Вадим Новинський: Права опозиції в Україні до сьогодні навмисно не закріплені парламентом законодавчо

15 лютого 2019, 14:56

Політик підкреслив, що, на відміну від опозиції, права провладної коаліції в українському парламенті не обмежені законом

"Опозиційний блок наполягає на тому, що законодавче врегулювання прав опозиції – це невід'ємна частина процесу гармонізації законодавства України та ЄС", – заявив сьогодні, 15 лютого, глава фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський на круглому столі: "Ефективна імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС як основний елемент євроінтеграції України".

Реклама

Метою круглого столу стало підведення підсумків 5-го Діалогу Жана Моне в контексті обговорення депутатських фракцій ролі Верховної Ради в процесі імплементація Угоди про асоціацію.

Лідер опозиції Вадим Новинський, звертаючись до вищого керівництва української влади, співпрезидента парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ Ребеки Хармс, екс-президента Європейського парламенту Пета Кокса та інших учасників круглого столу, наголосив: "Фракція Опозиційний блок припиняє своє членство в роботі Робочої групи з впровадження Рекомендацій місії Кокса в зв'язку з ряду об'єктивних причин".

Вадим Новинський пояснив, що фракція Опозиційний блок спочатку підтримала ініціативу реалізації рекомендацій Місії Європарламенту, оскільки нею планувалося врегулювати і закріпити законодавчо права опозиції. Але, за підсумком, в Дорожній карті відсутні інструменти реалізації прав опозиції, тому Опоблок і призупиняє своє членство в роботі Робочої групи з впровадження Рекомендацій місії Кокса.

Глава фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський розповів про основні проблеми, які на думку опозиційних депутатів, гальмують реформу.

В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа
В тренді
У Путіна вперше відреагували на підозру Медведчуку
Реклама

"Український парламентаризм сьогодні має всі ознаки кризи. Верховна Рада перетворилася на майданчик для реалізації передвиборчих технологій Петра Порошенка, втративши функцію представництва інтересів українського народу, - заявив Вадим Новинський. – Про це свідчать величезна кількість популістських і дискримінаційних законопроектів з передвиборчого порядку президента, які вносяться коаліцією часто в порушення Регламенту і приймаються з порушеннями конституційної процедури (законопроекти про НАТО і ЄС, антицерковні закони і постанови та ін.).".

У той же час, за словами лідера опозиції, соціально значущі законопроекти, зареєстровані опозицією (про соціальний захист громадян, про підвищення пенсій та допомог, про виборчі права вимушених переселенців, про посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства, про зниження цін на природний газ для населення тощо.), навіть не ставляться в порядок денний сесій ВР. Така ж ситуація з ігноруванням коаліцією необхідних законів про вибори, про тимчасові слідчі комісії ВР, про всеукраїнський та місцеві референдуми. Парламент практично відмовився від контролюючої функції: більшість депутатських запитів і звернень просто ігноруються органами виконавчої влади.

Нагадаємо, раніше Вадим Новинський заявляв, що на Донбас потрібно поетапно вводити миротворців, щоб запобігти подальшій ескалації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти