В Україні збираються узаконити приватних детективів

Відповідний закон прийнятий в першому читанні

Верховна Рада має намір легалізувати приватну детективну діяльність в Україні.

За відповідний законопроект "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" (№3726) в першому читанні у вівторок проголосувало 231 народний депутат.

Реклама

"Документ законодавчо врегулює здійснення приватної детективної діяльності, як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини і громадянина на захист своїх законних прав та інтересів", – наголошується в пояснювальній записці.

Проект закону України про приватну детективну (розшукову) діяльність складається з 22 статей, які об'єднані в 8 розділів. Законопроект регламентує вид і правовий статус суб'єкта приватної детективної діяльності, процедуру видачі свідоцтв про право на заняття приватною детективною діяльністю, види детективних послуг, які можуть надаватися суб'єктам приватної розшукової діяльності, права та обов'язки цих суб'єктів.

Законопроект також містить питання підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну діяльність.

Реклама

Проект закону також передбачає процедуру отримання дозволу на придбання, зберігання та застосування спеціальних засобів і умови їх застосування, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів приватної детективної діяльності.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в Україні на цей момент приватна детективна діяльність офіційно не визнана, а за неофіційними даними наразі у всіх регіонах України працює кілька тисяч приватних детективів і приватних детективних агентств.

Ухвалення закону України "Про приватну детективну діяльність" дозволить легалізувати діяльність цього виду і вивести її з тіні.

Реклама

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти