В УПЦ КП пояснили, що насправді стоїть за скандальним рішенням Польської церкви по Україні

17 листопада 2018, 17:20

Рішення Собору ПАПЦ може бути витлумачено по-різному, і очевидно, такий був задум його авторів

Текст рішення Собору єпископів Польської автокефальної православної церкви, що стосується Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви виписаний таким чином, що дозволяє різні тлумачення, і це не випадково.

Про це прес-секретар УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

Він пояснив, що Собор ПАПЦ закликає прийняти рішення про скликання зборів глав помісних церков для спокійного, в дусі євангельському, передання і канонів вирішення українського питання.

А єдиним, хто має право прийняти рішення про скликання, є Вселенський патріарх
.

"Синаксможебутискликаний-цеправоВселенськогопатріарха.Але недлятого,щобобговорюватипитання,чи надаватиавтокефалію-томущоце питання...вжевирішене,іцесувереннеправоВселенськогопатріарха,а неСинаксупредстоятелів",-говоритьпредставникУПЦКП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Євстратійрозповів,що Синаксможебутизібранийтоді,колибуденовареалія-визнаноіпроголошеноТомосомавтокефальнапоміснаправославнаУкраїнськацерква.ІпредстоятельцієїЦерквибудеповноправнимучасникомСинаксу.

Він також підкреслив, що в тексті немає жодного слова про рішення Вселенського патріархату від 11 вересня – ні заперечення права приймати і розглядати апеляцію, ні про відновлення канонічної гідності всього єпископату і духовенства Київського патріархату і УАПЦ. Ні схвалення рішень, але немає і їх прямого заперечення, звернув увагу Євстратій.

На його думку, пункт про заборону входити в літургійно-молитовні контакти з духовними "так званого Київського патріархату" та "так званої Автокефальної церкви", "які в минулих діях зробили багато зла" – це просто зразок казуїстики. Неясно, мова йде про всіх кліриків двох Церков, або тільки тих, які на думку Польської церкви "зробили багато зла"? Хто і як встановлює міру скоєного зла.

Євстратій підкреслив, що польське рішення може бути витлумачено різними способами – і очевидно, що такий був задум його авторів, – але по суті воно не є перешкодою для Вселенського патріархату в подальшому реалізовувати вже прийняте ним рішення про автокефалію для України
.

"ТакожєпископиПАПЦформальнонавітьне згадуютьпро рішенняВселенськогопатріархату-не підтримуютьїх,алеі незасуджують.Просто – не згадують.Аформула,обранадля"заборониналітургійніконтактизкліриками"єбагатозначноюіспеціальновиписанатак,щобнезабаромвонавтратилаактуальність",-резюмувавархієпископЧернігівськийіНіжинський.

Нагадаємо, сайт "Сегодня" повідомляв, щоПольська православна церква заборонила спілкуватися з УПЦ КП іУАПЦ.Заборонапоширюєтьсяналітургійнітамолитовніконтактипольськихправославнихсвящениківзукраїнськими.

Такожнагадаємо,щопредстоятельФінляндськоїправославноїцерквиЛевзаявив,щоукраїнці мають право на незалежну церкву .

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти