у вишиванці:

2_21

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

Син президента Олексій Порошенко в Раді:

1_26

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

09.53 . Прибув Мустафа Джемілєв, який висловив сподівання, що більшість буде не сьогохвилинною, а справжньою, а обраний уряд стане результативним і працездатним. Депутат повідомив, що на роботу приїхав на Toyota Camry, яку перегнав з Криму, і має намір користуватися цим же автомобілем в майбутньому.

Ляшко не став порушувати традицій і прийшов до Верховної Ради у вишиванці. У нього, як у багатьох інших колег по парламенту, немає сумнівів, що прем'єром буде Яценюк. "Будемо підтримувати його кандидатуру", – сказав він.

Ірина Геращенко, яка прибула в Раду заявила, що буквально вчора повернулася із зони бойових дій, і що їй важко на душі. Політик зазначила, що їхати звідти завжди важко, але цього разу було особливо через безперервні обстріли. Депутат висловилася за негайне прийняття Радою держбюджету на 2015 рік. Відповідаючи на запитання про те, на якому автомобілі вона пересувається, політик повідомила, що це машина, яка є у всіх її деклараціях вже багато років, однак модель не назвала.

3_12

2_20

1_25

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

Лещенко знайшов Льовочкіна в списку зареєстрованих:

1_24

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

09.48. Головний кандидат на пост спікера Володимир Гройсман в кулуарах Ради заявив: "Хто буде спікером, вирішить Верховна Рада. Чи готовий я, відповім класично: завжди готовий!" . Після реєстрації політик не став затримуватися і поквапився в зал.

У Раду приїхав народний депутат, екс-голова Адміністрації Віктор Балога. Політик висловив сподівання, що Рада виправдає надану їй довіру, а уряд буде сформовано до наступного вівторка. Від сьогоднішнього дня політик очікує створення коаліції і призначення спікера.

3_11

2_19

1_23

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.42 . Олексій Порошенко зазначив, що на депутатах лежить велика відповідальність. "Я вважаю, що після всіх подій, після Майдану, після АТО багато людей, які приймали антилюдські рішення, в цю Раду не потрапили. І тому вона краща. Але я вважаю, що перед цією Верховною Радою великі завдання, тому що люди вже втомилися чекати реформ", – сказав син Порошенка.

У Раду прибули обрані по мажоритарних округах представники "Правого сектору" Дмитро Ярош та Борислав Береза, які зайшли через бічний під'їзд. Береза при цьому сказав, що "У Пісках більш спокійно, ніж тут". У відповідь Ярош кивнув.

У Раду прибула депутат від Народного фронту Тетяна Чорновіл, яка була в поганому настрої і зазначила, що йде в Раду "як на ешафот".

3_10

2_18

1_22

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.38. Олег Ляшко зібрав своїх соратників, і вони разом почали фотографуватися на сходинках Ради.

Приїхав до Верховної Ради і син президента Олексій Порошенко. Його моментально оточили журналісти, чим, схоже, дещо збентежили Олексія Петровича. "Я не відчуваю якогось особливого ставлення до себе від колег по фракції", – з посмішкою сказав він "Сегодня.ua". Каже, що в новому парламенті має намір зайнятися економічними питаннями, оскільки і освіту має в цій сфері, і досвід роботи.

Депутат Мустафа Найєм, навпаки, в спілкуванні з колегами вкрай активний. Запевняє, що спікером буде Гройсман.

3_09

2_17

1_21

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.33 . У Раду прибули Арсен Аваков і Дмитро Тимчук. Міністра внутрішніх справ на підході до парламенту оточили журналісти, однак він не став давати коментарів і попрямував в Раду.

Олег Ляшко з соратниками прибули пішки. При цьому політик пообіцяв завжди приходити в Раду пішки, оскільки це корисно для здоров'я.

Депутат Ігор Луценко прийшов у Раду з білими трояндами, щоб привітати Тимошенко з Днем народження.

3_08

2_16

1_20

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.30. Завчасно в Раду прибув і ряд інших депутатів. Зокрема, представники "Батьківщини" Сергій Соболєв та Григорій Немиря.

Одним з перших зареєструвався Сергій Лещенко, який при цьому відразу почав з'ясовувати, чому в Раді вже зареєстровані Сергій Льовочкін і його сестра, яких у самому парламенті не видно.

Політик пішов від запитань журналістів про те, хто очолить фракцію цієї політсили. Відповідаючи на запитання, скільки комітетів можуть очолити представники фракції, він відповів: "Ми запропонували 10 найкращих кандидатів, далі буде вирішувати коаліція".

У свою чергу представник БПП Єгор Фірсов, який також прибув у Раду заздалегідь повідомив, що настрій у нього "робочий та бойовий". З посмішкою він розповів, що вчора нові депутати вчилися натискати на кнопки. "Сподіваюся, що робочий настрій переможе і будемо працювати конструктивно", – сказав він, відповідаючи на запитання про можливі протистояннях депутатів у перший день роботи.

4_03

3_07

2_15

1_19

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.26. На вулиці Грушевського навпроти Ради зупинилося близько 20 легкових автомобілів з прапорами України, які безперервно сигналять. На проїжджій частині починається затор.

2_14

1_18

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.23. У Раду прибула Юлія Тимошенко, яка відзначає сьогодні своє 54-річчя. Її супроводжувала Олександра Кужель, також обрана депутатом за списком "Батьківщини". Лідер політсили не давала жодних коментарів, мовчки пройшовши в будівлю парламенту.

09.19. У Раду прибув хор імені Верьовки, який буде виконувати гімн при відкритті засідання.

3_06

2_13

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.17. Семеро свободівців посадили поруч з "Самопоміччю" на місця комуністів, пише в Facebook Андрій Іллєнко.

1_17

Фото: Андрій Іллєнко, Facebook

09.11. Як передає кореспондент Сегодня.ua, біля Ради починають збиратися активісти. Станом на 9 ранку їх зібралося близько 100 осіб. Деякі з них тримають прапори України.

Напроти центрального входу в Раду припарковані п'ять автомобілів Автомайдану.

Порядок біля парламенту забезпечують близько 100 силовиків, які оточують Раду по периметру.

Біля 4-го під'їзду, через який входять депутати, зібралося окремо близько 30 правоохоронців.

Деякі силовики, які охороняють Раду, екіпіровані щитами. Біля будівлі парламенту припарковані 12 вантажних автомобілів правоохоронців захисного кольору.

09.08. Силовики чергують під парламентом, поруч лежать щити.

1_185

Фото: Hromadske.TV

09.03. Кілька авто Автомайдану стоять під Радою, активістів небагато.

b3bes6scuaal_km

Фото: Hromadske.TV

У той же час силовиків під будівлею чимало:

b3bfc5jcmaah8ij

Фото: Hromadske.TV

Сьогодні відбудеться урочисте засідання Верховної Ради з нагоди прийняття присяги новообраними народними депутатами України та відкриття першої сесії парламенту восьмого скликання.

Як повідомляє Hromadske.TV, парламент оточили правоохоронці, але все спокійно. З активістами говорять без видимої агресії.

b3behz3ccaajuky

Фото: Hromadske.TV

Всі подробиці в спецтемі Новая Рада

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти