"Венеціанка" розгляне закон про українську мову

23 травня 2019, 15:17

Висновок комісії буде опубліковано в кінці 2019 року

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи подав до Європейської комісії за демократію через право, яку ще називають Венеціанською комісією, запит на аналіз ухваленого Радою та підписаного президентом України "мовного закону"..

Реклама

"Листом, датованим 22 травня, глава моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи запросив думку Венеціанської комісії щодо закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", - повідомили в "Венеціанці" 22 травня.

Читайте також: Рада ухвалила "мовний закон": що потрібно знати про нього

Директор з комунікацій Ради Європи Деніел Хольтген повідомив, що висновок Венеціанської комісії може бути опублікований в кінці 2019 року.

"Експертний орган Ради Європи з правових і конституційних питань, Венеціанська комісія, підготує висновок з українського мовного закону до кінця року", – написав він на своїй сторінці в Twitter.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама


Нагадаємо, закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" регулює порядок застосування української мови як державної в публічних сферах суспільного життя, окрім сфер приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Документ регулює вживання української мови як мови громадянства України, використання української мови в діяльності органів державної влади, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб'єктів господарювання державної та комунальної форм власності.

Як ми вже писали, за останні роки цей закон вже не перший, яким займеться "Венеціанка". У 2017 році комісія опублікувала офіційні рекомендації Україні згідно з законом про освіту в частині навчання мовами національних меншин.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти