У ВР роз'яснили, чому в Держбюджеті-2015 відсутні норми про обмеження зарплат нардепам

3 січня 2015, 15:36

У парламенті послалися на прийняті закони

Конституційний суд України у 2008 році своїм рішенням заборонив вносити законом про Державний бюджет зміни в інші закони. Тому відсутність у Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" норм про обмеження заробітних плат чиновників відповідає вимогам чинного законодавства. Так у ВР пояснили інформацію про те, що в Законі України "Про Державний бюджет на 2015 рік" зникли норми про введення обмежень нарахування заробітних плат народним депутатам і членам Кабінету міністрів, передає УНН з посиланням на прес-службу ВР.

Реклама

У прес-службі ВР зазначили, що скасування широкого кола пільг і виплат окремим категоріям осіб передбачено Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (опубліковано в газеті "Голос України" від 31.12.2014 №254).

"Заключним положенням (п. 10) цього Закону передбачено, що у 2015 році максимальний місячний розмір заробітної плати (грошового забезпечення) народних депутатів України, членів Кабінету міністрів України, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро і Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників Національного банку України, суддівської винагороди обмежуються 7 розмірами мінімальної заробітної плати, а при скороченні чисельності працівників – 10 розмірами мінімальної заробітної плати (виплата допомоги через тимчасову непрацездатність, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата часу щорічної відпустки не враховуються у зазначеному максимальному розмірі)", – йдеться у повідомленні.

Щодо введення таких норм у текст Закону України про Державний бюджет на наступний рік, то у ВР відзначили наступне: згідно зі статтями 95, 96 Конституції України предметом регулювання закону України про Державний бюджет України є встановлення доходів та видатків на загальносуспільні потреби.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

"Конституційний суд України у 2008 році своїм рішенням заборонив вносити законом про Державний бюджет зміни в інші закони. Тому відсутність у Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" норм про обмеження заробітних плат чиновників відповідає вимогам чинного законодавства", – йдеться у повідомленні.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти