Важливі рішення в ПАРЄ і нові нападки Угорщини на Україну: головне за тиждень

28 квітня 2018, 09:29

Європейці прийняли кілька резолюцій, які явно не сподобаються Росії

Головною подієютижнясталавеснянасесіяПарламентськоїАсамблеїРадиЄвропи,дебулиприйнятіважливідляУкраїниінеприємнідляРосіїрішення.ЗновурозгорівсяскандалміжКиєвоміБудапештом.

Резолюції ПАРЄ по Росії і Україні

Реклама

Сначала Ассамблея приняла жесткое решение по России, признав ее оккупантом Донбасса. Против такого признания голосовали парламентарии, которые относятся к пророссийским силам. Документ подтверждают, что неконтролируемые правительством территории Донецкой и Луганской областей являются "временно оккупированными территориями, которые контролируются Российской оккупационной администрацией".

Також ПАРЄ прийняла резолюцію по корупції вційорганізації,аукраїнськаделегаціянатякнула,щоРосіятакожможебутипричетнадо корупційногоскандалувПАРЄ.Крімтого,ПАРЄбільшістюголосівзатвердилапоправкудо доповідіпро підкупдепутатівАзербайджаном,додавшифразупро те,що"подібніпрактикибуливикористанііншимикраїнами-членамиРЄ.Аукраїнськаделегаціяізовсімжорстковзяла в облогугенсекаРадиЄвропиТурбьернаЯгландазате,щознавпрокорупцію,але не вживкроківпоїїзапобіганню.

Крім того, ПАРЄ прийняла резолюцію про протидію "гибридній війні". АсамблеяпослаласянадіїРосіїпротиУкраїниізакликалапротидіятивсімпроявамгібридноївійни.Європейцівідзначили,що"гібриднавійна"можедестабілізуватиіпідірватицілісуспільстваівикликатичисленніжертви.

Угорщина знову скандалить з Україною

Спочаткусталовідомонацьому тижні, Угорщина в третій раз заблокувала засідання Комісії Україна-НАТО. ЗасіданнявБрюсселінарівніміністрівзакордонних справповинно буловідбутися26 квітня,алеветоугорцівпорушиловсіплани.

Міністрзакордонних справУгорщиниПетерСійяртоніякне можезаспокоїтисяізновувиступив з жорсткою заявою на адресу України. Якщоранішеугорцівисловлювалиневдоволенняукраїнськиммовнимзаконом,тотеперглаваМЗСУгорщининезадоволенийініціативоюпрезидентаУкраїниПетраПорошенкащодо позбавленнягромадянства.
Реклама

Також в Угорщині розповіли про проблеми, які у неї виникли через спір з Україно.ЗасловамиСійярто,Будапештзнаходитьсяпідзначнимтискомсвітової спільноти,якавимагаєвідБудапештавідкликатисвоєветонаподальшіпереговориміжУкраїноюіНАТО,алесамаУгорщинавсежмає намірпродовжитиблокувативступУкраїнивНАТО.

В тренді
Пригрозив звільненням: Шмигаль різко відповів Кличку через локдаун

В свою чергу в НАТО зробили заяву по конфлікту Угорщини і України. ГенсекАльянсуЄнсСтолтенбергзакликавсторонивирішитисвоїрозбіжності.У тойжечасвінпохваливугорцівзаїхвнесоквАльянсізакликавдо підтримкиУкраїнинатліросійськоїагресії.

Ескалація на Донбасі

Нацьому тижніпротивникпосиливобстрілпозиційукраїнськихвійськових,застосовуючиприцьомузаборонене"Мінськом"важке озброєння-танки,"Гради",артилерію.ЗСУкоженденьнесливтрати.Так,наприкладбойовикизовсімзнавісніли під Маріуполем і на Світлодарській дузі, врезультатічого24квітнядев'ятьукраїнськихвоїнівотрималипоранення.
25квітнябойовикизбільшивкількістьобстрілівнаДонбасі,особливопідМаріуполемінаСвітлодарськійдузі,через щоу ЗСУ знову великі втрати. Противникзастосовував"Гради",важкуартилеріюта іншівидиозброєнь.Врезультаті обстрілупораненняотрималивісімбійцівЗСУ.

В свою чергу в Міноборони пояснили причину загострення на Донбасі. Воборонномувідомствівважають,щоатакибойовиківіз застосуваннямтанків,"Градів",артилеріїта іншогозабороненогоозброєнняпов'язанізізміноюформатувійськовоїопераціїнафронті-зантитерористичноїнаопераціюОб'єднанихсил,якастартуєзтравня.

Повернення Бочковського

ОкружнийадміністративнийсудКиєвавизнавпротиправниміскасуваврозпорядженняКабінетуміністрівУкраїнипро звільненняСергіяБочковськогоівінможе поновитись на посаді глави Держслужби з надзвичайних ситуацій. ПізнішеМіністерствовнутрішніхсправоскаржилорішенняАдміністративногосудупро відновленняСергіяБочковськогона посадіглавиДСНС.Крімтого,надіїсуддівокружногоадміністративногосудуКиєвабудеподано скаргудо Вищої радиправосуддя,заявиливМВС.
Реклама

В свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, щоБочковськийне буде поновлено напосаді.Міністрвказавнапроблемусудовоїсистеми,врезультатічого"відбуваютьсяказуси",яку випадку зпостановоюсудускасуватирішенняКабмінущодо звільненняБочковського.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти