В Україні створена Державна метрологічна інспекція

5 червня 2014, 11:24

Україна рухається до євростандартів

Верховна Рада України привела законодавство у сфері метрології та метрологічної діяльності у відповідність з європейськими стандартами.

Реклама

За законопроект у другому читанні і в цілому в четвер проголосували 274 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, документ розроблено з тим, що положення чинного закону не відповідають європейським директивам, нормам і стандартам у сфері метрології та метрологічної діяльності.

"Значна частина метрологічних термінів і визначень чинного закону не відповідають термінам і визначенням Міжнародного словника основних і загальних метрологічних термінів; чинний закон не узгоджується з положеннями законів України, зокрема," Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", – наголошується в пояснювальній записці.

В тренді
Пригрозив звільненням: Шмигаль різко відповів Кличку через локдаун

В цілому, прийнятий закон розмежує регуляторні, контрольні та господарські функції у сфері метрології, розмежує адміністративні та господарські функції, гармонізує законодавчі акти у повному обсязі з документами Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML), актами законодавства ЄС з питань метрології та документами Європейської співпраці із законодавчої метрології (WELMEC).

Реклама

Крім того, законом створюється Державна метрологічна інспекція.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти