В Україні створюють громадське ТБ

13 травня 2014, 12:23

Турчинов підписав закон про громадське телерадіомовлення України

Виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов підписав закон "Про громадське телебачення і радіомовлення України", повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Верховна Рада 17 квітня прийняла закон про громадське телебачення і радіомовлення України.

"Для забезпечення поступового та послідовного становлення громадського телебачення і радіомовлення в Україні Кабінет міністрів України створює Національну громадську телерадіокомпанію України (НГТУ). НГТУ є юридичною особою публічного права", – йдеться в законі.

Документ визначає політику діяльності Національної громадської телерадіокомпанії, встановлює основні завдання компанії.

Відповідно до закону, структурними підрозділами Національної громадської телерадіокомпанії є громадське телебачення та громадське радіо.

Реклама

Відповідно до закону, громадське телебачення здійснює мовлення на двох загальнонаціональних телеканалах: суспільно-політичному та культурно-освітньому. А громадське радіо веде мовлення також на таких же двох загальнонаціональних радіоканалах.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Пропонується, щоб устав Національної громадської телерадіокомпанії затверджував Кабінет міністрів України.

У документі пропонується утворити наглядову раду Національної громадської телерадіокомпанії, яка обиратиме на конкурсній основі на чотири роки членів правління і голову правління Національної громадської телерадіокомпанії України, обиратиме членів та голів ревізійної комісії.

Пропонується, щоб наглядова рада компанії складалась з 14 членів – по одному представнику від депутатських фракцій і груп, а також всеукраїнських громадських об'єднань у сфері освіти, науки, релігії, спорту, журналістики, правозахисної сфери, захисту інтересів підприємців, інтересів дітей та молоді, творчої сфери, сфери місцевого самоврядування, профспілкової діяльності, захисту прав національних меншин, захисту прав осіб з особливими потребами, діяльності у сфері захисту прав ветеранів війни та учасників бойових дій.

Громадському телебаченню і радіо дозволена трансляція реклами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти