У зоні АТО стало спокійніше, а пенсії в Україні перерахують: цифри тижня

6 жовтня 2017, 20:00

Сергій Гусєв

Запаси газу в Україні продовжують зростати, Каталонія захотіла відокремитися від Іспанії, а Росія засекретить 17% видатків бюджету

Суспільство

Зменшилася на 5% за минулий тиждень кількість випадків порушень режиму припинення вогню в зоні проведення АТО, повідомив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Олександр Хуг.

Реклама

16,52 млрд куб. м – з такими запасами природного газу Україна підійшла до 4 жовтня, повідомив "Укртрансгаз". Це на 15% більше, ніж було рік тому, і на 4,5% більше, ніж два роки тому.

На 3,2 млрд грн за останні два роки ДФС оштрафувала власників АЗС. За цей час було перевірено близько 500 суб'єктів господарювання, які здійснюють продаж паливно-мастильних матеріалів через АЗС.

2 083 злочинів, пов'язаних з незаконним обігом зброї, задокументувала в період з 6 вересня по 1 жовтня Національна поліція. Правоохоронці вилучили 857 одиниць вогнепальної зброї, 393 одиниці вибухівки.

Зросли на 36% до 7840 одиниць продажі нових легкових автомобілів у вересні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року, повідомила асоціація "Укравтопром". Вересневий показник є найкращим з початку 2017 року.

Реклама

Наблизилася до 250 тис. осіб в даний час чисельність Збройних сил України. Це гранична величина, встановлена законом.

26 тисяч українців з початку поточного року уклали контракти на службу в Збройних силах, в тому числі 1,8 тис. офіцерів. При цьому з початку року звільнено зі служби близько 3000 військовослужбовців-контрактників, які отримали таке право відповідно до Закону.

61% українців заявили, що не хочуть виїхати за кордон назавжди, 35% хотіли б зробити це. Такі результати опитування, проведеного у вересні 2017 року, оприлюднила Соціологічна група "Рейтинг". У порівнянні з 2016 роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання, зросла з 30% до 35%.

54% українців готові відстоювати територіальну цілісність країни зі зброєю в руках, в разі виникнення відповідної загрози. Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 року. Це майже вдвічі більше в порівнянні з 2012 роком.

Займе 2-3 дні перерахунок пенсійних виплат відповідно до прийнятого 3 жовтня Верховною Радою закону про пенсійну реформу, він буде проведений автоматично – заявив глава Пенсійного фонду України Олексій Зарудний. Він також зазначив, що на виплату осучаснених пенсій передбачено 26 млрд грн.

Реклама

58% населення України довіряють Європейському Союзу, в порівнянні з 51% громадян, які довіряють ООН, і 46% громадян, які довіряють НАТО. Про це свідчать результати опитування громадської думки, яке проводилося проектом "Східне сусідство ЄС" з березня по травень 2017 року в усіх шести країнах Східного партнерства.

Економіка

Зріс на 0,66% або на 0,5 млрд доларів – до 76,56 млрд доларів сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в серпні, повідомило Міністерство фінансів. В національній валюті держборг знизився на 0,65%, або на 12,78 млрд грн, – до 1 трлн 958,37 млрд грн.

Збільшився до 194 млн доларів чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну в серпні, 85% з яких були направлені в реальний сектор економіки. Про це повідомив Нацбанк.

518 млн доларів – з таким профіцитом зведений в серпні платіжний баланс України, повідомив НБУ. Наявність профіциту дозволила здійснити планове погашення боргу перед МВФ в сумі 363 млн доларів і наростити обсяги міжнародних резервів.

Збільшився на 3,6% видобуток природного газу в Україні в січні-вересні в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 15,49 млрд, свідчать дані ПАТ "Укртрансгаз".

Реклама

13 аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) планує провести Мінфін в четвертому кварталі, в тому числі два аукціони з розміщенням валютних паперів. На кожному з аукціонів Мінфін буде пропонувати інвесторам гривневі облігації термінами обігу 6 і 12 місяців, а також більш тривалого терміну обігу – 2, 3 роки або 5 років.

11,58 млн грн направлено 74 аграрним підприємствам за програмою часткової компенсації за придбану сільгосптехніку українського виробництва в рамках бюджетної підтримки. Всього ж за бюджетною програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за напрямом "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва" в державному бюджеті на 2017 рік передбачено 550 млн грн.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

На рівні 10% Світовий банк прогнозує інфляцію в Україні в 2017 році.

550,6 млрд грн доходів отримав державний бюджет в січні-вересні, що на 6,4% більше бюджетного розпису на цей період. Згідно з даними на сайті Державної казначейської служби, надходження до держбюджету за цей період на 43,7% вище показника за аналогічний період 2016 року.

5,3 млн тонн соняшникової олії виробили великі і середні українські підприємства в минулому 2016-2017 маркетинговому році (вересень 2016 – серпень 2017), що на 46% перевищує показник за попередній сезон, і є рекордом за всі роки незалежності України. Як повідомили в агентстві "УкрАгроКонсалт", з урахуванням дрібних і середніх переробників, обсяг виробництва соняшникової олії за підсумками 2016-2017 МР перевищує 6,4 млн тонн.

Зросли на 3,3% у вересні міжнародні резерви Національного банку – до 18,6 млрд доларів. Станом на 1 жовтня резерви на 20% перевищують рівень початку поточного року.

60,7 млрд грн органи казначейства відшкодували за час функціонування нового порядку відшкодування ПДВ, в тому числі 134 платникам податків в автоматичному режимі відшкодовано 3,7 млрд грн – повідомив Мінфін.

На 3,6 мільярда доларів Україна за перші вісім місяців поточного року експортувала в Європейський Союз сільськогосподарської продукції, таким чином частка цього ринку в структурі українського аграрного експорту склала 35,2%. Українські підприємства в січні-серпні збільшили експорт сільгосппродукції в ЄС на 37,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Світ

90% учасників референдуму в Каталонії проголосували за відділення від Іспанії. Всього в голосуванні взяло участь 2,3 млн осіб, а в регіоні проживають 5,3 млн виборців – таким чином, фактична явка склала близько 42%. Уряд Іспанії і Єврокомісія заявили про невизнання підсумків голосування.

11 компаній затвердило Агентство фінансових послуг Японії в якості операторів бірж криптовалюти. Японський уряд ще в квітні визнав біткоін законним платіжним засобом і зажадав, щоб оператори обміну криптовалюти були зареєстровані.

Зростання на 3,1% замість 2,9% очікує міжнародне рейтингове агентство Fitch для світової економіки на найближчі два роки.

Нижче 60 доларів за барель ціни на нафту, ймовірно, залишатимуться тривалий час, вважають аналітики міжнародного агентства Fitch Ratings.

Досяг 2,435 трлн дол світовий обсяг угод по злиттю і поглинанню (M & A) за підсумками перших трьох кварталів 2017 р., збільшившись на 2,8% в річному вираженні. Про це свідчать дані дослідницької компанії ThomsonReuters. Всього за перші дев'ять місяців 2017 року було оголошено про 35 360 угод по всьому світу. З них було завершено лише 27 255 на сукупну суму в 2,212 трлн дол.

Майже 52 мільярди доларів або 3 трильйони рублів у держбюджеті Росії на 2018 рік засекречено. Це 17,6% від загальних витрат. Частка закритих витрат по розділу "Національна безпека і правоохоронна діяльність" збільшиться до 38,3%. Це максимум з 2007 року.

557 депутатів Європарламенту проти 92 підтримали резолюцію із закликом не переходити до нового етапу переговорів щодо виходу Великобританії з Європейського Союзу (Brexit). Депутати зазначають, що "прогрес за пріоритетами ЄС в четвертому раунді переговорів (25-28 вересня) з Великобританією недостатній". На думку парламентаріїв, немає просування по трьох ключових позиціях: захист прав громадян ЄС і Британії, роз'яснення фінансових зобов'язань Британії та врегулювання питання про кордон Ірландії та Північної Ірландії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти