В Україні запрацював сайт про реформи

18 березня 2015, 00:54

В Україні запущена оновлена версія сайту для забезпечення звітності та прозорості процесу розробки та впровадження реформ

Заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків повідомив про запуск оновленої бета-версії сайту reforms.in.ua, на якому публікується повна інформація про хід прийняття та затвердження реформ.

Реклама

Заступник Глави Адміністрації Президента України (АПУ), секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків зазначає, що процес проведення реформ є відкритим, і всі важливі складові цього процесу відображаються на сайті reforms.in.ua.

"Дмитро Шимків повідомив про запуск оновленої бета-версії сайту reforms.in.ua. Сайт є майданчиком для забезпечення підзвітності та прозорості процесу розробки та впровадження реформ в Україні та залучення громадянського суспільства до цих процесів. Ресурс істотно перероблений як з точки зору структури, так та дизайну. Він містить більше контенту. Інформаційним наповненням сайту займається команда, що забезпечує роботу Національної ради реформ", – повідомляє прес-служба президента.

На сайті публікується інформація про 18 пріоритетних напрямків реформ: відповідальні, контакти координаторів, склад цільових команд реформ, проекти та затверджені версії нормативних документів.

Крім цього, на сайті розміщені всі без винятку матеріали, розглянуті на засіданнях Нацради реформ, і всі протоколи засідань. Д.Шимків звернув увагу на можливість відстежувати статус виконання прийнятих на Нацраді рішень.

Реклама

Також на сайті зібрані всі ключові програмні документи: Стратегія сталого розвитку на період до 2020 року, План дій Уряду на 2015 рік, Коаліційна угода, угода про асоціацію України та ЄС та план дій з її виконання, Меморандум України та МВФ.

На сайті забезпечена можливість зворотного зв'язку: можна залишити коментар на кожну реформу, на реформи в цілому, можна написати лист до оргкомітету Нацради реформ.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

Д.Шимків повідомив також, що, згідно з рішенням Нацради реформ та за підтримки Представництва ЄС в Україні та громадських організацій (зокрема, "Нова Країна" і "РПР"), по кожному з 18 пріоритетних напрямків реформ розробляються так звані balanced scorecards – набори з 15-25 позицій ключових показників, які дозволяють відстежувати рух реформи, виконання або невиконання тих чи інших етапів реформування, загального прогресу тощо.

Також за інформацією від прес-служби президента, заступник глави АПУ повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано 3 законопроекти з ініціативи "Цифрова Україна", два з яких були прийняті в першому слуханні. Законопроекти № 2171 і 2172 стосуються відкритих даних – можливості публікувати відкриті дані різних реєстрів у відкритому форматі, який дозволяє обробляти дані електронними системами, в тому числі і бюджети місцевого рівня. Законопроект № 2999 щодо електронних звернень громадян та електронних петицій зараз опрацьовується у комітетах.

Крім цього повідомляється, що розпочата робота по оптимізації законодавства у сфері захисту інформації. Опрацьовується можливість застосування міжнародних стандартів захисту інформації, використання хмарних технологій органами державної влади. На сайті reforms.in.ua розміщений відповідний законопроект, розроблений за ініціативою АПУ за участю ряду компаній і громадськості. Зараз проходить його обговорення. "Надання можливості використання органами державної влади та органами місцевого самоврядування систем хмарних обчислень свідчить про наближення України до світових стандартів у співпраці держави і приватного сектора у сфері інформаційних технологій", – зазначив Д.Шімків.

Реклама

13 березня в Кабміні відбулося обговорення законопроекту "Про державну службу", із залученням міжнародних експертів та представників громадських організацій. Законопроект має бути внесений на розгляд до ВРУ до 19 березня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти