В Україні створили Бюро економічної безпеки: чим буде займатися

28 січня 2021 14:54

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Економічними злочинами більше не будуть займатися податківці або СБУ

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт № 3087-д про створення в Україні нового державного органу – Бюро економічної безпеки (БЕБ). Відповідний документ підтримали 242 народних депутати.

Навіщо потрібно це Бюро

Реклама

Зараз в Україні розслідуванням економічних злочинівзаймається податкова міліція, Служба безпеки України та Національна поліція. Автори законопроєкту зазначають, що тільки в 2019 році було зареєстровано 1287 кримінальних проваджень за ухилення від сплати податків, з яких лише по 18 були вироки.

"Така статистика свідчить про недостатньо ефективну роботу насамперед податкової міліції у розслідуванні економічних злочинів, необхідність звільнити правоохоронні органи від невластивих їм функцій і відокремити правоохоронну функцію від сервісної функції податкової", – йдеться в пояснювальній записці.

Чим буде займатися Бюро економічної безпеки

Податкову міліцію буде ліквідовано, а БЕБ буде виконувати такі завдання:

  • запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, віднесених законом до його підслідності (економічні злочини);
  • розшук осіб, які підозрюються в економічних злочинах;
  • протидія кримінальним правопорушенням, які сприяють тінізації економіки, витоку капіталу;
  • протидія явищам, які уповільнюють темпи економічного зростання і загрожують національним інтересам у сфері економіки;
  • збір та аналіз інформації щодо економічної злочинності, визначення способів запобігання їх виникненню у майбутньому.

Директор Бюро призначається президентом України після відповідного подання комісії з проведення конкурсу на цю посаду. Звільняє його теж глава держави.

Реклама

Керувати відомством може особа, не молодша 35 років з вищою юридичною освітою і досвідом роботи в цій сфері не менше 10 років. Термін перебування на посаді – 5 років, не більше двох термінів поспіль.

Щоб уникнути колапсу в системі, передбачено перехідний період. Кримінальні провадження передадуть Генеральній прокуратурі. Коли у штаті БЕБ буде 30% працівників – справи перейдуть до нього.

Як повідомляли новини "Сьогодні", раніше політолог Кирило Сазонов пояснював, що для боротьби з економічними злочинами простіше з нуля створити нове відомство, ніж реформувати існуючі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти