Верховна Рада прийняла закон про держслужбу

10 грудня 2015, 12:16

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Закон набуде чинності з 1 травня 2016 року

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 2490 "Про державну службу". Рішення підтримав 261 народний депутат. Закон набуде чинності 1 травня 2016 року.

Реклама

"Закон, який дасть можливість побудувати систему, в якій почнуть формуватися професійні кадри в сфері державного управління", – охарактеризував його голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Гройсман зазначив, що за кілька років функціонування цієї системи Україна отримає нову і якісну державну службу.

З прийняттям закону № 2490 "Про державну службу" в Україні значно скоротиться кількість чиновників. Статус держслужбовців втратить патронажна служба – прес-секретарі, помічники і радники.

Після прийняття закону вищий корпус держслужби (заступники міністрів, керівники Апарату президента (АП), уповноважені ВР, члени ЦВК і т.д.) отримають категорію "А". При цьому, як говориться в законі, чиновники категорії "А" повинні мати ступінь магістра, загальний стаж роботи не менше семи років, досвід роботи на посадах державної служби категорій "А" або "Б".

Реклама

Керівники підрозділів Кабміну, АП, апарату Ради тощо отримають категорію "Б". Всі інші чиновники – категорію "В". Крім того, держслужбовці категорії "А" матимуть 1,2 або 3 ранг, "Б" – 4, 5, 6 ранг, "В" – 7, 8, 9 ранг. Від рангу і категорії будуть залежати розмір зарплати та вимоги до чиновників.

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником

Відповідно до закону, державний службовець не може бути членом політичної партії, проводити чи брати участь у передвиборній кампанії. Якщо чиновник захоче балотуватися в депутати – на час кампанії він повинен піти у неоплачувану відпустку. Крім того, держслужбовці не мають права проводити і брати участь у страйках.

Читайте також: Новий закон про держслужбу: великі зарплати, заборони і особливі вимоги до чиновників

Як розповів експерт реанімаційному пакету реформ Микола Виговський, в результаті закону з'явиться нова посада – державний секретар. Саме він буде призначати керівників апаратів міністерства. Держсекретаря і чиновників класу "А" (заступники міністрів, керівники Апарату президента (АП), уповноважені ВР, члени ЦВК і т.д.) буде вибирати на конкурсі спеціальна комісія.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти